Festivaly klasické hudby 2024

Hudební festival Znojmo

středa, 10/7/2024 Festivalové gala Adama Plachetky
čtvrtek, 11/7/2024 Stand-up Martina Jakubíčka
pátek, 12/7/2024 Zahajovací koncert: PAVEL ŠPORCL
pátek, 12/7/2024 Gratulační večírek k 20 letům festivalu
sobota, 13/7/2024 Setkání festivalů na Heiliger Steinu
sobota, 13/7/2024 Opera nejen pro děti: Porucha na lodi Nautilus – premiéra
sobota, 13/7/2024 KONCERT PŘI SVÍČKÁCH I: Duo Absoluto
neděle, 14/7/2024 Slavnostní mše ke 20 letům festivalu
neděle, 14/7/2024 Opera nejen pro děti: Porucha na lodi Nautilus – repríza
neděle, 14/7/2024 Koncert na dřeň: CLARINET FACTORY
pondělí, 15/7/2024 Hudba v ulicích
pondělí, 15/7/2024 Koncert jaroslavického zámku: PROJEKT METASTASIO
úterý, 16/7/2024 Opera nejen pro děti: Porucha na lodi Nautilus – derniéra
úterý, 16/7/2024 CZECH ENSEMBLE BAROQUE – Vítězství nad vodou I.
středa, 17/7/2024 CZECH ENSEMBLE BAROQUE – Vítězství nad vodou II.
čtvrtek, 18/7/2024 Dětský hudební den
čtvrtek, 18/7/2024 Koncert malých géniů
pátek, 19/7/2024 Přednáška o 20leté historii festivalu
pátek, 19/7/2024 Koncert vítězů
sobota, 20/7/2024 Tour de Varhany
sobota, 20/7/2024 Odpoledne se sommeliérem Jakubem Přibylem
sobota, 20/7/2024 KONCERT PŘI SVÍČKÁCH II: Ensemble Rosa Mystica
neděle, 21/7/2024 Muzicírování na mostě
neděle, 21/7/2024 Koncert ze znojemských archivů: CAPELLA SEBASTIANA
pondělí, 22/7/2024 Filozofický koncert: MATYÁŠ NOVÁK
úterý, 23/7/2024 Industriální koncert: Hana Fleková, Edita Keglerová
středa, 24/7/2024 Koncert Uherčického zámku: Nebe na zemi
čtvrtek, 25/7/2024 A. Vivaldi: Juditha Triumphans- premiéra
pátek, 26/7/2024 Cimbál, víno, vítězství
sobota, 27/7/2024 A. Vivaldi: Juditha Triumphans – repríza
neděle, 28/7/2024 Jazzové matiné: Kouda’s Quartet
neděle, 28/7/2024 A. Vivaldi: Juditha Triumphans – derniéra

Klavírní festival Rudolfa Firkušného

sobota, 2/11/2024,19.30 Sir András Schiff
neděle, 3/11/2024,15.00 Chloe Jiyeong Mun
úterý, 5/11/2024,19.30 Alexander Melnikov
čtvrtek, 7/11/2024,19.30 Ivo Kahánek a jeho žáci
sobota, 9/11/2024,19.30 Jean-Efflam Bavouzet

