Svatováclavský hudební festival

Nejbližší koncerty

květen 2024

pátek 31/5/2024, 18:00 DUO SYCHA & DVOŘÁK STOPY FOLKLÓRU V BAROKNÍ HUDBĚ, Orlová – Evangelický kostel , Program Program: Stopy folklóru v barokní hudbě Henry Eccles (1670–1742): Ground (varia...

červen 2024

sobota 1/6/2024, 18:00 DUO SYCHA & DVOŘÁK STOPY FOLKLÓRU V BAROKNÍ HUDBĚ, Velká Polom – Kostel sv. Václava , Program Program: Stopy folklóru v barokní hudbě Henry Eccles (1670–1742): Ground (varia...
pátek 7/6/2024, 18:00 DUO LATO & ZIMKA TEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU, Ostrava-Michálkovice Důl Michal , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
sobota 8/6/2024, 15:00 DUO LATO & ZIMKA TEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU, Kunín, Půdní galerie zámku Kunín / Kunín č. p. 1, 742 53 Kunín , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
sobota 8/6/2024, 19:00 DUO LATO & ZIMKATEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU, Nýdek - Evangelický kostel , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
sobota 15/6/2024, 19:00 JAZZOVÉ TRIO KAHOMAIN THE WOODS, Ostrava - Český rozhlas Studio S1 / Dr. Šmerala 1626/2, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava , Program Program: „In The Woods“ Kahoma Trio (dříve Jan Kavka Trio) představí materiál z je...
neděle 16/6/2024, 18:00 JAZZOVÉ TRIO KAHOMA IN THE WOODSABONENTNÍ CYKLUS, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...
sobota 22/6/2024, 18:00 DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY, Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750) / Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta g moll BWV 1...
neděle 23/6/2024, 16:00 DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY, Nová Horka u Studénky – Zámek, Sala terrena , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750) / Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta g moll BWV 1...

