Koncerty klasické hudby v Brně

květen 2024

sobota 25.5.2024, 16:30
sobota 25.5.2024, 17:00
Rusalka , Janáčkovo divadlo
sobota 25.5.2024, 19:00
sobota 25.5.2024, 20:30
neděle 26.5.2024
neděle 26.5.2024, 10:30
neděle 26.5.2024, 16:30
neděle 26.5.2024, 18:00
La bohème , Janáčkovo divadlo
pondělí 27.5.2024, 19:00
úterý 28.5.2024, 19:00
úterý 28.5.2024, 19:00
SAMÁ LÁSKA (podle Jaroslava Seiferta) , Vodojem na Žlutém kopci
středa 29.5.2024, 19:00
středa 29.5.2024, 13:00
středa 29.5.2024, 18:00
čtvrtek 30.5.2024
Benefiční koncert pro zdravé plíce , Sál Milosrdných bratří, Vídeňská 228/7
čtvrtek 30.5.2024, 09:00
čtvrtek 30.5.2024, 17:00
čtvrtek 30.5.2024, 19:00
čtvrtek 30.5.2024, 18:00
Pěvecký večírek 2. ročníku HDU , Účinkují studentky a studenti 2. ročníku oboru Hudebně dramatické umění. Pedagogické vedení: Mg...
pátek 31.5.2024, 09:00
pátek 31.5.2024, 18:00
Labutí jezero , Janáčkovo divadlo
pátek 31.5.2024, 19:00

červen 2024

sobota 1.6.2024, 17:00
Labutí jezero , Janáčkovo divadlo
sobota 1.6.2024, 20:00
pondělí 3.6.2024, 17:00
pondělí 3.6.2024, 19:00
úterý 4.6.2024
úterý 4.6.2024, 19:00
úterý 4.6.2024, 17:00
Promenádní koncert Symfonického dechového orchestru , Promenádní koncerty patří již od 19. století k oblíbeným představením spojujícím hudbu a odpoči...
středa 5.6.2024, 19:00
středa 5.6.2024, 17:00
Umělecký přednes 3. ročník HDU , Účinkují studentky a studenti 3. ročníku oboru Hudebně dramatické umění. Pedagogické vedení: Mg...
středa 5.6.2024, 18:00
Koncert oddělení sólového zpěvu , Podrobnosti připravujeme.
čtvrtek 6.6.2024, 19:00
čtvrtek 6.6.2024, 19:00
Carmen , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 6.6.2024, 17:00
Představení 2. ročníku HDU , Podrobnosti připravujeme.
pátek 7.6.2024, 09:00
pátek 7.6.2024, 19:00
sobota 8.6.2024, 19:00
SLAVNOSTNÍ KONCERT MOZARTOVÝCH DĚTÍ , Janáčkovo divadlo, SMETANA, BEETHOVEN
neděle 9.6.2024, 17:00
JARNÍ KONCERT KANTILÉNY / PŘELOŽENO Z 28. 4. 2024 , Besední dům, PÁLKA O skřítkovi Bambulínovi, SMETANA Tři ženské sbory, PAĽA Cyklus slovenských lidových písní
neděle 9.6.2024, 18:00
pondělí 10.6.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
úterý 11.6.2024, 11:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
úterý 11.6.2024, 17:00
úterý 11.6.2024, 18:00
KONCERT DĚTSKÝCH SÓLISTŮ S FILHARMONIÍ BRNO / MOZARTOVY DĚTI , Besední dům, MOZART, VIVALDI, J. S. BACH, POLOLÁNÍK, MENDELSSOHN BARTHOLDY, ŠČELOKOV / KRÓL, CHAMINADE, FRANÇOIS a REVAUX, KABALEVSKIJ
úterý 11.6.2024, 19:00
úterý 11.6.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
úterý 11.6.2024, 17:00
Představení 1. ročníku HDU , Podrobnosti připravujeme.
středa 12.6.2024, 19:00
čtvrtek 13.6.2024, 17:00
čtvrtek 13.6.2024, 19:00
pátek 14.6.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
pátek 14.6.2024
MOZARTOVY DĚTI NA NÁMĚSTÍ SVOBODY , Náměstí Svobody, PÁTEK 14. června , NEDĚLE 16. června
pátek 14.6.2024, 19:00
pátek 14.6.2024, 20:00
KONCERT KONZERVATOŘE BRNO, Litomyšl – festivalové zahrady ,   Účinkuje Symfonický orchestr Konzervatoře Brno a sólisté. Dirigent: Mgr. Stanislav Kummer Ári...
neděle 16.6.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
neděle 16.6.2024, 00:00
LUŽÁNECKÁ OPEN , Konzervatoř Brno letos poprvé na open street party LUŽÁNECKÁ OPEN! Podrobnosti připravujeme
pondělí 17.6.2024, 19:00
pondělí 17.6.2024, 17:00
Představení 3. ročníku HDU , Podrobnosti připravujeme.
úterý 18.6.2024, 18:00
Labutí jezero , Janáčkovo divadlo
úterý 18.6.2024, 19:00
středa 19.6.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
středa 19.6.2024, 19:00
středa 19.6.2024, 17:00
Představení 5. ročníku HDU , Podrobnosti připravujeme.
čtvrtek 20.6.2024, 11:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
čtvrtek 20.6.2024, 16:00
čtvrtek 20.6.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
čtvrtek 20.6.2024, 19:00
DVOŘÁK & SIBELIUS , Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Houslový koncert a moll, SIBELIUS Symfonie č. 1 e moll
pátek 21.6.2024
Koncert s Tanečním souborem Hradišťan , Nové Město na Moravě
pátek 21.6.2024, 10:00
MASTERCLASS / ALEXANDER SITKOVETSKY , Besední dům, HOUSLE
pátek 21.6.2024, 11:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
pátek 21.6.2024, 19:00
DVOŘÁK & SIBELIUS , Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Houslový koncert a moll, SIBELIUS Symfonie č. 1 e moll
pátek 21.6.2024, 19:00
pátek 21.6.2024, 19:00
sobota 22.6.2024, 10:00
sobota 22.6.2024, 18:00
Labutí jezero , Janáčkovo divadlo
pondělí 24.6.2024, 11:00
Čert a Káča , Janáčkovo divadlo
pondělí 24.6.2024, 19:00
úterý 25.6.2024, 19:00
čtvrtek 27.6.2024, 19:00
pátek 28.6.2024
neděle 30.6.2024, 19:30

