Filharmonie Brno

Nejbližší koncerty

prosinec 2023

čt 7/12/23, 19:00 PŘÍBĚHY STARÉHO ŠPANĚLSKA, Janáčkovo divadlo, MARTÍN Y SOLER Una cosa rara, STRAUSS Don Quijote, BOCCHERINI / arr. BERIO Quattro versioni originali della „Ritirata notturna di Madrid“ di L. Boccherini, RAVEL Španělská rapsodie
8/12/23, 19:00 PŘÍBĚHY STARÉHO ŠPANĚLSKA, Janáčkovo divadlo, MARTÍN Y SOLER Una cosa rara, STRAUSS Don Quijote, BOCCHERINI / arr. BERIO Quattro versioni originali della „Ritirata notturna di Madrid“ di L. Boccherini, RAVEL Španělská rapsodie
so 16/12/23, 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A HUDEBNICE, Besední dům
so 16/12/23, 10:30 RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A HUDEBNICE, Besední dům
ne 17/12/23, 10:30 VÁNOČNÍ MATINÉ přípravných oddělení KANTILÉNY, Besední dům, EBEN Čtyři lidové písně zimní, SAIDLOVÁ Bílou cestičkou, JANČÍK Letem vánočním světem
st 20/12/23, 19:00 JIŘÍ PAVLICA 70, Boby Centrum, adventní koncert
po 25/12/23, 16:00 TRADIČNÍ VÁNOČNÍ KONCERT KANTILÉNY, Katedrála sv. Petra a Pavla, EBEN Čtyři lidové písně zimní, SAIDLOVÁ Bílou cestičkou, JANČÍK Letem vánočním světem

leden 2024

po 1/1/24, 19:00 NOVOROČNÍ KONCERT, Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK, GOULD, GERSHWIN, MARTINŮ
čt 11/1/24, 19:00 DVOŘÁK A SUK & MARTINŮ, Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Karneval, SUK Fantasie pro housle a orchestr , MARTINŮ Symfonie č. 1
12/1/24, 19:00 DVOŘÁK A SUK & MARTINŮ, Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Karneval, SUK Fantasie pro housle a orchestr , MARTINŮ Symfonie č. 1
so 20/1/24, 15:00 KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE MUSICI BUONI, Besední dům
po 22/1/24, 19:00 CAMILLE BERTAULT & DAVID HELBOCK: PLAYGROUND, Besední dům, Camille Bertault zpěv, David Helbock klavír
st 24/1/24, 19:00 SÓLO PRO BICÍ (A HOUSLE), Besední dům, JODLOWSKI 24 Loops, IŠTVAN Psalmus niger, ŠERKŠNYTĖ Idée fixe, PÄRT Fratres, HARRISON Koncert pro housle a orchestr bicích nástrojů
čt 25/1/24, 19:00 VÍDEŇ KLASICISTNÍ, VÍDEŇ ROMANTICKÁ, Besední dům, SCHUBERT Zauberharfe (Kouzelná harfa), SCHUBERT arr. BRAHMS, WEBERN, OFFENBACH, BERLIOZ, REGER Písně , BEETHOVEN König Stephan (Král Štěpán), JÍROVEC Symfonie D dur
26/1/24, 19:00 VÍDEŇ KLASICISTNÍ, VÍDEŇ ROMANTICKÁ, Besední dům, SCHUBERT Zauberharfe (Kouzelná harfa), SCHUBERT arr. BRAHMS, WEBERN, OFFENBACH, BERLIOZ, REGER Písně , BEETHOVEN König Stephan (Král Štěpán), JÍROVEC Symfonie D dur
so 27/1/24, 19:00 27. REPREZENTAČNÍ PLES FILHARMONIE BRNO, Besední dům, K tanci i poslechu hrají Filharmonie Brno pod taktovkou Dennise Russella Daviese, Salonní orchestr Brno, Jazz Archiv a Cimbal Classic.