Smetanova Litomyšl

sobota, 15/6/2024,17:00 PhilHarmonia Octet – Má vlast
sobota, 15/6/2024,21:00 Bedřich Smetana: Čertova stěna
neděle, 16/6/2024,14:00 PhilHarmonia Octet – Má vlast
neděle, 16/6/2024,18:00 Libuše — Kněžíková& Hrůša & Česká filharmonie
pondělí, 17/6/2024,19:00 Johann Sebastian Bach: Dobře temperovaný klavír II.
úterý, 18/6/2024,20:00 Večer na zámku v Nových Hradech
úterý, 18/6/2024,20:30 Sylvie Bodorová: Quo vadis
středa, 19/6/2024,19:30 Dvě vdovy – nový pohled
středa, 19/6/2024,19:30 Jiří Antonín Benda: Medea
středa, 19/6/2024,20:00 Večer na zámku v Nových Hradech
čtvrtek, 20/6/2024,19:30 Dvě vdovy – nový pohled
čtvrtek, 20/6/2024,20:00 Večer na zámku v Nových Hradech
pátek, 21/6/2024,17:00 Pavel Haas Quartet
pátek, 21/6/2024,20:00 Večer na zámku v Nových Hradech
pátek, 21/6/2024,21:00 Leoš Janáček: Její pastorkyňa
sobota, 22/6/2024,15:30 Hold u pomníku Bedřicha Smetany
sobota, 22/6/2024,17:00 Jiří Suchý & Jiří Šlitr: Jonáš a tingl-tangl
sobota, 22/6/2024,20:00 Večer na zámku v Nových Hradech
sobota, 22/6/2024,21:00 Bedřich Smetana: Tajemství
neděle, 23/6/2024,15:00 Michnova Loutna česká
neděle, 23/6/2024,19:30 Smetanova Triumfální & Bruckner Te Deum
pondělí, 24/6/2024,20:00 Huelgas Ensemble– Polifilův sen
úterý, 25/6/2024,19:00 Sólo pro 100 smyčců IV. – Finále
středa, 26/6/2024,21:00 Marco Rosano: Stabat Mater
čtvrtek, 27/6/2024,15:00 Hurvínek prodává nevěstu
čtvrtek, 27/6/2024,18:00 Hurvínek prodává nevěstu
pátek, 28/6/2024,16:00 MenART 2024 pro Smetanovu Litomyšl
pátek, 28/6/2024,21:00 Bedřich Smetana: Dalibor
sobota, 29/6/2024,15:00 Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
sobota, 29/6/2024,21:00 Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
neděle, 30/6/2024,15:00 Collegium 1704 – Gloria Patri
neděle, 30/6/2024,19:30 Naše vlast – Česká píseň
pondělí, 1/7/2024,19:00 4 klavíry Bedřicha Smetany
úterý, 2/7/2024,20:30 Bedřich Smetana: Hubička
středa, 3/7/2024,20:00 Hvězdy operního nebe – Freddie De Tommaso & Iulia Maria Dan
čtvrtek, 4/7/2024,20:00 Jubilejní Koncert na přání – Století české písničky
pátek, 5/7/2024,16:00 Wihanovo kvarteto
pátek, 5/7/2024,20:00 Jubilejní Koncert na přání – Století české písničky
sobota, 6/7/2024,15:00 Pavel Svoboda & Czech Brass
sobota, 6/7/2024,18:30 Velké finále – Má vlast
neděle, 7/7/2024,14:00 Václav Jan Tomášek: Missa Solemnis „Korunovační“