červenec 2024

pondělí 1.7.2024, 20:00
středa 3.7.2024, 10:00
Janáček 170 , Piazzetta Janáčkova divadla
středa 17.7.2024, 20:15
čtvrtek 18.7.2024, 20:15
pátek 19.7.2024, 20:15
sobota 20.7.2024
Grafenegg / HOSTOVÁNÍ , SMETANA Má vlast, DVOŘÁK Waldesruhe, Čajkovskij Rokokové variace
sobota 20.7.2024, 20:15
neděle 21.7.2024, 20:15

srpen 2024

neděle 18.8.2024, 20:00
PAVEL ČERNOCH 50 / FESTIVAL ŠPILBERK , velké nádvoří hradu Špilberk, Pavel Černoch oslaví své životní jubileum áriemi, duety, předehrami ze slavných oper Verdiho, Pucciniho, Mascaniho, Bizeta, Leoncavalla, Dvořáka, Smetany a dalších
středa 21.8.2024, 20:00
JAMES BOND NIGHT / FESTIVAL ŠPILBERK , velké nádvoří hradu Špilberk, Slavné melodie ze slavných "bondovek"
sobota 24.8.2024, 20:00
HVĚZDNÝ KOREJSKÝ ORCHESTR / FESTIVAL ŠPILBERK , velké nádvoří hradu Špilberk, DVOŘÁK Karneval, koncertní předehra, BRUCH Houslový koncert č. 1 g moll, SIBELIUS Symfonie č. 2 D dur
neděle 25.8.2024, 20:00
BEETHOVENOVA DEVÁTÁ 200 / FESTIVAL ŠPILBERK , velké nádvoří hradu Špilberk, BEETHOVEN Symfonie č. 9 d moll s "Ódou na radost“
pátek 30.8.2024, 19:00
sobota 31.8.2024
sobota 31.8.2024, 19:00

