Janáčkova filharmonie Ostrava

Nejbližší koncerty

červen 2024

pondělí 24/6/2024, 19:00 2. abonentní koncert v Opavě, , Smetana, Chopin, Beethoven,  , Lukáš Vondráček – klavír, Valentin Uryupin – dirigent,

červenec 2024

čtvrtek 18/7/2024, 19:00 3. abonentní koncert v Opavě, , Vasks, Schumann, Bartholdy,  , Bryan Cheng – violoncello, Daniel Raiskin – dirigent,

září 2024

pátek 6/9/2024, 19:00 4. abonentní koncert v Opavě, , Janáček, Rachmaninov, Mozart,  , Federico Colli – klavír, Tomáš Netopil – dirigent,
čtvrtek 19/9/2024, 19:00 A1 Zahajovací koncert, , Beethoven, Brahms,  , Denis Kozhukhin – klavír, Lawrence Foster – dirigent,
pátek 20/9/2024, 19:00 P1 Zahajovací koncert II, , Beethoven, Brahms ,  , Denis Kozhukhin – klavír, Lawrence Foster – dirigent,

říjen 2024

pondělí 7/10/2024, 19:00 R1 Federico Colli, , Ligeti, Couperin, Mozart,  , Federico Colli – klavír,
pondělí 21/10/2024, 18:00 G1 Aneta Langerová & JFO, , Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická., ,  , Jak krásné je být s vámi 20 let aneb Aneta Langerová slaví hudbou s Janáčkovou filharmonií Ostrava na třech výjimečných říjnových koncertech v Praze, Brně a v Ostravě. ,  , Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, aranže, Jakub Zitko – klavír, instrumentace a orchestrální aranžmá, Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv, Miloš Klápště – baskytara, kontrabas, zpěv, Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse, zpěv, Adam Koller – bicí nástroje, perkuse, Dorota Barová – violoncello, zpěv, Veronika Vališová – housle, zpěv, Vladan Malinjak – viola, zpěv, Alena Hron – dirigentka,
čtvrtek 31/10/2024, 19:00 B1 Brucknerova Třetí symfonie, , Bruckner,  , Robert Reimer – dirigent,

listopad 2024

pondělí 4/11/2024, 19:00 K1 Polská komorní hudba, , Szymanowski, Penderecki, Bartholdy,  , Airis String Quartet, Moravsko-slezské smyčcové okteto,
neděle 10/11/2024, 11:00 D1 O největšího zdvořilce, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 10/11/2024, 16:00 D1 O největšího zdvořilce II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,

prosinec 2024

pondělí 2/12/2024, 19:00 R2 Yeol Eum Son, , Bizet, Czerny, List, Alkan, Beethoven,  , Yeol Eum Son – klavír,
čtvrtek 5/12/2024, 19:00 A2 Česko-francouzský večer, , Janata, Saint-Saëns, Suk, Janáček,  , Camille Thomas – violoncello, Andrey Boreyko – dirigent,
čtvrtek 12/12/2024, 18:00 C1 Když hudba pečuje, , Puccini, Rimskij-Korsakov a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
pondělí 16/12/2024, 19:00 M1 Vánoční koncert, , Trtík, Ryba,  , Veronika Rovná – soprán, Jarmila Vantuchová – mezzosoprán, Daniel Matoušek – tenor, Tadeáš Hoza – baryton, Sbor v jednání, Jiří Habart – dirigent,
čtvrtek 19/12/2024, 18:00 G2 K poctě Petra Hapky, , Kateřina Marie Tichá – zpěv, Petra Hřebíčková – zpěv, Lenka Nová – zpěv, Hana Holišová – zpěv, Naďa Válová – zpěv, Jan Maxián – zpěv, Xavier Baumaxa – zpěv, a další, Skupina Petra Maláska, Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá, Jan Kučera – dirigent,
pátek 20/12/2024, 18:00 G2 K poctě Petra Hapky II, , Kateřina Marie Tichá – zpěv, Petra Hřebíčková – zpěv, Lenka Nová – zpěv, Hana Holišová – zpěv, Naďa Válová – zpěv, Jan Maxián – zpěv, Xavier Baumaxa – zpěv, a další, Skupina Petra Maláska, Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá, Jan Kučera – dirigent,