září 2024

středa 4/9/2024, 19:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT MENDELSSOHN: LOBGESANG, Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program Felix Mendelssohn (1809–1847): Symfonie č. 2 „Lobgesang“ (Chvalozpěv), op. 52...
pátek 6/9/2024, 19:00 VOCES8 LUX AETERNA, Ostrava-Pustkovec Kostel sv. Cyrila a Metoděje , Program „Lux Aeterna“ William Byrd (1543–1623): Sing Joyfully Felix Mendelssohn (1809–1847...
sobota 7/9/2024, 15:00 BENNEWITZOVO KVARTETO DVOŘÁK / BRAHMS, Albrechtice u Českého Těšína – Evangelický kostel , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Smyčcový kvintet č. 3 Es dur, op. 97, B180 Johannes Br...
sobota 7/9/2024, 19:00 COLLEGIUM 1704 BACH / ZELENKA, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Johann Sebastian Bach (1685 – 1750): Aus der Tiefen rufe ich, Herr, zu dir, BWV 13...
neděle 8/9/2024, 17:00 MUSICA GLORIAHÄNDEL: ANTHEMS, Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Georg Friedrich Händel (1685–1759): Chandos Anthems 10, HWV 255 Varhanní koncert „...
středa 11/9/2024, 19:00 GUSNAR / CHOPIN UNI CHAMBER ORCHESTRA SAXOFON A SMYČCE, Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Javier Alvarez (b.1956): Metro Chabacano Ilja Zeljenka (1932–2007): Musica Slovaka...
čtvrtek 12/9/2024, 19:00 MACHINA MUNDI JAZZ V MUZEU, Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program INSPIRACE WEATHER REPORT   Machina Mundi: Luboš Soukup – tenorový & sopránový saxo...
pátek 13/9/2024, 19:00 PERMONÍK CHOIR KARVINÁ ARNESEN / JENKINS: ADIEMUS, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Kim André Arnesen (1980): Magnificat Karl Jenkins (1944): Adiemus...
sobota 14/9/2024, 15:00 ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT, Příbor – Refektář piaristického kláštera, Lidická 50, 742 58 Příbor , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
sobota 14/9/2024, 19:00 JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA VERDI / DVOŘÁK: TE DEUM, Ostrava – Mariánské Hory Kostel Panny Marie Královny , Program Giuseppe Verdi (1813 – 1901): Quattro pezzi sacri Antonín Dvořák ( 1841 – 1904): T...
neděle 15/9/2024, 15:00 ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT, Dětmarovice - Kostel sv. Máří Magdalény , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
neděle 15/9/2024, 18:00 SLOVENSKÝ KOMORNÍ ORCHESTRSUK / BELLA / DVOŘÁK, Třinec – Evangelický kostel , Program Josef Suk (1874–1935): Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35a Ján Le...
úterý 17/9/2024, 19:00 JAN MRÁČEK & PKF DVOŘÁK / MARTINŮ, Ostrava-centrum – Sál Vesmír / ul. Zahradní 1741/17 , Program Antonín Dvořák (1841-1904): Smyčcová serenáda E dur, op. 22 Bohuslav Martinů (1980...
středa 18/9/2024, 19:00 VUS ONDRÁŠ 70 LET: ONDRÁŠOVSKÉ PUTOVÁNÍ, Ostrava centrum — NDM divadlo Jiřího Myrona /Čs. Legií 148/14 702 00 Ostrava , Program „ 70 let od založení‘ — Ondrášovské putování Celosouborový pořad sestavený z taneč...
pátek 20/9/2024, 18:00 CONCERTO AVENTINO / MORE MAIORUM ADAM MICHNA „SVATOVÁCLAVSKÝ“, Ludgeřovice – Kostel sv. Mikuláše , Program Adam Václav Michna (1600–1676): Officium Vespertinum & Missa Sancti Wenceslai OFFI...
sobota 21/9/2024, 18:00 COLLEGIUM MARIANUM SALVE REGINA, Ostrava – Slezská Ostrava – Husův sbor , Program Program: „Salve Regina“ Johann Joseph Fux (1660–1741): Rondeau a 7 pro flétnu, fag...
neděle 22/9/2024, 18:00 CAPPELLA MARIANAKRYŠTOF HARANT ANEB PUTOVÁNÍ DO SVATÉ ZEMĚ, Hlučín – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země „Hudební cesta po stopách českého rene...
pondělí 23/9/2024, 19:00 FILIPPO MINECCIA / LES AFFRANCHI·E·S ITALSKÉ BAROKO, Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Attilio Ariosti (1666–1729): La Madre de’ Maccabei, Introduzione Georg Friedrich H...
úterý 24/9/2024, 19:00 CAPPELLA MARIANA HUDBA K VELKOFILMU SVATÝ VÁCLAV, Opava – Kostel sv. Václava , Program První československý velkofilm Svatý Václav (němý film Jana Stanislava Kolára, 19...
středa 25/9/2024, 19:00 THE TRIO MISTŘI ČESKÉ HUDBY, Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Klid pro violoncello a klavír, op. 68/5, B173 Leoš Jan...
pátek 27/9/2024, 18:00 ENSEMBLE INÉGAL DVOŘÁK: LUŽANSKÁ, Frýdek-Místek – Kostel sv. Jana a Pavla , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Tří duchovní zpěvy, op. 19b Hymnus ad laudes in festo ...
sobota 28/9/2024, 18:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT DVOŘÁK: REQUIEM, Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program  Antonín Dvořák (1841–1904): Requiem, op. 89, B165...

říjen 2024

sobota 12/10/2024, 18:00 BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERRE, Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Program: „FANTASIE“ Georg Philipp Telemann (1681–1767): Duet A dur TWV 40:107 (Der...
neděle 13/10/2024, 18:00 BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERREABONENTNÍ CYKLUS, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...
pátek 18/10/2024, 18:00 BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA, Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Septet Es dur, op. 20 Franz Schubert (1797–1828)...
sobota 19/10/2024, 18:00 BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA, Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Septet Es dur, op. 20 Franz Schubert (1797–1828)...

listopad 2024

pátek 8/11/2024, 18:00 MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů, Orlová – Evangelický kostel , Program „Misterios del Amor“ (hudba i text – anonym, arr. Plaisirs de Musique, °Giovanni G...
sobota 9/11/2024, 18:00 MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů, Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program „Misterios del Amor“ (hudba i text – anonym, arr. Plaisirs de Musique, °Giovanni G...
úterý 19/11/2024, 19:00 ONDŘEJ RUML & MATEJ BENKO QUINTETJEŽEK / VOSKOVEC / WERICH, Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha Klobouk ve křoví (J+V+W, arr. Matej Be...
pátek 22/11/2024, 18:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA, Brušperk – Kostel sv. Jiří , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
sobota 23/11/2024, 18:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA, Ostrava-Zábřeh – Kostel sv. Ducha , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
neděle 24/11/2024, 17:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA, Sudice – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
sobota 30/11/2024, 18:00 ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁABONENTNÍ CYKLUS, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...