září 2024

neděle 1.9.2024, 20:00
ŠTETL FEST , Besední dům, HAAS Studie pro smyčce Suita pro hoboj a klavír (v úpravě Ondřeje Kyase pro hoboj a smyčce), SCHÖNBERG Zjasněná noc
čtvrtek 5.9.2024
Open-air koncert , Piazzetta Janáčkova divadla
sobota 7.9.2024, 19:00
Rusalka , Janáčkovo divadlo
úterý 10.9.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
čtvrtek 12.9.2024, 19:00
Veselá vdova , Janáčkovo divadlo
sobota 14.9.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
neděle 15.9.2024, 19:00
ZAHAJOVACÍ KONCERT SEZONY: SMETANA 200 & BRUCKNER 200 , Janáčkovo divadlo, SMETANA Hakon Jarl, symfonická báseň op. 16, SMETANA Richard III., symfonická báseň op. 11, BRUCKNER Symfonie č. 7 E dur
úterý 17.9.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
čtvrtek 19.9.2024, 18:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
sobota 21.9.2024, 18:00
Příhody lišky Bystroušky , Janáčkovo divadlo
pátek 27.9.2024
Cyrano de Bergerac , Janáčkovo divadlo
pátek 27.9.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
sobota 28.9.2024
Cyrano de Bergerac , Janáčkovo divadlo
neděle 29.9.2024

říjen 2024

úterý 1.10.2024, 19:00
Lazebník sevillský , Mahenovo divadlo
sobota 5.10.2024, 19:00
Bajadéra , Janáčkovo divadlo
neděle 6.10.2024, 15:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
neděle 6.10.2024, 17:00
Bajadéra , Janáčkovo divadlo
neděle 6.10.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
pondělí 7.10.2024, 10:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
pondělí 7.10.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
středa 9.10.2024, 19:00
EMIL VIKLICKÝ & IMOGEN RYALL: SONGS , Besední dům, EMIL VIKLICKÝ & IMOGEN RYALL: SONGS
středa 9.10.2024, 19:00
Nabucco , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 10.10.2024, 19:00
"KÉŽ DUCH MŮJ SÁM..." , Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Slovanské rapsodie č. 1-3, Violoncellový koncert h moll
pátek 11.10.2024, 19:00
"KÉŽ DUCH MŮJ SÁM..." , Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Slovanské rapsodie č. 1-3, Violoncellový koncert h moll
neděle 13.10.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
neděle 13.10.2024, 19:00
[NO IDEAS] BUT IN THINGS / 36. ročník EXPOZICE NOVÉ HUDBY , Besední dům, [NO IDEAS] BUT IN THINGS / 36. ročník EXPOZICE NOVÉ HUDBY
pondělí 14.10.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
úterý 15.10.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
středa 16.10.2024, 11:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
středa 16.10.2024, 19:00
Coco Chanel , Mahenovo divadlo
pátek 18.10.2024, 19:00
Evžen Oněgin , Janáčkovo divadlo
neděle 20.10.2024, 15:00
Příhody lišky Bystroušky , Janáčkovo divadlo
středa 23.10.2024
Cyrano de Bergerac , Janáčkovo divadlo
středa 23.10.2024, 19:00
BLÍZKÉ KRAJINY HARFY A KONTRABASU , Besední dům, TROJAN, JANÁČEK, PAUER, FISCHER, RABBATH, BOTTESINI, PAGANINI, a další
čtvrtek 24.10.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta
pátek 25.10.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta
pátek 25.10.2024
neděle 27.10.2024
Cyrano de Bergerac , Janáčkovo divadlo
pondělí 28.10.2024, 17:00
Rusalka , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 31.10.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta

listopad 2024

pátek 1.11.2024
MFJB: Výlety páně Broučkovy , Janáčkovo divadlo
sobota 2.11.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta
sobota 2.11.2024, 10:30
PŘED BEDŘICHEM A PO NĚM aneb ROK ČESKÉ HUDBY / Rodinné abonmá , Besední dům, PŘED BEDŘICHEM A PO NĚM aneb ROK ČESKÉ HUDBY
sobota 2.11.2024, 11:00
sobota 2.11.2024, 14:00
PŘED BEDŘICHEM A PO NĚM aneb ROK ČESKÉ HUDBY / Rodinné abonmá , Besední dům, PŘED BEDŘICHEM A PO NĚM aneb ROK ČESKÉ HUDBY
sobota 2.11.2024, 15:00
MFJB: Martinů Voices , divadlo Reduta
sobota 2.11.2024, 19:00
neděle 3.11.2024
MFJB: Janáček Ensemble , Mahenovo divadlo
neděle 3.11.2024
MFJB: Výlety páně Broučkovy , Janáčkovo divadlo
neděle 3.11.2024, 17:00
PODZIMNÍ KONCERT KANTILÉNY , Besední dům, SMETANA, HRUŠOVSKÝ, KOSTIAINEN, SCHNEEWEIS, FIALA, KALABIS, HRADECKÝ
neděle 3.11.2024, 19:00
MFJB: Navarra String Quartet , divadlo Reduta
pondělí 4.11.2024, 19:00
MFJB: Bamberger Symphoniker , Janáčkovo divadlo
úterý 5.11.2024, 19:00
středa 6.11.2024, 18:00
Popelka , Mahenovo divadlo
středa 6.11.2024, 19:00
čtvrtek 7.11.2024, 19:00
pátek 8.11.2024, 19:00
MFJB: Šarlatán , Mahenovo divadlo
sobota 9.11.2024, 11:00
sobota 9.11.2024, 15:00
sobota 9.11.2024, 19:00
neděle 10.11.2024, 11:00
neděle 10.11.2024, 15:00
neděle 10.11.2024, 19:00
neděle 10.11.2024, 20:00
pondělí 11.11.2024, 19:00
úterý 12.11.2024, 19:00
středa 13.11.2024, 18:00
Popelka , Mahenovo divadlo
středa 13.11.2024, 19:00
MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA I , Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
středa 13.11.2024, 19:00
MFJB: Ženské sbory , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 14.11.2024, 19:00
pátek 15.11.2024, 19:00
sobota 16.11.2024, 11:00
sobota 16.11.2024, 11:00
sobota 16.11.2024, 15:00
sobota 16.11.2024, 18:00
Popelka , Mahenovo divadlo
sobota 16.11.2024, 19:00
MFJB: Věc Makropulos , Janáčkovo divadlo
neděle 17.11.2024, 11:00
neděle 17.11.2024, 15:00
neděle 17.11.2024, 19:00
MFJB: Staatskapelle Berlin , Janáčkovo divadlo
pondělí 18.11.2024, 19:00
SOFIA REI & JORGE ROEDER: COLAPS ESCONDIDAS , Besední dům, SOFIA REI & JORGE ROEDER: Colaps Escondidas
pondělí 18.11.2024, 19:00
MFJB: Věc Makropulos , Janáčkovo divadlo
úterý 19.11.2024, 19:00
středa 20.11.2024
čtvrtek 21.11.2024
čtvrtek 21.11.2024, 11:00
čtvrtek 21.11.2024, 19:00
SCHNITTKE 90 & BACH , Besední dům, BACH arr. RESPIGHI Tři chorály pro orchestr, Houslová sonáta e moll, BACH arr. STRAVINSKIJ Chorální variace „Vom Himmel hoch da komm‘ ich her“, SCHNITTKE Symfonie č. 4
čtvrtek 21.11.2024, 20:00
pátek 22.11.2024
pátek 22.11.2024, 19:00
SCHNITTKE 90 & BACH , Besední dům, BACH arr. RESPIGHI Tři chorály pro orchestr, Houslová sonáta e moll, BACH arr. STRAVINSKIJ Chorální variace „Vom Himmel hoch da komm‘ ich her“, SCHNITTKE Symfonie č. 4
pátek 22.11.2024, 19:00
sobota 23.11.2024
sobota 23.11.2024, 11:00
sobota 23.11.2024, 15:00
sobota 23.11.2024, 15:00
sobota 23.11.2024, 19:00
MFJB: Rusalka , Janáčkovo divadlo
sobota 23.11.2024, 20:00
neděle 24.11.2024, 11:00
neděle 24.11.2024, 11:00
neděle 24.11.2024, 15:00
neděle 24.11.2024, 19:00
Příhody lišky Bystroušky , Janáčkovo divadlo
středa 27.11.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 28.11.2024, 19:00
POHÁDKOVÝ MAHLER , Janáčkovo divadlo, KORNGOLD Der Sturm, Einfache Lieder, FOERSTER Slavnostní ouvertura, MAHLER Píseň žalobná
čtvrtek 28.11.2024, 19:00
Lazebník sevillský , Mahenovo divadlo
pátek 29.11.2024, 19:00
POHÁDKOVÝ MAHLER , Janáčkovo divadlo, KORNGOLD Der Sturm, Einfache Lieder, FOERSTER Slavnostní ouvertura, MAHLER Píseň žalobná
sobota 30.11.2024, 14:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
sobota 30.11.2024, 15:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
sobota 30.11.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
sobota 30.11.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo

prosinec 2024

neděle 1.12.2024, 14:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
neděle 1.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
úterý 3.12.2024
MFJB: Výlety páně Broučkovy , Janáčkovo divadlo
středa 4.12.2024
MFJB: Výlety páně Broučkovy , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 5.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
pátek 6.12.2024, 19:00
Rusalka , Janáčkovo divadlo
sobota 7.12.2024, 14:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
sobota 7.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
neděle 8.12.2024
neděle 8.12.2024, 14:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
neděle 8.12.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
úterý 10.12.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta
úterý 10.12.2024, 19:00
Hry o Marii , Janáčkovo divadlo
středa 11.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 12.12.2024, 19:00
MESIÁŠ , Janáčkovo divadlo, HÄNDEL / arr. MOZART Der Messias
pátek 13.12.2024, 19:00
MESIÁŠ , Janáčkovo divadlo, HÄNDEL / arr. MOZART Der Messias
pátek 13.12.2024, 19:00
Lazebník sevillský , Mahenovo divadlo
sobota 14.12.2024
sobota 14.12.2024, 14:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: VÁNOČNÍ LADĚNÍ , Besední dům, VÁNOČNÍ LADĚNÍ
sobota 14.12.2024, 14:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
sobota 14.12.2024, 16:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: VÁNOČNÍ LADĚNÍ , Besední dům, VÁNOČNÍ LADĚNÍ
sobota 14.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
neděle 15.12.2024
neděle 15.12.2024, 10:30
VÁNOČNÍ MATINÉ přípravných oddělení KANTILÉNY , JANČÍK Od svatého Martina ke třem králům, RIEGEROVÁ, CHUDOBA Vánoční pohádka
neděle 15.12.2024, 17:00
Česká a Moravská mše vánoční , Janáčkovo divadlo
pondělí 16.12.2024, 11:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
pondělí 16.12.2024, 18:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
úterý 17.12.2024, 10:00
Hurvínek prodává nevěstu , divadlo Reduta
středa 18.12.2024, 18:00
Alcina , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 19.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
čtvrtek 19.12.2024, 19:00
FABIO BIONDI & FILHARMONIE BRNO , Besední dům, VIVALDI Concerto per l’orchestra di Dresda in Sol minore, ZELENKA Simphonie à 8 concertanti, NARDINI Houslový koncert in A , BOCCHERINI Symfonie d moll (Sinfonia la casa del diavolo)
pátek 20.12.2024, 11:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
pátek 20.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
pátek 20.12.2024, 19:00
FABIO BIONDI & FILHARMONIE BRNO , Besední dům, VIVALDI Concerto per l’orchestra di Dresda in Sol minore, ZELENKA Simphonie à 8 concertanti, NARDINI Houslový koncert in A, BOCCHERINI Symfonie d moll (Sinfonia la casa del diavolo)
sobota 21.12.2024
Balet NdB 2: Program 5 , divadlo Reduta
sobota 21.12.2024, 17:00
Alcina , Janáčkovo divadlo
neděle 22.12.2024
Here I am, Orlando , Janáčkovo divadlo
středa 25.12.2024, 16:00
TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT KANTILÉNY , Katedrála sv. Petra a Pavla, JAKUBÍČEK Evropské koledy, JANČÍK Od svatého Martina ke třem králům, ŘEZNÍČEK výběr českých a moravských koled
pátek 27.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
sobota 28.12.2024, 14:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
sobota 28.12.2024, 18:00
Louskáček , Janáčkovo divadlo
neděle 29.12.2024, 17:00
Nabucco , Janáčkovo divadlo
pondělí 30.12.2024, 19:00
Rusalka , Janáčkovo divadlo