leden 2025

neděle 12/1/2025, 11:00 D2 O největšího poctivce, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 12/1/2025, 16:00 D2 O největšího poctivce II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
středa 15/1/2025, 19:00 M2 Novoroční koncert, , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
čtvrtek 16/1/2025, 19:00 M2 Novoroční koncert II, , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
pátek 17/1/2025, 19:00 M2 Novoroční koncert III, , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
pondělí 20/1/2025, 19:00 R3 Mao Fujita, , Skrjabin, Yashiro, Beethoven,  , Mao Fujita – klavír,
čtvrtek 23/1/2025, 18:00 C2 Když hudba provokuje, , Prokofiev, Chačaturjan, Smetana a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
čtvrtek 30/1/2025, 19:00 B2 Debussyho Moře, , Debussy, Ravel,  , Alim Beisembayev – klavír, Gábor Káli – dirigent,
pátek 31/1/2025, 19:00 P2 Debussyho Moře II, , Debussy, Ravel,  , Alim Beisembayev – klavír, Gábor Káli – dirigent,

únor 2025

čtvrtek 6/2/2025, 18:00 E1 Mladí sólisté I, , Nová skladba vybraná na základě otevřené výzvy, Saëns, Martinů,  , Pavol Praženica – klavír, Ivo Kahánek – klavír, umělecký garant cyklu, Anna Bangoura – průvodní slovo, Piotr Wacławik – dirigent,
pondělí 17/2/2025, 19:00 K2 Bruno Philippe – violoncello, , Bach, Ligeti, Kodály,  , Bruno Philippe – violoncello,
čtvrtek 20/2/2025, 19:00 A3 Stravinského Pták Ohnivák, , Bartók, Stravinskij,  , Ilya Gringolts – housle, Andrey Boreyko – dirigent,
pátek 21/2/2025, 19:00 P3 Stravinského Pták ohnivák II, , Bartók, Stravinskij,  , Ilya Gringolts – housle, Andrey Boreyko – dirigent,
úterý 25/2/2025, 18:00 G3 To nejlepší ze světových muzikálů, , Dan Bárta – zpěv, Radim Schwab – zpěv, Kristýna Daňhelová – zpěv, Oldřich Smysl – zpěv, Anna Jelínková – zpěv, Petr Mlynář – klavír, Jan Navrátil – kytara, Martin Mišák – baskytara, Marek Antoňů – bicí, Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové a jeho sólisté, Stanislav Vavřínek – dirigent,

březen 2025

neděle 2/3/2025, 11:00 D3 O největšího spolehlivce, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 2/3/2025, 16:00 D3 O největšího spolehlivce II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čtvrtek 6/3/2025, 18:00 E2 Mladí dirigenti, , Beethoven, Brahms, Strauss,  , Kento Satsuma – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, dirigují posluchači oboru dirigování Curyšské hudební akademie pod vedením Christopha‑Mathiase Muellera,
čtvrtek 13/3/2025, 19:00 B3 Leila Josefowicz – housle, , Janáček, Adès, Borodin,  , Leila Josefowicz – housle, Anna Sulkowska-Migoń – dirigentka,
pondělí 17/3/2025, 19:00 R4 Yulianna Avdeeva, , Šostakovič,  , Yulianna Avdeeva – klavír,
čtvrtek 27/3/2025, 18:00 C3 Když hudba doprovází, , Beethoven, Sibelius, Brahms a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,

duben 2025

čtvrtek 3/4/2025, 18:00 E3 Mladí sólisté II, , Wagner, Beavers, Čajkovskij,  , Lenka Titzová – marimba, Klára Skalková – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, dirigent v jednání,
pondělí 7/4/2025, 19:00 K3 Federico Colli & Camerata Janáček, , Mysliveček, Mozart, Dittersdorf,  , Federico Colli – klavír, Camerata Janáček, Pavel Doležal – umělecký vedoucí,
čtvrtek 10/4/2025, 19:00 A4 Beethovenova Pastorální, , Beethoven, Neruda, Lindberg,  , Pacho Flores – trubka, Domingo Hindoyan – dirigent,
středa 23/4/2025, 18:00 G4 Plus/Mínus Ro©k, , Nirvana, Metallica, Red Hot Chilli Peppers,  , Hana Holišová – zpěv, Michal Skořepa – zpěv, Jiří Kučerovský – kytara, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 27/4/2025, 11:00 D4 O největšího nadšence, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 27/4/2025, 16:00 D4 O největšího nadšence II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,