Festival Krumlov

čtvrtek, 11/7/2024,15:00 SNĚHURKA – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 11/7/2024,17:00 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
pátek, 12/7/2024,14:00 Kreativní dílny s Centrem Alfa
pátek, 12/7/2024,17:00 Colorful People
pátek, 12/7/2024,20:30 Letní kino: Noc na Karlštejně
pátek, 12/7/2024,21:00 Smetana 200: Má vlast
sobota, 13/7/2024,10:00 Cvičení s živou hudbou
sobota, 13/7/2024,11:00 Kreativní dílny s Centrem Alfa
sobota, 13/7/2024,14:30 Diskuse s umělci: Ester Pavlů a Serena Sáenz
sobota, 13/7/2024,15:00 Kuba Vaclík
sobota, 13/7/2024,19:00 Nahoře
sobota, 13/7/2024,21:00 Operní gala: Plácido Domingo
neděle, 14/7/2024,11:00 Varhanní matiné
neděle, 14/7/2024,11:00 Hudební piknik: Filharmoniště – Chanson
neděle, 14/7/2024,14:00 Montmartre
neděle, 14/7/2024,15:00 Trio Karageorgiev
neděle, 14/7/2024,17:00 Hudební piknik: Filharmoniště – Chanson
středa, 17/7/2024,19:30 Pocta českým skladatelům
středa, 17/7/2024,19:30 Koncert na MOLO LIPNO, který vám učaruje
čtvrtek, 18/7/2024,15:00 O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 18/7/2024,17:00 JAK VÍLA MODROVLÁSKA SPLNILA TŘI PŘÁNÍ- divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 18/7/2024,19:30 Španělská barokní zarzuela
pátek, 19/7/2024,14:00 Kreativní dílny s Jihočeskou Galerií
pátek, 19/7/2024,15:00 Španělská barokní zarzuela
pátek, 19/7/2024,17:00 Tomáš Jochman trio
pátek, 19/7/2024,19:30 Španělská barokní zarzuela
pátek, 19/7/2024,19:30 Pocta českým skladatelkám
pátek, 19/7/2024,20:30 Letní kino: Kdyby tisíc klarinetů
sobota, 20/7/2024,10:00 Cvičení s živou hudbou
sobota, 20/7/2024,14:30 Diskuse s umělci: Jan Kučera
sobota, 20/7/2024,19:00 Vilém Veverka a Trio Plus
sobota, 20/7/2024,20:30 Noc v Hollywoodu
neděle, 21/7/2024,11:00 Belfiato Quintet
neděle, 21/7/2024,11:00 Hudební piknik: Tři boys
neděle, 21/7/2024,14:00 Montmartre
neděle, 21/7/2024,15:00 Sabina Olijve a Martin Homola
středa, 24/7/2024,19:30 Mucha Trio
čtvrtek, 25/7/2024,15:00 MIKULKOVY POHÁDKY – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 25/7/2024,17:00 PLAVÁČEK – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 25/7/2024,19:30 Strunobití
pátek, 26/7/2024,14:00 Duo Glisando
pátek, 26/7/2024,17:00 Matěj Diviš & Antonín Procházka
pátek, 26/7/2024,19:30 Jiří Vodička a Virtuosos V4+
pátek, 26/7/2024,20:30 Letní kino: Trhák
sobota, 27/7/2024,10:00 Cvičení s hudbou
sobota, 27/7/2024,11:00 Kreativní dílny s dílnami PORT
sobota, 27/7/2024,19:00 Hele Wāwae
sobota, 27/7/2024,20:30 Hravá opereta, hvězdný muzikál
sobota, 27/7/2024,22:30 Večerní tančení – Rafael del Busto Cuni
neděle, 28/7/2024,11:00 Matěj Diviš & Antonín Procházka
neděle, 28/7/2024,14:00 Montmartre
neděle, 28/7/2024,15:00 CrossOver Sextet
neděle, 28/7/2024,19:30 Drei Engel
středa, 31/7/2024,19:30 Simply Quartet
čtvrtek, 1/8/2024,15:00 KOLOTOČ POHÁDEK – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 1/8/2024,17:00 ČERVENÁ KARKULKA – divadelní scéna – pro rodiče s dětmi
čtvrtek, 1/8/2024,19:30 Bruckner / Smetana 200
čtvrtek, 1/8/2024,19:30 Fúze v múze
pátek, 2/8/2024,14:00 Kreativní dílny s Klášterními dílnami
pátek, 2/8/2024,17:00 The Cold Licks
pátek, 2/8/2024,19:30 Vášně akordeonu
pátek, 2/8/2024,20:30 Letní kino: Šíleně smutná princezna
sobota, 3/8/2024,10:00 Cvičení s živou hudbou
sobota, 3/8/2024,11:00 Kreativní dílny s dílnami PORT
sobota, 3/8/2024,15:00 Kuba Vaclík
sobota, 3/8/2024,19:00 Galiani Gypsy Jazz
sobota, 3/8/2024,20:30 Shakespeare 460: Romeo a Julie