únor 2024

čt 1/2/24 51 strun, Besední dům
st 14/2/24, 19:00 MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA II, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
čt 15/2/24, 19:00 V OČEKÁVÁNÍ JARA A MÍRU, Janáčkovo divadlo, NOVÁK Vernalis temporis symphonia (Jarní symfonie) pro sólisty, sbor a orchestr, REJCHA Der Neue Psalm (Nový žalm) pro sólisty, sbor a orchestr
16/2/24, 19:00 V OČEKÁVÁNÍ JARA A MÍRU, Janáčkovo divadlo, NOVÁK Vernalis temporis symphonia (Jarní symfonie) pro sólisty, sbor a orchestr, REJCHA Der Neue Psalm (Nový žalm) pro sólisty, sbor a orchestr
čt 22/2/24, 19:00 MAHAN ESFAHANI: CEMBALO V HLAVNÍ ROLI, Besední dům, KRÁSA Komorní hudba, POULENC Concerto champêtre (Venkovský koncert), WEINBERG Symfonie č. 7
23/2/24, 19:00 MAHAN ESFAHANI: CEMBALO V HLAVNÍ ROLI, Besední dům, KRÁSA Komorní hudba, POULENC Concerto champêtre (Venkovský koncert), WEINBERG Symfonie č. 7
st 28/2/24, 19:00 CHRISTIAN SANDS TRIO, Besední dům, Christian Sands klavír, Yasushi Nakamura kontrabas, Clarence Penn bicí
čt 29/2/24, 19:00 BEDŘICH SMETANA 200, Janáčkovo divadlo, SMETANA Valdštýnův tábor, LISZT Klavírní koncert č. 2 A dur, WAGNER Parsifal

březen 2024

1/3/24, 19:00 BEDŘICH SMETANA 200, Janáčkovo divadlo, SMETANA Valdštýnův tábor, LISZT Klavírní koncert č. 2 A dur, WAGNER Parsifal
so 2/3/24, 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A JUBILEUM, Besední dům
so 2/3/24, 10:30 RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A JUBILEUM, Besední dům
so 9/3/24 BADEN / HOSTOVÁNÍ, BRUCKNER Symfonie č. 8
st 13/3/24, 19:00 MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA III, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
čt 14/3/24, 19:00 MOZARTIANA, Besední dům, SUMERA Hudba pro komorní orchestr, MYSLIVEČEK Flétnový koncert D dur, MOZART Don Giovanni, ČAJKOVSKIJ Suita č. 4 G dur
15/3/24, 19:00 MOZARTIANA, Besední dům, SUMERA Hudba pro komorní orchestr, MYSLIVEČEK Flétnový koncert D dur, MOZART Don Giovanni, ČAJKOVSKIJ Suita č. 4 G dur
út 19/3/24, 19:00 BOJAN Z, Besední dům, Bojan Z klavír
22/3/24, 17:00 V ORCHESTRU, Besední dům, SMETANA Tábor a Blaník
22/3/24, 19:00 V ORCHESTRU, Besední dům, SMETANA Tábor a Blaník
ne 24/3/24, 20:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT / VELIKONOČNÍ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY, kostel sv. Janů, ZELENKA

