Dvořákova Praha

Nejbližší koncerty

srpen 2024

sobota 31.8.2024 Po stopách Antonína Dvořáka - festivalová ouvertura, Besední dům Brno, Antonín Dvořák: Tři mužské sbory na slova slovenských lidových písní, op. 43, B.... | začátek: 16:30

září 2024

pátek 6.9.2024 Bamberger Symphoniker, J. Hrůša, J. Steckel - zahajovací koncert, Rudolfinum, Dvořákova síň, Antonín Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104, B. 191 Anton... | začátek: 20:00
sobota 7.9.2024 Česká filharmonie, J. Hrůša, J. Fischer, L. Vasilek, C. Winters, B. Adamova, D. Butt Philip, B. Sherratt, Ch. Schmitt, Rudolfinum, Dvořákova síň, Antonín Dvořák: Karneval, op. 92, B. 169 Josef Suk: Fantasie g moll pro housle a... | začátek: 20:00
neděle 8.9.2024 Rodinný den - Rodinný den, doprovodný program, Anežský klášter, 10.00: divadelní představení Čert a Káča (zahrada Anežského kláštera) 11.15: tvů... | začátek: 10:00
neděle 8.9.2024 Plzeňská filharmonie, Ch. Iwasaki, S. Schuller, Z. Fric, M. Pášma, T. Ille, Betlémská kaple – aula ČVUT, Martin Pášma, Tomáš Ille: Dvořák učitel Tradiční Rodinný den Dvořákovy Prahy... | začátek: 17:00
neděle 8.9.2024 Pavel Haas Quartet, K. Dohnal, T. Františ, P. Vojta, P. Ries, Rudolfinum, Dvořákova síň, Antonín Dvořák: Cypřiše, B. 152 Franz Schubert: Oktet F dur, D. 803 Komorní ... | začátek: 20:00
pondělí 9.9.2024 Bamberger Symphoniker, J. Hrůša, Rudolfinum, Dvořákova síň, Bedřich Smetana: Richard III., op. 11 Bedřich Smetana: Valdštýnův tábor, op. 14 ... | začátek: 20:00
úterý 10.9.2024 S. Toba, N. Sonoda, Bořislavka centrum – Artium, Robert Schumann: Fantastické kusy, op. 73 Toshiro Mayuzumi: Bunraku Johannes Bra... | začátek: 18:00
úterý 10.9.2024 Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, T. Brauner, Pražský filharmonický sbor, L. Kozubík, Rudolfinum, Dvořákova síň, Erich Wolfgang Korngold: Mrtvé město Někdy se vzpomínky uzavřou do chrámu mi... | začátek: 19:00
středa 11.9.2024 Česká filharmonie, Bamberger Symphoniker, J. Hrůša - open air, Výstaviště Praha, Gustav Mahler: Symfonie č. 7 Tento koncert je snahou o rekonstrukci premiéry... | začátek: 20:15
čtvrtek 12.9.2024 Concertino Praga 2024: Talent Stage - Talent Stage soutěže Concertino Praga 2024, Bořislavka centrum – Artium, Robert Muczynski: Time Pieces pro klarinet a klavír, op. 43 (Matthew Stephen Hoc... | začátek: 18:00
čtvrtek 12.9.2024 Zemlinského kvarteto, E. Hemsing, Anežský klášter, Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 3 D dur, B. 18 Leoš Janáček: Mládí, suita pr... | začátek: 20:00
pátek 13.9.2024 Mistrovský kurz: Paul Lewis - mistrovský kurz, Akademie múzických umění v Praze, Sál Martinů, Asi každý klavírista během svého studia zaregistroval skutečnost, že skvělá kl... | začátek: 10:00
pátek 13.9.2024 Mistrovský kurz: Henrik Wiese - mistrovský kurz, Akademie múzických umění v Praze, Malý klavírní sál, Mistrovské kurzy dělají z nadaných osobností umělce. Mladé adepty dokonalé hry... | začátek: 10:00
pátek 13.9.2024 Mao Fujita, Rudolfinum, Dvořákova síň, Wolfgang Amadeus Mozart: 12 variací na téma písně „Ah, vous dirai-je, maman“, K.... | začátek: 20:00
pátek 13.9.2024 Sedláčkovo kvarteto, L. Sommer, Anežský klášter, Václav Jindřich Veit: Smyčcový kvartet e moll Luigi Boccherini: Kvintet pro kyta... | začátek: 20:00
sobota 14.9.2024 Concertino Praga 2024: finálový soutěžní koncert - finálový soutěžní koncert, sólová kategorie, Rudolfinum, Dvořákova síň, Edvard Grieg: Klavírní koncert a moll, op. 16 (Nora Lubaddová) Sergej Rachmanino... | začátek: 19:00
neděle 15.9.2024 A. Cicalese, E. Lu, Anežský klášter, Ludwig van Beethoven: Sonáta pro housle a klavír č. 1 D dur, op. 12, č. 1 Wolfga... | začátek: 11:00
neděle 15.9.2024 Collegium 1704, V. Luks, E. Guo, Rudolfinum, Dvořákova síň, Antonín Dvořák: Koncert pro klavír a orchestr g moll, op. 33, B. 63 Jan Václav K... | začátek: 20:00