Dvořákova Praha

sobota, 31/8/2024,16:30 Po stopách Antonína Dvořáka - festivalová ouvertura
pátek, 6/9/2024,20:00 Bamberger Symphoniker, J. Hrůša, J. Steckel - zahajovací koncert
sobota, 7/9/2024,20:00 Česká filharmonie, J. Hrůša, J. Fischer, L. Vasilek, C. Winters, B. Adamova, D. Butt Philip, B. Sherratt, Ch. Schmitt
neděle, 8/9/2024,10:00 Rodinný den - Rodinný den, doprovodný program
neděle, 8/9/2024,17:00 Plzeňská filharmonie, Ch. Iwasaki, S. Schuller, Z. Fric, M. Pášma, T. Ille
neděle, 8/9/2024,20:00 Pavel Haas Quartet, K. Dohnal, T. Františ, P. Vojta, P. Ries
pondělí, 9/9/2024,20:00 Bamberger Symphoniker, J. Hrůša
úterý, 10/9/2024,18:00 S. Toba, N. Sonoda
úterý, 10/9/2024,19:00 Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, T. Brauner, Pražský filharmonický sbor, L. Kozubík
středa, 11/9/2024,20:15 Česká filharmonie, Bamberger Symphoniker, J. Hrůša - open air
čtvrtek, 12/9/2024,18:00 Concertino Praga 2024: Talent Stage - Talent Stage soutěže Concertino Praga 2024
čtvrtek, 12/9/2024,20:00 Zemlinského kvarteto, E. Hemsing
pátek, 13/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Paul Lewis - mistrovský kurz
pátek, 13/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Henrik Wiese - mistrovský kurz
pátek, 13/9/2024,20:00 Mao Fujita
pátek, 13/9/2024,20:00 Sedláčkovo kvarteto, L. Sommer
sobota, 14/9/2024,19:00 Concertino Praga 2024: finálový soutěžní koncert - finálový soutěžní koncert, sólová kategorie
neděle, 15/9/2024,11:00 A. Cicalese, E. Lu
neděle, 15/9/2024,20:00 Collegium 1704, V. Luks, E. Guo
pondělí, 16/9/2024,20:00 Luzerner Sinfonieorchester, Michael Sanderling, Lukáš Vondráček
úterý, 17/9/2024,18:00 S. Yakimov, J. Skalka, D. Stefanov
úterý, 17/9/2024,20:00 Bennewitzovo kvarteto, Wies de Boevé
úterý, 17/9/2024,20:00 M. Argerich, S. Pacini
středa, 18/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Wies de Boevé - Mistrovský kurz
středa, 18/9/2024,20:00 Wiener Philharmoniker, Ch. Thielemann
čtvrtek, 19/9/2024,18:00 L. Mareček, D. Mareček
čtvrtek, 19/9/2024,20:00 Česká filharmonie, I. Metzmacher, V. Petr
pátek, 20/9/2024,20:00 Dover Quartet, J. Špaček, T. Gavriilidis-Petrin
sobota, 21/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Edison Pashko - mistrovský kurz komorní hudby
sobota, 21/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Prof. Martin Kubik - mistrovský kurz komorní hudby
sobota, 21/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Prof. Milan Šetena - mistrovský kurz komorní hudby
sobota, 21/9/2024,20:00 Academy of St Martin in the Fields, J. Bell
neděle, 22/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Edison Pashko - mistrovský kurz komorní hudby
neděle, 22/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Prof. Martin Kubik - mistrovský kurz komorní hudby
neděle, 22/9/2024,10:00 Mistrovský kurz: Prof. Milan Šetena - mistrovský kurz komorní hudby
neděle, 22/9/2024,20:00 Quartetto di Cremona, P. Nikl
pondělí, 23/9/2024,17:00 Závěrečný koncert mistrovských kurzů - závěrečný koncert mistrovských kurzů komorní hudby
pondělí, 23/9/2024,20:00 Komorní gala koncert - koncert k završení tříletého projektu provedení kompletního díla A. Dvořáka pro smyčcové kvarteto
úterý, 24/9/2024,20:00 Česká studentská filharmonie, I. Metzmacher, A. Conunova, P. Ferrández, D. Shishkin - závěrečný koncert