duben 2024

čt 11/4/24, 19:00 RAPSODIE V MODRÉM 100, Janáčkovo divadlo, SCHULHOFF Symfonie č. 2, GERSHWIN Rapsodie v modrém, KORNGOLD Symfonie in Fis
12/4/24, 19:00 RAPSODIE V MODRÉM 100, Janáčkovo divadlo, SCHULHOFF Symfonie č. 2, GERSHWIN Rapsodie v modrém, KORNGOLD Symfonie in Fis
so 13/4/24, 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A LIDSKÝ HLAS, Besední dům
so 13/4/24, 10:30 RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A LIDSKÝ HLAS, Besední dům
ne 14/4/24 VÍDEŇ / HOSTOVÁNÍ, SCHULHOFF Symfonie č. 2, GERSHWIN Rhapsody in Blue , KORNGOLD Symfonie Fis dur
čt 18/4/24, 19:00 SMETANA 200 & DAVIES 80, Besední dům, SMETANA Má vlast, cyklus symfonických básní v autorské úpravě pro klavír čtyřručně
19/4/24, 19:00 SMETANA 200 & DAVIES 80, Besední dům, SMETANA Má vlast, cyklus symfonických básní v autorské úpravě pro klavír čtyřručně
so 20/4/24, 17:00 MOZARTŮV EFEKT, Besední dům, Koncert (nejen) pro nastávající rodiče
po 22/4/24, 19:00 ALBA HEREDIA: ÍNTIMO, Besední dům, Alba Heredia flamenkový tanec, Sergio Gómez „El Colorao“ zpěv, Luis Mariano kytara
čt 25/4/24, 19:00 LÁSKA A ŽIVOT ŽENY, Besední dům, RAVEL Le tombeau de Couperin (Náhrobek Couperinův), SCHUMANN arr. Moriuchi Frauenliebe und leben (Láska a život ženy), ADAMS Eros Piano, MOZART Symfonie č. 29 A dur
26/4/24, 19:00 LÁSKA A ŽIVOT ŽENY, Besední dům, RAVEL Le tombeau de Couperin (Náhrobek Couperinův), SCHUMANN arr. Moriuchi Frauenliebe und leben (Láska a život ženy), ADAMS Eros Piano, MOZART Symfonie č. 29 A dur
ne 28/4/24, 17:00 JARNÍ KONCERT KANTILÉNY, Besední dům, TOMÁŠ PÁLKA O skřítkovi Bambulínovi, BEDŘICH SMETANA Tři ženské sbory, MAREK PAĽA Cyklus slovenských lidových písní a další

květen 2024

so 4/5/24, 15:00 KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE NA BUBEN SE NETLUČE!, Besední dům
čt 9/5/24, 19:00 EPILOGY, Janáčkovo divadlo, RACHMANINOV Symfonické tance, MAHLER Adagietto, SCHNITTKE Epilog z baletu Peer Gynt
10/5/24, 19:00 EPILOGY, Janáčkovo divadlo, RACHMANINOV Symfonické tance, MAHLER Adagietto, SCHNITTKE Epilog z baletu Peer Gynt
st 15/5/24, 19:00 EMILE, DĚKUJEME!, Besední dům, WAGENSEIL Sonáta B dur, HAYDN Trio č. 3 B dur, ARUŤUNJAN Suita, MILHAUD Suita, BARTÓK Kontrasty
čt 16/5/24, 19:00 HAYDN & ŠOSTAKOVIČ V G MOLL, Besední dům, HAYDN Symfonie č. 83 g moll „La poule“, ŠOSTAKOVIČ Symfonie č. 14 g moll
17/5/24, 19:00 HAYDN & ŠOSTAKOVIČ V G MOLL, Besední dům, HAYDN Symfonie č. 83 g moll „La poule“, ŠOSTAKOVIČ Symfonie č. 14 g moll
so 18/5/24, 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A POHYB, Besední dům
so 18/5/24, 10:30 RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A POHYB, Besední dům
st 22/5/24, 19:00 MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA IV, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
čt 30/5/24 JIŽNÍ KOREA / TURNÉ

červen 2024

čt 20/6/24, 19:00 DVOŘÁK & SIBELIUS, Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Houslový koncert a moll, SIBELIUS Symfonie č. 1 e moll
21/6/24, 19:00 DVOŘÁK & SIBELIUS, Janáčkovo divadlo, DVOŘÁK Houslový koncert a moll, SIBELIUS Symfonie č. 1 e moll

červenec 2024

so 20/7/24 Grafenegg / HOSTOVÁNÍ, LISZT Klavírní koncert č. 1 Es dur, SMETANA Má vlast