květen 2025

pondělí 5/5/2025, 19:00 K4 Šaturová & Kozák – nokturno, , Mozart, Schubert, Schumann, Dvořák, Chopin, Debussy, Szymanowski, Liszt, Barber, Strauss,  , Simona Šaturová – soprán, Marek Kozák – klavír,
čtvrtek 15/5/2025, 18:00 C4 Když hudba rozvíjí, , Beethoven, Berlioz, Bizet a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
čtvrtek 22/5/2025, 19:00 B4 Závěrečný koncert, , Dvořák, Adams, Kodály,  , Karen Gomyo – housle, Gilbert Varga – dirigent,
pátek 23/5/2025, 19:00 P4 Závěrečný koncert II, , Dvořák, Adams, Kodály,  , Karen Gomyo – housle, Gilbert Varga – dirigent,
čtvrtek 29/5/2025, 18:00 E4 Mladí sólisté III, , Kačo, Grieg,  , Tomáš Kačo – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, v druhé polovině koncertu řady filharmoniků doplní žáci ZUŠ, Stanislav Vavřínek – dirigent,

Proběhlé koncerty

čt 23/5/2024 , 18:00 E4 Mladí sólisté III, , Haydn, Dvořák, Janáček,, Verdi, Rossini, Donizetti,  , Jana Margová – soprán, Theodor Šimáček – baryton, Zdeňka Kotková – soprán, Veronika Zaplatilová – soprán, Klára Hlúšková – soprán, Marie Kadlčáková – soprán, Nela Skarková – soprán, Kristýna Kůstková – soprán, Adam Sedlický – dirigent,
17/5/2024 , 19:00 1. abonentní koncert v Opavě, , Mahler, Berlioz, Zemlinsky,  , Markéta Cukrová – mezzosoprán, Jaume Santonja – dirigent,
po 13/5/2024 , 19:00 K4 Smetanovo trio, , Šostakovič, Smetana, Dvořák,  , Smetanovo trio:, Jitka Čechová – klavír, Jan Talich – housle, Jan Páleníček – violoncello,
ne 12/5/2024 , 15:00 M4 Smetanova Libuše II, , Smetana,  , Pražský filharmonický sbor, Lukáš Vasilek – sbormistr, Robert Jindra – dirigent,
st 8/5/2024 , 18:00 G4 Jelen & JFO II, , Kapela Jelen, Kateřina Marie Tichá (host) – zpěv, Stanislav Vavřínek – dirigent,
út 7/5/2024 , 18:00 G4 Jelen & JFO, , Kapela Jelen, Kateřina Marie Tichá (host) – zpěv, Stanislav Vavřínek – dirigent,
3/5/2024 , 19:00 P4 Závěrečný koncert 70. sezóny II, , Brahms, Dvořák,  , Boris Giltburg – klavír, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
čt 2/5/2024 , 19:00 B4 Závěrečný koncert 70. sezóny, , Brahms, Dvořák,  , Boris Giltburg – klavír, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
po 22/4/2024 , 19:00 R4 Alexandra Dovgan, , Rachmaninov, Skrjabin,  , Alexandra Dovgan – klavír,
ne 14/4/2024 , 11:00 D4 Sláva veselosti! Usměj se!, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
ne 14/4/2024 , 16:00 D4 Sláva veselosti! Usměj se! II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čt 11/4/2024 , 19:00 A4 Z mého života, , Cílková, Mahler, Smetana,  , Iván Paley – baryton, Andrey Boreyko – dirigent,
čt 4/4/2024 , 18:00 G3 Klusymfonie II, , Tomáš Klus – zpěv, Cílová skupina, Koncertní sbor Permoník, Martina Juríková – sbormistryně, Jan Kučera – dirigent,
st 3/4/2024 , 18:00 G3 Klusymfonie, , Tomáš Klus – zpěv, Cílová skupina, Koncertní sbor Permoník, Martina Juríková – sbormistryně, Jan Kučera – dirigent,
čt 28/3/2024 , 18:00 C4 Oslavuji, , Dvořák, Smetana, Janáček,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár – dirigent,