leden 2025

středa 1.1.2025, 19:00
NOVOROČNÍ KONCERT – JOHANN STRAUSS ml. 200 , Janáčkovo divadlo, J. STRAUSS ml., KORNGOLD, R. STRAUSS, ŠOSTAKOVIČ, J. STRAUSS ml.
čtvrtek 9.1.2025, 19:00
MOZART A JANULYTĖ: CONFLUERE , Besední dům, MOZART Koncertantní symfonie Es dur pro housle, violu a orchestr, JANULYTĖ Confluere, MOZART Symfonie č. 40 g moll
pátek 10.1.2025, 19:00
MOZART A JANULYTĖ: CONFLUERE , Besední dům, MOZART Koncertantní symfonie Es dur pro housle, violu a orchestr, JANULYTĖ Confluere, MOZART Symfonie č. 40 g moll
středa 15.1.2025, 19:00
KLAVÍRNÍ RECITÁL – ALEXANDRE THARAUD , Besední dům, BACH / arr. A. THARAUD „Herr, unser Herrscher“, Sicilienne, Suita a moll, „Aus Liebe will mein Heiland sterben“ ad., RAVEL Zrcadla, DUKAS Čarodějův učeň
čtvrtek 16.1.2025, 19:00
MAURICE RAVEL 150 , Janáčkovo divadlo, RAVEL, Dafnis a Chloé, Koncert pro klavír pro levou ruku, Koncert pro klavír a orchestr G dur, La valse
pátek 17.1.2025, 19:00
MAURICE RAVEL 150 , Janáčkovo divadlo, RAVEL, Dafnis a Chloé, Koncert pro klavír pro levou ruku, Koncert pro klavír a orchestr G dur, La valse
středa 22.1.2025, 19:00
JACKY TERRASSON SOLO , Besední dům, JACKY TERRASSON SOLO
čtvrtek 23.1.2025, 19:00
KONCERT S LAUREÁTY , PROTO, MOZART, PROKOFJEV , a další
sobota 25.1.2025, 10:30
LEOŠ A BOHOUŠ aneb LIŠKA A MYŠI / Rodinné abonmá , Besední dům, LEOŠ A BOHOUŠ aneb LIŠKA A MYŠI / Janáček a Martinů ad.
sobota 25.1.2025, 14:00
LEOŠ A BOHOUŠ aneb LIŠKA A MYŠI / Rodinné abonmá , Besední dům, LEOŠ A BOHOUŠ aneb LIŠKA A MYŠI / Janáček a Martinů ad.
čtvrtek 30.1.2025, 19:00
METAMORFÓZY , Besední dům, HAYDN Symfonie č. 87 A dur, REJCHA Klavírní koncert Es dur, STRAUSS Metamorfózy
pátek 31.1.2025, 19:00
METAMORFÓZY , Besední dům, HAYDN Symfonie č. 87 A dur, REJCHA Klavírní koncert Es dur, STRAUSS Metamorfózy