prosinec 2024

neděle 1/12/2024, 16:00 ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁ, Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Program: Adam Václav Michna z Otradovic (1600–1676): Loutna česká v svátek, v pá...
pátek 6/12/2024, 18:00 ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční, Luterská evangelická církev a.v. - farní sbor v Bystřici, Bystřice nad Olší, Česko , Program  „České Vánoce – Rakovnická hra Vánoční“  Originální představení plné barokní hudb...
sobota 7/12/2024, 17:00 ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční, Divadlo loutek Ostrava, Pivovarská 3164, 728 32 Moravská Ostrava a Přívoz , Program  „České Vánoce – Rakovnická hra Vánoční“  Originální představení plné barokní hudb...

Proběhlé koncerty

ne 28/4/2024 , 18:00 TRIO: FRANTIŠÁK – KAŇKA – KOZÁKBEETHOVEN / SCHUMANN / BRAHMS, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...
ne 28/4/2024 , 18:00 TRIO FRANTIŠÁK-KAŇKA-KOZÁK MISTŘI KOMORNÍ HUDBY, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cen...
ne 28/4/2024 , 18:00 TRIO FRANTIŠÁK-KAŇKA-KOZÁKMISTŘI KOMORNÍ HUDBYABONENTNÍ CYKLUS, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cen...
so 27/4/2024 , 18:00 TRIO: FRANTIŠÁK – KAŇKA – KOZÁKBEETHOVEN / SCHUMANN / BRAHMS, Ostrava - Český rozhlas Studio S1 / Dr. Šmerala 1626/2, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Sedm variací Es dur pro violoncello a klavír, Wo...
so 27/4/2024 , 18:00 TRIO FRANTIŠÁK-KAŇKA-KOZÁK MISTŘI KOMORNÍ HUDBY, Ostrava - Český rozhlas Studio S1 / Dr. Šmerala 1626/2, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Sedm variací Es dur pro violoncello a klavír, Wo...
čt 18/4/2024 , 18:00 VUS ONDRÁŠ kRok za kRokem, Krnov – Městské divadlo Krnov, Mikulášská 911/21, 794 01 Krnov 1-Pod Bezručovým vrchem , Program kRok za kRokem autorský tanečně-hudební pořad celého souboru   kRok za kRokem ztvá...
st 13/3/2024 , 19:00 Trio Noble-Slavík-Clarvis, Ostrava – Klub Parník , Program Trio Noble-Slavík-Clarvis představuje českého kontrabasistu Jiřího Slavíka ve spol...
st 13/3/2024 , 19:00 Trio Noble-Slavík-Clarvis JAZZOVÝ KONCERT: NOSTALGIA, Ostrava – Klub Parník , Program Trio Noble-Slavík-Clarvis představuje českého kontrabasistu Jiřího Slavíka ve spol...
út 19/12/2023 , 18:00 FOLKLORNÍ ADVENT / CESTA SVĚTLA, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program CESTA SVĚTLA, koncert orchestru lidových nástrojů a dívčího sboru s vánoční temati...
so 9/12/2023 , 18:00 BESKYDSKÉ KOLEDY: ŠŤASTNĚ A VESELE!, Ostrava-Michálkovice Důl Michal , Program Program: Beskydské koledy: Šťastně a vesele! Kapela RukyNaDudy z Frenštátu pod Rad...
ne 3/12/2023 , 17:00 ADVENT S PERMONÍKEM: „A NA ZEMI UPOKOJENÍ…“, Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Program: „ …a na zemi upokojení…“ Renesanční zpěv z lounského graduálu Jana Tábors...
so 2/12/2023 , 19:00 PIAZZOLLA: MARIA DE BUENOS AIRES, Ostrava - Český rozhlas , Program Astor Piazzolla: Maria de Buenos Aires Escualo Quintet je jedinečné uskupení profe...
so 2/12/2023 , 17:00 ADVENT S PĚVECKÝM SBOREM ONDRÁŠEK, Budišov n. Budišovkou – Kostel Nanebevzetí Panny Marie, 49°47′42.36″ N, 17°37′39.93″ E , Program Duchovní skladby Petra Ebena, Ola Gjeila, Tomáše Vrány, Jana Nowaka a dalších auto...