pondělí 16.9.2024 Luzerner Sinfonieorchester, Michael Sanderling, Lukáš Vondráček, Rudolfinum, Dvořákova síň, Ludwig van Beethoven: Egmont, předehra, op. 84 Sergej Rachmaninov: Klavírní konc... | začátek: 20:00
úterý 17.9.2024 S. Yakimov, J. Skalka, D. Stefanov, Bořislavka centrum – Artium, Fryderyk Chopin: Scherzo č. 2 b moll, op. 31 (Semjon Yakimov) Semjon Yakimov: Do... | začátek: 18:00
úterý 17.9.2024 Bennewitzovo kvarteto, Wies de Boevé, Anežský klášter, Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 7 a moll, op. 16, B. 45 Ervín Schulhoff: Smy... | začátek: 20:00
úterý 17.9.2024 M. Argerich, S. Pacini, Rudolfinum, Dvořákova síň, Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta D dur pro dva klavíry, K. 448 Franz Liszt: Conso... | začátek: 20:00
středa 18.9.2024 Mistrovský kurz: Wies de Boevé - Mistrovský kurz, Akademie múzických umění v Praze, Malý klavírní sál, Lidová moudrost sice říká, že basa tvrdí muziku, ale kontrabas v klasické hudb... | začátek: 10:00
středa 18.9.2024 Wiener Philharmoniker, Ch. Thielemann, Rudolfinum, Dvořákova síň, Felix Mendelssohn-Bartholdy: Symfonie č. 3 a moll, op. 56, „Skotská“ Richard Str... | začátek: 20:00
čtvrtek 19.9.2024 L. Mareček, D. Mareček, Bořislavka centrum – Artium, Josef Suk: Balada a Serenáda pro violoncello a klavír, op. 3 Leoš Janáček: Pohád... | začátek: 18:00
čtvrtek 19.9.2024 Česká filharmonie, I. Metzmacher, V. Petr, Rudolfinum, Dvořákova síň, Bohuslav Martinů: Památník Lidicím, H. 296 Petr Wajsar: Violoncelloops – koncert... | začátek: 20:00
pátek 20.9.2024 Dover Quartet, J. Špaček, T. Gavriilidis-Petrin, Betlémská kaple – aula ČVUT, Jessie Montgomery: „Strum“ pro smyčcové kvarteto Petr Iljič Čajkovskij: Smyčcový... | začátek: 20:00
sobota 21.9.2024 Mistrovský kurz: Edison Pashko - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Respirium, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
sobota 21.9.2024 Mistrovský kurz: Prof. Martin Kubik - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Galerie, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
sobota 21.9.2024 Mistrovský kurz: Prof. Milan Šetena - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Sál Martinů, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
sobota 21.9.2024 Academy of St Martin in the Fields, J. Bell, Rudolfinum, Dvořákova síň, Kevin Puts: „Earth” ze suity The Elements Antonín Dvořák: Koncert pro housle a o... | začátek: 20:00
neděle 22.9.2024 Mistrovský kurz: Edison Pashko - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Respirium, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
neděle 22.9.2024 Mistrovský kurz: Prof. Martin Kubik - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Galerie, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
neděle 22.9.2024 Mistrovský kurz: Prof. Milan Šetena - mistrovský kurz komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Sál Martinů, Mistrovský kurz komorní hudby se členy Vídeňských filharmoniků Komorní hudb... | začátek: 10:00
neděle 22.9.2024 Quartetto di Cremona, P. Nikl, Betlémská kaple – aula ČVUT, Franz Schubert: Smyčcový kvartet č. 14 d moll, D. 810, „Smrt a dívka“ Antonín Dv... | začátek: 20:00
pondělí 23.9.2024 Závěrečný koncert mistrovských kurzů - závěrečný koncert mistrovských kurzů komorní hudby, Akademie múzických umění v Praze, Galerie, Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 10 Es dur, op. 51, B. 92, „Slovanský“ Johann... | začátek: 17:00
pondělí 23.9.2024 Komorní gala koncert - koncert k završení tříletého projektu provedení kompletního díla A. Dvořáka pro smyčcové kvarteto, Rudolfinum, Dvořákova síň, Petr Iljič Čajkovskij: „Souvenir de Florence“, smyčcový sextet d moll, op. 70 Fe... | začátek: 20:00
úterý 24.9.2024 Česká studentská filharmonie, I. Metzmacher, A. Conunova, P. Ferrández, D. Shishkin - závěrečný koncert, Rudolfinum, Dvořákova síň, Ludwig van Beethoven: Koncert pro housle, violoncello, klavír a orchestr C dur, ... | začátek: 20:00