po 25/3/2024 , 19:00 K3 Baeva & Kholodenko, , Schumann, Schubert, Strauss, Stravinskij,  , Alena Baeva – housle, Vadym Kholodenko – klavír,
22/3/2024 , 19:00 P3 Čajkovského Klavírní koncert II, , Čajkovskij, Bartók,  , Claire Huangci – klavír, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
čt 21/3/2024 , 19:00 B3 Čajkovského Klavírní koncert, , Čajkovskij, Bartók,  , Claire Huangci – klavír, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
ne 10/3/2024 , 18:30 M4 Smetanova Libuše (premiéra), , Smetana,  , Pražský filharmonický sbor, Lukáš Vasilek – sbormistr, Robert Jindra – dirigent,
1/3/2024 , 18:00 G2 Adiemus s Permoníkem II, , Gjeilo, Jenkins,  , Gabriela Vermelho – zpěv, Lenka Dusilová – zpěv, Jan Kvapil – flétny, Koncertní sbor Permoník, Martina Juríková – sbormistryně, Chuhei Iwasaki – dirigent,
čt 29/2/2024 , 18:00 G2 Adiemus s Permoníkem, , Gjeilo, Jenkins,  , Gabriela Vermelho – zpěv, Lenka Dusilová – zpěv, Jan Kvapil – flétny, Koncertní sbor Permoník, Martina Juríková – sbormistryně, Chuhei Iwasaki – dirigent,
po 26/2/2024 , 19:00 K2 Ostravské Versailles, , Rameau, Leclair, Cassanéa,, Couperin, Corrette, Blavet,  , Gábor Boldoczki – trubka, Janáčkův komorní orchestr, Jakub Černohorský – umělecký vedoucí,
čt 22/2/2024 , 18:00 E3 Mladí dirigenti, , Elgar, Dvořák,  , Lukáš Mareček – violoncello, dirigují posluchači Curyšské hudební akademie pod vedením Christopha‑Mathiase Muellera,
čt 15/2/2024 , 19:00 A3 Brahmsova Pastorální, , Mikyska, Berg, Brahms,  , Dalibor Karvay – housle, Lucie Leguay – dirigentka,
čt 8/2/2024 , 18:00 C3 Setkávám se, , Rota, Massenet, Saint‑Saëns,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár – dirigent,
ne 28/1/2024 , 11:00 D3 Sláva zvídavosti! Zkus to!, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
ne 28/1/2024 , 16:00 D3 Sláva zvídavosti! Zkus to! II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čt 25/1/2024 , 18:00 E2 Mladí sólisté II, , Hoffmeister, Debussy, Lutosławski, Chopin,  , Sebastian Brettfeld – violon, Minja Stojanovic – harfa, Jakub Kowalski – housle, Eva Strejcová – klavír, Maroš Potokár – dirigent,
po 22/1/2024 , 19:00 R3 Jan Lisiecki, , Chopin, Bach, Rachmaninov,, Szymanowski, Messiaen, Górecki,  , Jan Lisiecki – klavír,
19/1/2024 , 19:00 P2 Colli hraje Schumanna II, , Schumann, Sibelius,  , Federico Colli – klavír, Christoph Altstaedt – dirigent,
čt 18/1/2024 , 19:00 B2 Colli hraje Schumanna, , Schumann, Sibelius,  , Federico Colli – klavír, Christoph Altstaedt – dirigent,
12/1/2024 , 19:00 M3 Novoroční koncert III, , Smetana, Martinů, Dvořák,  , Kateřina Kněžíková – soprán, Richard Samek – tenor, Jiří Hájek – baryton, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
čt 11/1/2024 , 19:00 M3 Novoroční koncert II, , Smetana, Martinů, Dvořák,  , Kateřina Kněžíková – soprán, Richard Samek – tenor, Jiří Hájek – baryton, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
st 10/1/2024 , 19:00 M3 Novoroční koncert, , Smetana, Martinů, Dvořák,  , Kateřina Kněžíková – soprán, Richard Samek – tenor, Jiří Hájek – baryton, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