so 25/11/2023 , 19:00 FARKAS / BACH / DVOŘÁK: BIBLICKÉ PÍSNĚ, Frýdek-Místek - kostel sv. Jakuba , Program Ferenc Farkas (1905–2000): Staré maďarské tance (5 tanců) Johann Sebastian Bach (1...
24/11/2023 , 18:00 FARKAS / BACH / DVOŘÁK: BIBLICKÉ PÍSNĚ, Bolatice – Kostel sv. Stanislava , Program Ferenc Farkas (1905–2000): Staré maďarské tance (5 tanců) Johann Sebastian Bach (1...
ne 12/11/2023 , 17:00 FARKAS / BACH / DVOŘÁK: BIBLICKÉ PÍSNĚ, Kopřivnice – Kostel sv. Bartoloměje , Program Ferenc Farkas (1905–2000): Staré maďarské tance (5 tanců) Johann Sebastian Bach (1...
10/11/2023 , 18:00 MOZART / GÉNIUS KOMORNÍ HUDBY, Paskov - Zámek Paskov, Nádražní 1, 739 21 Paskov , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Kvintetní věta F dur pro klarinet, basetový r...
čt 9/11/2023 , 18:00 MOZART / GÉNIUS KOMORNÍ HUDBY, Ostrava, Komorní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Kvintetní věta F dur pro klarinet, basetový r...
ne 5/11/2023 , 16:00 MOZART A MYSLIVEČEK: IL BOEMO / OHEŇ, DUCH A VITALITA, Nová Horka 22, 742 13 Studénka , Program Johann Christian Bach (1735–1782): Sonáta č. 1 D dur ze sbírky Šesti sonát op. 16 ...
so 4/11/2023 , 18:00 MOZART A MYSLIVEČEK: IL BOEMO / OHEŇ, DUCH A VITALITA, Ostrava-Zábřeh – Kostel sv. Ducha , Program Program: IL BOEMO | Oheň, duch a vitalita / Mozart a Mysliveček – italští přátelé ...
čt 19/10/2023 , 18:00 CANTIONES AMORIS / MUSICA NOVA, Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Henry Purcell (1659–1695): Now Winter comes slowly (Fairy Queen, 1692) Marek Kubá...
st 18/10/2023 , 18:00 CANTIONES AMORIS / MUSICA NOVA, Sudice – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Henry Purcell (1659–1695): Now Winter comes slowly (Fairy Queen, 1692) Marek Kubá...
ne 15/10/2023 , 18:00 HAYDN / MOZART / BEETHOVEN: VELIKÁNI KLASICISTNÍ HUDBY, Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Předehra k opeře Kouzelná flétna pro flétnu, ...
ne 15/10/2023 , 14:00 HAYDN / MOZART / BEETHOVEN: VELIKÁNI KLASICISTNÍ HUDBY, Nýdek 427, Nýdek , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Předehra k opeře Kouzelná flétna pro flétnu, ...
ne 8/10/2023 , 16:00 HUDBA KROMĚŘÍŽSKÉHO ARCHIVU, Nová Horka u Studénky – Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže , Program Johann Heinrich Schmelzer (1620 až 1623?–1680): Intradae di Policinelli Johann Hei...
ne 8/10/2023 , 16:00 ZAHRADNÍ LABYRINT, Nová Horka u Studénky – Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
so 7/10/2023 , 18:00 HUDBA KROMĚŘÍŽSKÉHO ARCHÍVU, Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Johann Heinrich Schmelzer (1620 až 1623?–1680): Intradae di Policinelli Johann Hei...
so 7/10/2023 , 18:00 ZAHRADNÍ LABYRINT, Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
čt 28/9/2023 , 18:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT: FIALA / JANÁČEK, Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program Petr Fiala (1943): Stabat mater pro violu (Mater dolorosa), smíšený sbor (Vox popu...
st 27/9/2023 , 19:00 HÄNDEL: ACIS A GALATEA / BAROKNÍ OPERA, Opava – Kostel sv. Václava , Program Georg Friedrich Händel (1685–1759): Acis a Galatea, HWV 49a (1718) Barokní opera s...
st 27/9/2023 , 19:00 HÄNDEL: ACIS A GALATEA / BAROKNÍ OPERA S LOUTKAMI, Opava – Kostel sv. Václava , Program Georg Friedrich Händel (1685–1759): Acis a Galatea, HWV 49a (1718) Barokní opera s...