Proběhlé koncerty

po 25/9/2023 , 20:00 Symfonický orchestr Českého rozhlasu, P. Popelka, ČFSB, P. Fiala, P. Lewis, S. Šaturová, J. Benci - závěrečný koncert, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 1 d moll, op. 15 Vítězslav Novák: De profun...
ne 24/9/2023 , 20:00 Schumann Quartet, Sharon Kam, Betlémská kaple – aula ČVUT, Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 8 E dur, op. 80, B. 57 Leoš Janáček: Smyčcov...
so 23/9/2023 , 20:00 New European Strings, D. Sitkovetsky, J. Bartoš, Betlémská kaple – aula ČVUT, Johann Sebastian Bach: Taneční suita pro smyčce (úprava pro smyčcový orchestr Dm...
so 23/9/2023 , 20:00 New European Strings, D. Sitkovetsky, I. Kahánek, Betlémská kaple – aula ČVUT, Johann Sebastian Bach: Taneční suita pro smyčce (úprava pro smyčcový orchestr Dm...
22/9/2023 , 20:00 Česká filharmonie, Sir András Schiff, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johann Sebastian Bach: Klavírní koncert č. 1 d moll, BWV 1052 Wolfgang Amadeus M...
22/9/2023 , 22:00 Zemlinského kvarteto, V. Bukač, Anežský klášter, Alexander Zemlinsky: Smyčcový kvintet d moll Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č....
čt 21/9/2023 , 17:30 A. Klánský, I. Klánský, Bořislavka Centrum, Ludwig van Beethoven: Sedm variací Es dur na téma z Mozartovy opery Kouzelná flé...
čt 21/9/2023 , 20:00 Belcea Quartet, Bertrand Chamayou, Rudolfinum, Dvořákova síň, Franz Schubert: Smyčcový kvartet č. 10 Es dur, D 87 Antonín Dvořák: Smyčcový kva...
st 20/9/2023 , 20:00 Giuseppe Guarrera, Betlémská kaple – aula ČVUT, Ludwig van Beethoven: Klavírní sonáta č. 1 f moll, op. 2, č. 1 György Ligeti: Mu...
út 19/9/2023 , 17:30 Jan Schulmeister, Bořislavka Centrum, Wolfgang Amadeus Mozart: Klavírní sonáta Es dur, K. 282 Leoš Janáček: Sonáta I. ...
út 19/9/2023 , 20:00 Česká filharmonie, T. Netopil, B. Giltburg, Rudolfinum, Dvořákova síň, Sergej Rachmaninov: Klavírní koncert č. 3 d moll, op. 30 Aaron Copland: Symfonie...
po 18/9/2023 , 20:00 Orchestr Národního divadla, R. Jindra, K. Kněžíková, A. Plachetka, Rudolfinum, Dvořákova síň, Bohuslav Martinů: Mirandolina – Saltarello Bohuslav Martinů: Mirandolina – árie ...
ne 17/9/2023 , 10:00 Rodinný den - Rodinný den, doprovodný program, Rudolfinum, 10.00: divadelní představení Labutí jezero (před Rudolfinem) 11.15: tvůrčí dílni...
ne 17/9/2023 , 17:00 Plzeňská filharmonie, Ch. Iwasaki, T. Ille, M. Pášma, Z. Fric, S. Schuller, Betlémská kaple – aula ČVUT, Martin Pášma, Tomáš Ille: Dvořák hostitel Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí ...
ne 17/9/2023 , 20:00 Akademie komorní hudby, T. Jamník, J. Špaček, R. Rabinovich, Rudolfinum, Dvořákova síň, Ernest Chausson: Koncert pro housle, klavír a smyčcové kvarteto D dur, op. 21 Ji...
ne 17/9/2023 , 17:00 Plzeňská filharmonie, Ch. Iwasaki, Z. Fric, S. Schuller, Betlémská kaple – aula ČVUT, Martin Pášma, Tomáš Ille: Dvořák hostitel Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí ...
ne 17/9/2023 , 17:00 Plzeňská filharmonie, Ch. Iwasaki, S. Schuller, Z. Fric, Betlémská kaple – aula ČVUT, Martin Pášma, Tomáš Ille: Dvořák hostitel Rodinný den Dvořákovy Prahy uvádí ...
so 16/9/2023 , 19:00 Concertino Praga 2023: finále sólové kategorie - finálový soutěžní koncert, sólová kategorie, Rudolfinum, Dvořákova síň, Program bude oznámen po určení výsledků výběrového kola soutěže Concertino Praga...