únor 2025

sobota 1.2.2025, 19:00
28. REPREZENTAČNÍ PLES FILHARMONIE BRNO , Besední dům, K tanci i poslechu hrají Filharmonie Brno pod taktovkou Dennise Russella Daviese, Salonní orchestr Brno, Jazz Archiv a Cimbal Classic.
středa 5.2.2025, 19:00
MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA II , Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
středa 19.2.2025, 19:00
YAZZ AHMED & RALPH WYLD , Besední dům, YAZZ AHMED & RALPH WYLD
pátek 21.2.2025, 17:00
V ORCHESTRU , Besední dům, VIVALDI, MOZART, WAGNER, JANÁČEK, PROKOFJEV, SCHNITTKE
pátek 21.2.2025, 19:00
V ORCHESTRU , Besední dům, VIVALDI, MOZART, WAGNER, JANÁČEK, PROKOFJEV, SCHNITTKE
sobota 22.2.2025, 14:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: „TRÍJO“, TĚM TO HRAJE , Besední dům, „TRÍJO“, TĚM TO HRAJE
sobota 22.2.2025, 16:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: „TRÍJO“, TĚM TO HRAJE , Besední dům, „TRÍJO“, TĚM TO HRAJE
čtvrtek 27.2.2025, 19:00
SKRYTÉ POKLADY ROMANTISMU , Janáčkovo divadlo, SIBELIUS Karelia, předehra, GOLDMARK Houslový koncert a moll, SUK Symfonie č. 1 E dur
pátek 28.2.2025, 19:00
SKRYTÉ POKLADY ROMANTISMU , Janáčkovo divadlo, SIBELIUS Karelia, předehra, GOLDMARK Houslový koncert a moll, SUK Symfonie č. 1 E dur

březen 2025

čtvrtek 6.3.2025, 19:00
MOZARTŮV EFEKT , Besední dům, skladby TOMASA ALBINONIHO, JOSEPHA HAYDNA, WOLFGANGA AMADEA MOZARTA a dalších proložené průvodním slovem
sobota 8.3.2025, 10:30
GEORGES A MAURICE aneb CARMEN A MATKA HUSA / Rodinné abonmá , Besední dům, GEORGES A MAURICE aneb CARMEN A MATKA HUSA / Bizet a Ravel ad.
sobota 8.3.2025, 14:00
GEORGES A MAURICE aneb CARMEN A MATKA HUSA / Rodinné abonmá , Besední dům, GEORGES A MAURICE aneb CARMEN A MATKA HUSA / Bizet a Ravel ad.
pondělí 10.3.2025, 19:00
WILL VINSON & RAARON PARKS , Besední dům, WILL VINSON & AARON PARKS
čtvrtek 13.3.2025, 19:00
HAYDNOVO STVOŘENÍ , Besední dům, HAYDN Die Schöpfung (Stvoření)
pátek 14.3.2025, 19:00
HAYDNOVO STVOŘENÍ , Besední dům, HAYDN Die Schöpfung (Stvoření)
středa 19.3.2025, 19:00
MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA III , Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
čtvrtek 27.3.2025, 19:00
SCHUMANN & ŠOSTAKOVIČ , Janáčkovo divadlo, SCHUMANN Violoncellový koncert a moll, ŠOSTAKOVIČ Symfonie č. 4 c moll
pátek 28.3.2025, 19:00
SCHUMANN & ŠOSTAKOVIČ , Janáčkovo divadlo, SCHUMANN Violoncellový koncert a moll, ŠOSTAKOVIČ Symfonie č. 4 c moll
sobota 29.3.2025, 14:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: STROJKY A NÁTRUBKY , Besední dům, STROJKY A NÁTRUBKY
sobota 29.3.2025, 16:00
KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE: STROJKY A NÁTRUBKY , Besední dům, STROJKY A NÁTRUBKY