Proběhlé koncerty

st 29/11/23 , 19:00 SULLIVAN FORTNER, Besední dům, Sullivan Fortner klavír
st 29/11/23 BRATISLAVA / HOSTOVÁNÍ, KRÁSA Overture per piccola orchestra,KRÁSA Brundibár
so 25/11/23 , 15:00 KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE 51 STRUN, Besední dům
24/11/23 , 19:00 BRUCKNERIANA, Janáčkovo divadlo, SKROWACZEWSKI Passacaglia immaginaria,BRUCKNER Symfonie č. 6 A dur
čt 23/11/23 , 19:00 BRUCKNERIANA, Janáčkovo divadlo, SKROWACZEWSKI Passacaglia immaginaria,BRUCKNER Symfonie č. 6 A dur
st 15/11/23 , 19:00 MLADÁ KREV aneb HUDBA ZBLÍZKA I, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie Filharmonie Brno a hostů
ne 12/11/23 , 17:00 PODZIMNÍ KONCERT KANTILÉNY, Besední dům, LÉO DELIBES Messe brève,Lidové písně v úpravách různých autorů a další
so 11/11/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A VĚDA, Besední dům
so 11/11/23 , 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ HUDBA A VĚDA, Besední dům
so 11/11/23 , 10:30 STÁNÍ+ RODINNÉ ABONMÁ: HUDBA A VĚDA, Besední dům
so 11/11/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ: HUDBA A VĚDA, Besední dům
10/11/23 , 19:00 PETR FIALA 80 & BRAHMS 190, Besední dům, FIALA Pocta Leoši Janáčkovi,FIALA Koncert pro dechové kvinteto a komorní orchestr,BRAHMS Koncert a moll pro housle, violoncello a orchestr
10/11/23 , 10:00 MASTERCLASS / VÁCLAV PETR, Besední dům, VIOLONCELLO
čt 9/11/23 , 19:00 PETR FIALA 80 & BRAHMS 190, Besední dům, FIALA Pocta Leoši Janáčkovi,FIALA Koncert pro dechové kvinteto a komorní orchestr,BRAHMS Koncert a moll pro housle, violoncello a orchestr
3/11/23 VRATISLAV / HOSTOVÁNÍ, JANÁČEK Glagolská mše,Suita z Lišky Bystroušky,Žárlivost
po 23/10/23 , 19:00 ADAM BEN EZRA, Besední dům, Adam Ben Ezra kontrabas
ne 22/10/23 , 19:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT – PENDERECKI 90 / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, PENDERECKI,Tři kusy ve starém slohu,Adagietto,Violový koncert ,KAPRÁLOVÁ Suita rustica
ne 22/10/23 , 19:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT – PARTNERSKÁ POZNAŇ / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, PENDERECKI,Tři kusy ve starém slohu,Adagietto,Violový koncert ,KAPRÁLOVÁ Suita rustica
ne 22/10/23 , 19:00 MILAN PAĽA A POZNAŇSKÁ FILHARMONIE, Janáčkovo divadlo, PENDERECKI, KAPRÁLOVÁ, SZYMANOWSKI
ne 22/10/23 , 19:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT - PARTNERSKÁ POZNAŇ / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, PENDERECKI, KAPRÁLOVÁ, SZYMANOWSKI
ne 22/10/23 , 19:00 MILAN PALA A POZNAŇSKÁ FILHARMONIE/ MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, PENDERECKI, KAPRÁLOVÁ, SZYMANOWSKI
so 21/10/23 BADEN / HOSTOVÁNÍ
so 21/10/23 , 19:00 NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU: JANÁČKŮV AKADEMICKÝ ORCHESTR