so 16/9/2023 , 20:00 Bennewitzovo kvarteto, M. Cukrová, D. Bambas, Anežský klášter, Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 5 f moll, op. 9, B. 37 Ottorino Respighi: Il...
15/9/2023 , 10:00 Mistrovský kurz: Pablo Ferrández - mistrovský kurz, Sál Bohuslava Martinů - Lichtenštejnský palác (HAMU), Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého živ...
15/9/2023 , 19:00 Concertino Praga 2023: finále komorní kategorie - finálový soutěžní koncert, kategorie Komorní hra, Anežský klášter, Program bude oznámen po určení výsledků výběrového kola soutěže Concertino Praga...
čt 14/9/2023 , 14:00 Mistrovský kurz: Sarah Willis - mistrovský kurz, Sál Bohuslava Martinů - Lichtenštejnský palác (HAMU), Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého živ...
čt 14/9/2023 , 17:30 Concertino Praga 2023: Talent Stage - Talent Stage soutěže Concertino Praga 2023, Bořislavka Centrum, Program a interpreti budou oznámeni po určení výsledků výběrového kola soutěže C...
čt 14/9/2023 , 20:00 Česká filharmonie, S. Oramo, PFS, L. Vasilek, A. Komsi, Ch. Senn, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johannes Brahms: Německé requiem, op. 45 „Blaze těm, kdo pláčou, neboť oni b...
st 13/9/2023 , 20:00 Wiener Philharmoniker, J. Hrůša, I. Levit, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johannes Brahms: Klavírní koncert č. 2 B dur, op. 83 Antonín Dvořák: Symfonie č....
út 12/9/2023 , 17:30 PBtet - Prague Brass quintet, Bořislavka Centrum, Zdeněk Lukáš: Partita alla Fanfare Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet č. 13 G dur,...
út 12/9/2023 , 20:00 Sedláčkovo kvarteto, M. Zukal, Anežský klášter, Karel Boleslav Jirák: Klavírní kvintet, op. 50 Jan Ryant Dřízal: Lesní scény, kl...
po 11/9/2023 , 20:00 Israel Philharmonic Orchestra, L. Shani, G. Shaham, K. Soltani, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johannes Brahms: Dvojkoncert pro housle a violoncello a moll, op. 102 Johannes B...
ne 10/9/2023 , 20:00 Israel Philharmonic Orchestra, L. Shani, G. Shaham, Rudolfinum, Dvořákova síň, Johannes Brahms: Houslový koncert D dur, op. 77 Sergej Rachmaninov: Symfonické t...
so 9/9/2023 , 20:00 Pavel Haas Quartet, A. Kobekina, Rudolfinum, Dvořákova síň, Josef Suk: Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave“ op. 35a Antonín Dvořák:...
8/9/2023 , 15:00 Mistrovský kurz: Gil Shaham - mistrovský kurz, Malý klavírní sál (HAMU), Zájemci o aktivní účast se mohou přihlásit formou zaslání svého uměleckého živ...
8/9/2023 , 20:00 Tonhalle-Orchester Zürich, P. Järvi, I. Kahánek, Rudolfinum, Dvořákova síň, Ludwig van Beethoven: Klavírní koncert č. 3 c moll, op. 37 Anton Bruckner: Symfo...
čt 7/9/2023 , 20:00 Tonhalle-Orchester Zürich, P. Järvi, A. Kobekina - zahajovací koncert, Rudolfinum, Dvořákova síň, Antonín Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104, B. 191 Anton...
so 2/9/2023 , 11:30 Po stopách Antonína Dvořáka - festivalová ouvertura, Olomouc, Duchovní písně s harmonizací Jindřicha Geislera: Matko boží, neslýcháno po všem ...
so 2/9/2023 , 16:30 Po stopách Antonína Dvořáka: odpolední koncert - festivalová ouvertura, Slavnostní dvorana Arcibiskupského paláce, Olomouc, Antonín Dvořák: Žalm 149, op. 79, B. 154, Stabat Mater, op. 58, B. 71, 3. Eja Ma...