Svatováclavský hudební festival

sobota, 7/12/2024,17:00 ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční
pátek, 6/12/2024,18:00 ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční
neděle, 1/12/2024,16:00 ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁ
sobota, 30/11/2024,18:00 ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁABONENTNÍ CYKLUS
neděle, 24/11/2024,17:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA
sobota, 23/11/2024,18:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA
pátek, 22/11/2024,18:00 BACH / HÄNDEL / ZELENKA
úterý, 19/11/2024,19:00 ONDŘEJ RUML & MATEJ BENKO QUINTETJEŽEK / VOSKOVEC / WERICH
sobota, 9/11/2024,18:00 MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů
pátek, 8/11/2024,18:00 MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů
sobota, 19/10/2024,18:00 BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA
pátek, 18/10/2024,18:00 BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA
neděle, 13/10/2024,18:00 BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERREABONENTNÍ CYKLUS
sobota, 12/10/2024,18:00 BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERRE
sobota, 28/9/2024,18:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT DVOŘÁK: REQUIEM
pátek, 27/9/2024,18:00 ENSEMBLE INÉGAL DVOŘÁK: LUŽANSKÁ
středa, 25/9/2024,19:00 THE TRIO MISTŘI ČESKÉ HUDBY
úterý, 24/9/2024,19:00 CAPPELLA MARIANA HUDBA K VELKOFILMU SVATÝ VÁCLAV
pondělí, 23/9/2024,19:00 FILIPPO MINECCIA / LES AFFRANCHI·E·S ITALSKÉ BAROKO
neděle, 22/9/2024,18:00 CAPPELLA MARIANAKRYŠTOF HARANT ANEB PUTOVÁNÍ DO SVATÉ ZEMĚ
sobota, 21/9/2024,18:00 COLLEGIUM MARIANUM SALVE REGINA
pátek, 20/9/2024,18:00 CONCERTO AVENTINO / MORE MAIORUM ADAM MICHNA „SVATOVÁCLAVSKÝ“
středa, 18/9/2024,19:00 VUS ONDRÁŠ 70 LET: ONDRÁŠOVSKÉ PUTOVÁNÍ
úterý, 17/9/2024,19:00 JAN MRÁČEK & PKF DVOŘÁK / MARTINŮ
neděle, 15/9/2024,18:00 SLOVENSKÝ KOMORNÍ ORCHESTRSUK / BELLA / DVOŘÁK
neděle, 15/9/2024,15:00 ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT
sobota, 14/9/2024,19:00 JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA VERDI / DVOŘÁK: TE DEUM
sobota, 14/9/2024,15:00 ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT
pátek, 13/9/2024,19:00 PERMONÍK CHOIR KARVINÁ ARNESEN / JENKINS: ADIEMUS
čtvrtek, 12/9/2024,19:00 MACHINA MUNDI JAZZ V MUZEU
středa, 11/9/2024,19:00 GUSNAR / CHOPIN UNI CHAMBER ORCHESTRA SAXOFON A SMYČCE
neděle, 8/9/2024,17:00 MUSICA GLORIAHÄNDEL: ANTHEMS
sobota, 7/9/2024,19:00 COLLEGIUM 1704 BACH / ZELENKA
sobota, 7/9/2024,15:00 BENNEWITZOVO KVARTETO DVOŘÁK / BRAHMS
pátek, 6/9/2024,19:00 VOCES8 LUX AETERNA
středa, 4/9/2024,19:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT MENDELSSOHN: LOBGESANG
neděle, 23/6/2024,16:00 DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY
sobota, 22/6/2024,18:00 DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY
neděle, 16/6/2024,18:00 JAZZOVÉ TRIO KAHOMA IN THE WOODSABONENTNÍ CYKLUS
sobota, 15/6/2024,19:00 JAZZOVÉ TRIO KAHOMAIN THE WOODS

Letní slavnosti staré hudby

úterý, 16/7/2024,20:00 Paradisi porte
čtvrtek, 18/7/2024,19:00 Le Salon de musique
pondělí, 22/7/2024,20:00 Visioni di Napoli
středa, 24/7/2024,19:30 Tempus mirabilium
pondělí, 29/7/2024,20:00 Fantasia portuguesa
středa, 31/7/2024,20:00 Sueños mágicos
úterý, 6/8/2024,19:00 Acis and Galatea

Pražské jaro

středa, 14/5/2025,20:00 Boston Symphony Orchestra
úterý, 20/5/2025,20:00 Chicago Symphony Orchestra

Struny podzimu (Prague Sounds)

neděle, 3/11/2024 Branford Marsalis Quartet
pondělí, 4/11/2024 Moor Mother & billy woods
úterý, 5/11/2024 Abel Selaocoe & Manchester Collective
čtvrtek, 7/11/2024 Oneohtrix Point Never
pátek, 8/11/2024 McKinley Dixon
úterý, 12/11/2024 Müller/Koller: Kryl
středa, 13/11/2024 Katarzia´s Choice
pátek, 15/11/2024 Roomful of Teeth
sobota, 16/11/2024 Nubya Garcia
středa, 20/11/2024 Tigran Hamasyan