so 21/10/23 , 19:30 BADEN / HOSTOVÁNÍ, BELLINI, ČAJKOVSKIJ, STRAUSS, PROKOFJEV
20/10/23 , 19:00 NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU: LIDSKÝ HLAS
čt 19/10/23 NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU / MORAVSKÝ PODZIM
čt 19/10/23 , 19:00 NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU / MORAVSKÝ PODZIM, 2. ročník festivalového projektu studentů JAMU
čt 19/10/23 , 19:00 NOVÝ SVĚT MORAVSKÉHO PODZIMU: MEZI NEBEM A ZEMÍ, 2. ročník festivalového projektu studentů JAMU
st 18/10/23 , 19:00 HISTORICKÝ BRAHMS & SOUČASNÝ SILVESTROV / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům, SILVESTROV,Kýčovitá hudba,Bagately,Visnik-1996,BRAHMS,Tři intermezza,Šest klavírních kusů,Dvě rapsodie
út 17/10/23 , 19:00 HLEDÁNÍ ZTRACENÉ KRÁSY / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům, BRUNNER nová skladba na objednávku festivalu,MARTINAITYTĖ Prarasto grožio beieškant… (Hledání ztracené krásy…)
út 17/10/23 , 10:00 BESEDA SE SKLADATELI / MORAVSKÝ PODZIM, BRUNNER,MARTINAITYTÉ
út 17/10/23 , 18:00 BESEDA SE SKLADATELI / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům, BRUNNER, MARTINAITYTÉ
út 17/10/23 , 18:00 ZMĚNA: BESEDA SE SKLADATELI / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům, BRUNNER, MARTINAITYTÉ
ne 15/10/23 , 19:00 - 13:00 JÓHANN JÓHANNSSON / MORAVSKÝ PODZIM, Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, JÓHANNSSON Virðulegu forsetar (Významní prezidenti)
ne 15/10/23 , 19:00 JÓHANN JÓHANNSSON / MORAVSKÝ PODZIM, Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, JÓHANNSSON Virðulegu forsetar (Významní prezidenti)
ne 15/10/23 , 19:00 NEKLID ISLANDSKÉHO KLIDU / MORAVSKÝ PODZIM, Katedrála sv. Petra a Pavla, JÓHANNSSON Virðulegu forsetar (Významní prezidenti)
ne 15/10/23 , 21:00 NEKLID ISLANDSKÉHO KLIDU / MORAVSKÝ PODZIM, Katedrála sv. Petra a Pavla, JÓHANNSSON Virðulegu forsetar (Významní prezidenti)
so 14/10/23 , 21:00 POSLEDNÍ POHANSKÉ OBŘADY, KUTAVIČIUS
so 14/10/23 , 21:00 POSLEDNÍ POHANSKÉ OBŘADY / MORAVSKÝ PODZIM, KUTAVIČIUS
13/10/23 , 19:00 PARTNERSKÉ LIPSKO / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, SCHUMANN Ouvertura, Scherzo a Finále,BOLCOM Klavírní koncert č. 2,MOZART Maurerische Trauermusik,STRAUSS Also sprach Zarathustra
13/10/23 , 19:00 TAK PRAVIL ZARATHUSTRA / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, SCHUMANN Ouvertura, Scherzo a Finále,BOLCOM Klavírní koncert č. 2,MOZART Maurerische Trauermusik,STRAUSS Also sprach Zarathustra
čt 12/10/23 , 19:00 SÓLO PRO SKLENĚNOU HARMONIKU / MORAVSKÝ PODZIM, CIMAROSA De terra amica,REJCHA Abschied der Johanna d'Arc von ihrer Heimath,HASSE L'Armonica
čt 12/10/23 , 17:30 ANTOINE REICHA / MORAVSKÝ PODZIM, Prezentace knihy
út 10/10/23 , 19:00 SMUTEK UTEK?! / MORAVSKÝ PODZIM, Ostatní, MESSIAEN,KOPELENT,JANÁČEK,SMOLKA