22/12/2023 , 19:00 M2 Vánoční koncert, , Zelenka, Mozart, Ryba,  , Slávka Zámečníková – soprán, Václava Krejčí Housková – alt, Václav Čížek – tenor, Roman Hoza – bas, Collegium Vocale 1704, Václav Luks – dirigent,
po 18/12/2023 , 19:00 K1 Tiburtina Ensemble, , „Ecce, Virgo concipiet – Hle, Panna počne“ – Mysterium hudby a slova v adventní době,  , Ivana Uhlířová – umělecký přednes, Tiburtina Ensemble, Barbora Kabátková – umělecká vedouc,
ne 17/12/2023 , 11:00 D2 Sláva trpělivosti! Vydrž!, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
ne 17/12/2023 , 16:00 D2 Sláva trpělivosti! Vydrž! II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čt 14/12/2023 , 19:00 A2 Sto let Ligetiho, , Stravinskij, Ligeti, Bartók,  , Matteo Cesari – flétny, Vilém Veverka – hoboj, Jarmila Vantuchová Balážová – mezzosoprán, Canticum Ostrava (ženský sbor), Jurij Galatenko – sbormistr, Ilan Volkov – dirigent,
čt 7/12/2023 , 18:00 C2 Naslouchám, , Bernstein, Ives, Orff,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár – dirigent,
čt 30/11/2023 , 18:00 G1 Hradišťan & JFO, ,  ,  , Jiří Pavlica & Hradišťan, Stanislav Vavřínek – dirigent,
17/11/2023 , 19:00 M1 Koncert ke dni studentstva, , Smetana,  , Janáčkova filharmonie Ostrava, Tomáš Netopil – dirigent,
po 13/11/2023 , 19:00 R2 Olga Kern, , Rachmaninov,  , Olga Kern – klavír,
čt 9/11/2023 , 19:00 B1 Šostakovičův Violoncellový koncert, , Bartholdy, Šostakovič, Čajkovskij,  , Johannes Moser – violoncello, Alpesh Chauhan – dirigent,
ne 5/11/2023 , 11:00 D1 Sláva statečnosti! Neboj!, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
ne 5/11/2023 , 16:00 D1 Sláva statečnosti! Neboj! II, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čt 2/11/2023 , 18:00 E1 Mladí sólisté I, , Kramář‑Krommer, Baston, Hidas,, Tsfasman, Ditters, Mozart,  , Matthew Stephen Hockaday – klarinet, Matilda Žídková a Vojtěch Pálka – zobcová flétna, Arseny Menkov – hoboj, Štěpán Novotný – klavír, Magdaléna Kovářová – klavír, Ondřej Zavadil – klavír, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čt 19/10/2023 , 18:00 C1 Pociťuji, , Elgar, Stravinskij, Musorgskij,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár – dirigent,
po 16/10/2023 , 19:00 R1 Matyáš Novák, , Smetana, Suk,  , Matyáš Novák – klavír,
6/10/2023 , 19:00 P1 Zahajovací koncert 70. sezóny II, , Beethoven, Šostakovič,  , Vadim Gluzman – housle, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
čt 5/10/2023 , 19:00 A1 Zahajovací koncert 70. sezóny, , Beethoven, Šostakovič,  , Vadim Gluzman – housle, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
22/9/2023 , 19:00 4. abonentní koncert v Opavě, , Brahms, Liszt, Beethoven,  , Won Kim – klavír, Andreas Ottensamer – dirigent,
út 29/8/2023 , 19:00 3. abonentní koncert v Opavě, , Rossini, Schönberg, Mozart,  , Jiří Vodička – housle, Jakub Fišer – viola, Vassily Sinaisky – šéfdirigent JFO,
ne 9/7/2023 , 19:00 2. abonentní koncert v Opavě, , Rachmaninov, Schubert,  , Lukáš Vondráček – klavír, Gabriel Bebeselea – dirigent,