ne 24/9/2023 , 18:00 SITKOVECKIJ & BARTOŠ HRAJÍ MENDELSSOHNA, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750): Taneční suita G dur pro smyčce (úprava pro smyč...
ne 24/9/2023 , 18:00 SITKOVECKIJ & KAHÁNEK HRAJÍ MENDELSSOHNA, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750): Taneční suita G dur pro smyčce (úprava pro smyč...
so 23/9/2023 , 19:00 CHRISTOPHE COIN: LEGENDA BAROKNÍHO VIOLONCELLA, Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Musica Napoletana (barokní Neapol) Nicola Fiorenza (1686–1768): Koncert pro violon...
so 23/9/2023 , 15:00 EBEN: SEDM DNÍ NA KARLOVĚ UNIVERZITĚ, Kopřivnice – Kostel sv. Bartoloměje , Program Novodobá světová premiéra děl, která vznikala, nebo se objevovala díky mezinárodní...
22/9/2023 , 19:00 CHRISTOPHE COIN: LEGENDA BAROKNÍHO VIOLONCELLA, Hlučín – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Musica Napoletana (barokní Neapol) Nicola Fiorenza (1686–1768): Koncert F dur pro ...
22/9/2023 , 18:00 HAYDN / VAŇHAL: MLADÍ MLADÝM, Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Joseph Haydn (1732–1809): Symfonie č. 84 Es dur „In Nomine Domini“, Hob I-84      ...
st 20/9/2023 , 19:00 DAN BÁRTA & FILHARMONIE BRNO, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Jiří Levíček: Fall Impressions Jamiroquai: To Young To Die Ian Astbury, Billy Duff...
st 20/9/2023 , 19:00 DAN BÁRTA & ROBERT BALZAR TRIO & FILHARMONIE BRNO, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Ian Astbury, Billy Duffy (arr. Jiří Levíček): Brother Wolf, Sister Moon Joe Greene...
út 19/9/2023 , 19:00 JIŘÍ VODIČKA: ITALSKÁ BAROKNÍ VIRTUOZITA, Ostrava – Slezská Ostrava – Husův sbor , Program „Concerti Italiani II“ Antonio Vivaldi (1678–1741): Koncert e moll pro housle, smy...
ne 17/9/2023 , 16:00 VIVALDI: STABAT MATER / NISI DOMINUS, Frýdek-Místek – Kostel sv. Jana a Pavla , Program Antonio Vivaldi (1678–1741): Sinfonia „Arsilda Regina di Ponto“, RV 700 Antonio Vi...
ne 17/9/2023 , 14:00 EVANGELICKÝ DEN – EWALD DANEL: SKLADATELÉ V4, Bystřice – Evangeliský kostel SCEAV , Program Josef Suk (1874–1935): Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35a Romual...
so 16/9/2023 , 19:00 SMETANA / JANÁČEK: BALET V KOSTELE, Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Bedřich Smetana (1824–1884): Smyčcový kvartet e moll č. 1 „Z mého života“ Choreogr...
so 16/9/2023 , 15:00 PAVEL HAAS QUARTET: SUK / KORNGOLD / DVOŘÁK, Albrechtice u Českého Těšína – Evangelický kostel , Program Josef Suk (1874–1935): Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35a Erich...
15/9/2023 , 19:00 BERLIOZ / RAVEL: BARVY FRANCIE, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Hector Berlioz (1803–1869): Les nuits d’été, písňový cyklus na šest básnických tex...
čt 14/9/2023 , 18:00 MOZART / LEEMANS: VLÁMSKÝ KLASICISMUS, Ostrava-Pustkovec Kostel sv. Cyrila a Metoděje , Program Pieter van Maldere (1729–1768): Ouvertura C dur Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791...
út 12/9/2023 , 18:00 RADEK BABORÁK: STRAUSS / STICH, Ostrava-Pustkovec Kostel sv. Cyrila a Metoděje , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Symfonie č. 10 G dur, KV. 74 Jan Václav Stich...
ne 10/9/2023 , 17:00 BACH: FLÉTNOVÉ SONÁTY, Nová Horka u Studénky – Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže , Program Carl Philipp Emanuel Bach (1714–1788): Sonáta e moll pro flétnu a basso continuo, ...