duben 2025

středa 2.4.2025, 19:00
HVĚZDNÉ VÍDEŇSKÉ KVARTETO , Besední dům, HAYDN Smyčcový kvartet B dur „La chasse“, VAŇHAL Kontrabasový koncert D dur, DITTERS von DITTERSDORF Flétnový koncert e moll, MOZART Divertimento D dur
pondělí 7.4.2025, 19:00
DAVID PÉREZ: BAILAOR , Besední dům, DAVID PÉREZ: BAILAOR
sobota 12.4.2025, 10:30
VELIKONOCE aneb SVÁTKY JARA / Rodinné abonmá , Besední dům, VELIKONOCE aneb SVÁTKY JARA
sobota 12.4.2025, 14:00
VELIKONOCE aneb SVÁTKY JARA / Rodinné abonmá , Besední dům, VELIKONOCE aneb SVÁTKY JARA

květen 2025

středa 14.5.2025, 19:00
MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA IV , Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
neděle 18.5.2025, 17:00
JARNÍ KONCERT KANTILÉNY , Besední dům, PAĽA Zahučely hory, MARTINŮ Otvírání studánek, MÁCHA Zvířetník, ŠVAGERA Malé hádanky, DRÁBEK, FIALA Nejnovější zprávičky z domova i ze světa
čtvrtek 22.5.2025, 19:00
BEETHOVEN, "ČESKÝ BEETHOVEN" A MARTINŮ , Besední dům, VOŘÍŠEK Grand rondeau pro klavírní trio a orchestr, MARTINŮ Koncert pro klavírní trio a smyčcový orchestr, BEETHOVEN Symfonie č. 4 B dur
pátek 23.5.2025, 19:00
BEETHOVEN, "ČESKÝ BEETHOVEN" A MARTINŮ , Besední dům, VOŘÍŠEK Grand rondeau pro klavírní trio a orchestr, MARTINŮ Koncert pro klavírní trio a smyčcový orchestr, BEETHOVEN Symfonie č. 4 B dur
sobota 24.5.2025, 10:30
ANTONIO A WOLFGANG aneb VYVRACÍME MÝTY/ Rodinné abonmá , Besední dům, ANTONIO A WOLFGANG aneb VYVRACÍME MÝTY / Salieri a Mozart ...
sobota 24.5.2025, 14:00
ANTONIO A WOLFGANG aneb VYVRACÍME MÝTY/ Rodinné abonmá , Besední dům, ANTONIO A WOLFGANG aneb VYVRACÍME MÝTY / Salieri a Mozart ...
čtvrtek 29.5.2025, 19:00
WEST SIDE STORY, FRIDA KAHLO A MIŠIMA , Janáčkovo divadlo, BERNSTEIN Symfonické tance z West Side Story, SCHWERTSIK Muertes en Relajo, GLASS / arr. RIESMAN Mishima Concerto
čtvrtek 29.5.2025, 19:00
[SATIE] 100 YEARS AFTER / 37. ročník EXPOZICE NOVÉ HUDBY , Besední dům, [SATIE] 100 YEARS AFTER / 37. ročník EXPOZICE NOVÉ HUDBY
pátek 30.5.2025, 19:00
WEST SIDE STORY, FRIDA KAHLO A MIŠIMA , Janáčkovo divadlo, BERNSTEIN Symfonické tance z West Side Story, SCHWERTSIK Muertes en Relajo, GLASS / arr. RIESMAN Mishima Concerto

červen 2025

úterý 17.6.2025, 19:00
ADÉLAÏDE FERRIÈRE – SÓLO (NEJEN) PRO MARIMBU , Besední dům, Skladby J. S. BACHA, F. DONATONIHO a I. XENAKISE
čtvrtek 19.6.2025, 19:00
LETNÍ OSVĚŽENÍ , Janáčkovo divadlo, RESPIGHI Římské fontány, SAY Koncert pro bicí nástroje a orchestr, DEBUSSY Preludium k Faunovu odpoledni, Moře
pátek 20.6.2025, 19:00
LETNÍ OSVĚŽENÍ , Janáčkovo divadlo, RESPIGHI Římské fontány, SAY Koncert pro bicí nástroje a orchestr, DEBUSSY Preludium k Faunovu odpoledni, Moře