st 28/6/2023 , 18:00 E4 Mladí sólisté III., , Rautavaara, Donizetti, Lara, Puccini, Paganini,  , David Paša – bicí nástroje, Karolína Levková – soprán, Michal Dziedzic – tenor, Boha Moon – housle, Alena Jelínková – dirigentka,
st 24/5/2023 , 19:00 1. abonentní koncert v Opavě, , Benzecry, Piazzola, Poulenc,  , Leticia Moreno – housle, Simone Menezes – dirigentka,
po 22/5/2023 , 19:00 R4 Federico Colli, , Mozart, Schubert, Prokofjev,  , Federico Colli – klavír,
čt 18/5/2023 , 19:00 M3 Závěrečný koncert, , Kančeli, Schubert, Novák,  , Václava Krejčí Housková – mezzosoprán, umělecký přednes v jednání, Český filharmonický sbor Brno – mužský sbor, Petr Fiala – sbormistr, Andrey Boreyko – dirigent,
čt 4/5/2023 , 18:00 E4 Mladí sólisté III., , Rautavaara, Donizetti, Lara, Puccini, Paganini,  , David Paša – bicí nástroje, Karolína Levková – soprán, Michal Dziedzic – tenor, Boha Moon – housle, Alena Jelínková – dirigentka,
po 17/4/2023 , 19:00 R3 Zee Zee, , Wagner, Schönberg, Ravel, Liszt,  , Zee Zee – klavír,
čt 13/4/2023 , 19:00 A5 Dvořákova Osmá, , Prokofjev, Dvořák,  , Sergei Babayan – klavír, Vassily Sinaisky – dirigent,
čt 6/4/2023 , 18:00 C4 Oddávám se…, , Vivaldi, Rodgers, Saint-Saens, a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – režie a koncepce, Sébastien Thomas Bagnoud  – dirigent,
čt 30/3/2023 , 19:00 B4 Jarní koncert, , Brahms, Schumann,  , Alexandra Conunova – housle, István Várdai – violoncello, Lawrence Foster – dirigent,
čt 23/3/2023 , 18:00 E3 Mladí dirigenti, , Wagner, Saint-Saëns, Franck,  , Jan Schulmeister – klavír, dirigují posluchači Curyšské hudební akademie pod vedením Schlaefliho,
ne 19/3/2023 , 11:00 D4 Laskavý problém 2, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
ne 19/3/2023 , 16:00 D4 Laskavý problém, , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
st 15/3/2023 , 18:00 G4 Hudba ve filmu 2, , Hudba z filmů Den nezávislosti, Schindlerův seznam,, Titanic, Avatar, …,  , Chuhei Iwasaki – dirigent,
út 14/3/2023 , 18:00 G4 Hudba ve filmu, , Hudba z filmů Den nezávislosti, Schindlerův seznam,, Titanic, Avatar, …,  , Chuhei Iwasaki – dirigent,
po 13/3/2023 , 19:00 K4 OK Percussion Duo, , Ištvan, Husa, Kagel, Pape, Schiffauer, Fišer, Tüür,  , Milan Paľa – housle, OK Percussion Duo:, Martin Kleibl – perkuse, Martin Opršál – perkuse,
čt 2/3/2023 , 19:00 A4 Wagner a jeho jediná symfonie, , Weber, Strauss, Wagner,  , Johannes Schittler – klarinet, Jan Hudeček – fagot, Robert Jindra – dirigent,
čt 23/2/2023 , 18:00 C3 Neodolám!!!, , Dvořák, Morricone, Rossini, a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – režie a koncepce, Alena Jelínková  – dirigent,
čt 16/2/2023 , 18:00 E2 Mladí sólisté II., , Chausson, Françaix, Conus, Borne,  , Matej Pčolinský – housle, Ondřej Janča – klarinet, Roman Červinka – housle, Alexandra Piskořová – flétna, Maroš Potokár – dirigent,
po 13/2/2023 , 19:00 K3 Doležalovo kvarteto, , Mysliveček, Novák, Dvořák,  , Martin Kasík – klavír, Doležalovo kvarteto,
čt 9/2/2023 , 19:00 B3 Čajkovského Patetická, , Strauss, Čajkovskij,  , Tamara Stefanovich – klavír, Vassily Sinaisky – dirigent,