so 9/9/2023 , 18:00 POPULÁRNÍ KLASIKA: SAXOFONOVÉ KVARTETO, Dětmarovice - Kostel sv. Máří Magdalény , Program Vittorio Monti (1868–1922) / (arr. Jakub Muras): Čardáš Wolfgang Amadeus Mozart (1...
so 9/9/2023 , 15:00 ŠPAČEK / JAMNÍK: BRILANTNÍ SMYČCE, Orlová – Evangelický kostel , Program Leoš Janáček (1854–1928): Smyčcový kvartet č. 1 z podnětu Tolstého povídky „Kreutz...
8/9/2023 , 18:00 BEETHOVEN / BRAHMS, Ludgeřovice – Kostel sv. Mikuláše , Program Johannes Brahms (1833–1897): Píseň osudu (Schicksalslied) pro sbor a orchestr, op....
čt 7/9/2023 , 18:00 SCHUBERT: ZIMNÍ CESTA, Dolní Benešov – Kostel sv. Martina , Program Franz Schubert (1797–1828) / arr. Richard Krug: Písňový cyklus Zimní cesta (Winter...
st 6/9/2023 , 18:00 HÄNDEL / ZELENKA: OHŇOSTROJ VOKÁLNÍ VIRTUOZITY, Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Georg Friedrich Händel (1685–1759): Dixit Dominus, HWV 232 Jan Dismas Zelenka (16...
út 5/9/2023 , 18:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT BRAHMS: NĚMECKÉ REQUIEM, Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program Johannes Brahms (1833–1897): Německé requiem, op. 45...
so 2/9/2023 , 15:00 FESTIVALOVÝ DEN MOaP Open air festivalové preview, Ostrava – Komenského sady a Jiráskovo náměstí , Program Navštivte naše open air festivalové preview a prožijte den v krásné hudební společ...
st 2/8/2023 , 18:00 AFFETTO PEREGRINO / ITALSKÉ BAROKO, Ostrava-Zábřeh – Kostel sv. Ducha , Program Johann Adolf Hasse (1699–1783): Cantata a flauto solo Francesco Mancini (1672–1737...
ne 2/7/2023 , 17:00 HAYDN / SUK / MOZART, Velká Polom – Kostel sv. Václava , Program Joseph Haydn (1732–1809): Smyčcový kvartet C dur „Císařský“, op. 76/3 Josef Suk (1...
so 1/7/2023 , 18:00 MOZART / BRAHMS / MISTŘI KLARINETU, Ostrava, Komorní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Gabriel Fauré (1845–1924): Romance beze slov, op.17 Andante moderato, č. 3 Allegro...
30/6/2023 , 18:00 JAZZOVÝ VEČER AUTORSKÉ HUDBY, Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Autorská hudba Pavla Wlosoka a Zbigniewa Kalety, jazz, jazz fusion...
čt 29/6/2023 , 18:00 JAZZOVÝ VEČER AUTORSKÉ HUDBY, Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program Autorská hudba Pavla Wlosoka a Zbigniewa Kalety, jazz, jazz fusion...
so 24/6/2023 , 18:00 HAYDN / REJCHA / MOZART: KLASICISTNÍ SKVOSTY, Brušperk – Kostel sv. Jiří , Program Joseph Haydn (1732–1809): Smyčcový kvartet G dur, op. 33/5 Antonín Rejcha (1770–18...
23/6/2023 , 18:00 HAYDN / REJCHA / MOZART: KLASICISTNÍ SKVOSTY, Ostrava-Michálkovice Důl Michal , Program Joseph Haydn (1732–1809): Smyčcový kvartet G dur, op. 33/5 Antonín Rejcha (1770–18...
so 3/6/2023 , 18:00 ANDRZEJ BIALKO / VARHANNÍ RECITÁL, Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Adam z Wągrowiec (?–1629): Fantasia secunda secundi toni Jan Pieterszoon Sweelinck...
st 12/4/2023 , 18:00 MOZART: SKLADBY PRO KLARINETY A BASETOVÉ ROHY, Kunín – Velký sál zámku Kunín , Program Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791): Divertimento B dur č. 2, KV 439b Adagio F dur...
st 22/2/2023 , 19:00 INSPIRACE WEATHER REPORT, Ostrava - Český rozhlas , Program INSPIRACE WEATHER REPORT   Machina Mundi: Luboš Soukup – tenorový & sopránový saxo...