út 10/10/23 , 20:00 SMUTEK UTEK?! / MORAVSKÝ PODZIM, Ostatní, MESSIAEN,KOPELENT,JANÁČEK,SMOLKA
út 10/10/23 , 19:30 SMUTEK UTEK?! / MORAVSKÝ PODZIM, MESSIAEN,KOPELENT,JANÁČEK,SMOLKA
út 10/10/23 , 18:00 LEOŠ JANÁČEK A POZDNÍ OBROZENÍ NA MORAVĚ / MORAVSKÝ PODZIM, Prezentace knihy
út 10/10/23 , 18:00 ZRUŠENO: LEOŠ JANÁČEK A POZDNÍ OBROZENÍ NA MORAVĚ / MORAVSKÝ PODZIM, Klafé, Prezentace knihy
ne 8/10/23 , 19:00 MIKOŁAJ ZIELEŃSKI / MORAVSKÝ PODZIM, kostel sv. Janů, MIKOŁAJ ZIELEŃSKI Offertoria et communions totius anni
ne 8/10/23 , 19:00 RENESANCE POLSKÉ RENESANCE (A POČÁTKŮ BAROKA) / MORAVSKÝ PODZIM, kostel sv. Janů, MIKOŁAJ ZIELEŃSKI Offertoria et communions totius anni
ne 8/10/23 , 19:00 RENESANCE POLSKÉHO BAROKA / MORAVSKÝ PODZIM, kostel sv. Janů, MIKOŁAJ ZIELEŃSKI Offertoria et communions totius anni
ne 8/10/23 , 20:00 RENESANCE POLSKÉHO BAROKA / MORAVSKÝ PODZIM, MIKOŁAJ ZIELEŃSKI Offertoria et communions totius anni
so 7/10/23 , 10:00 - 21:00 REINER(KACE) / MORAVSKÝ PODZIM, KAREL REINER Tři písně milostné,Listopadové popěvky,Květovaný kůň
so 7/10/23 , 19:00 REINER(KACE) / MORAVSKÝ PODZIM, Kryt 10-Z, KAREL REINER ,Tři písně milostné,Listopadové popěvky
so 7/10/23 , 20:00 REINER(KACE) / MORAVSKÝ PODZIM, KAREL REINER ,Tři písně milostné,Listopadové popěvky
so 7/10/23 , 15:00 KVĚTOVANÝ KŮŇ, workshop pro děti, jejich rodiče a učitele
so 7/10/23 , 15:00 KVĚTOVANÝ KŮŇ / MORAVSKÝ PODZIM, workshop pro děti, jejich rodiče a učitele
6/10/23 , 19:00 BALADY Z GOTINSKÉHO HÁJE / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům
čt 5/10/23 , 19:00 ONUTĖ GRAŽINYTĖ – KLAVÍRNÍ RECITÁL / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům
st 4/10/23 , 19:00 KREMERATA BALTICA / MORAVSKÝ PODZIM, Besední dům
út 3/10/23 , 19:00 PSÍ SVĚT / MORAVSKÝ PODZIM
po 2/10/23 BRATISLAVA / HOSTOVÁNÍ, A. P. HEINRICH Wildwood Spirits Chant,BEETHOVEN Choral Fantasy, PÄRT Credo,SKRJABIN Symfonie č. 5 „Poema ohně“
po 2/10/23 , 19:00 ANTHONY PHILIP HEINRICH – AMERICKÝ BEETHOVEN / MORAVSKÝ PODZIM, Vila Tugendhat, BEETHOVEN,HEINRICH
ne 1/10/23 , 19:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT / MORAVSKÝ PODZIM, Janáčkovo divadlo, HEINRICH,BEETHOVEN,PÄRT,SKRJABIN
so 23/9/23 LEDNICKO-VALTICKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL / HOSTOVÁNÍ, RHEINBERGER,BEETHOVEN,ŠOSTAKOVIČ
so 23/9/23 VALTICE / HOSTOVÁNÍ, RHEINBERGER,BEETHOVEN,ŠOSTAKOVIČ
22/9/23 3000 píšťal, Besední dům
čt 21/9/23 Veszprém / HOSTOVÁNÍ
st 20/9/23 SVATOVÁCLAVSKÝ HUDEBNÍ FESTIVAL / HOSTOVÁNÍ, ASTBURY & DUFFY,GREENE,BÁRTA,BALZAR,a další
st 20/9/23 OSTRAVA / HOSTOVÁNÍ, ASTBURY & DUFFY,GREENE,BÁRTA,BALZAR,a další
čt 14/9/23 , 19:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT SEZONY, Janáčkovo divadlo, MAHLER Symfonie č. 2 c moll „Vzkříšení“
út 5/9/23 OSTRAVA / HOSTOVÁNÍ, BRAHMS Německé requiem
ne 3/9/23 , 20:00 VLAKY, Besední dům
ne 3/9/23 , 18:00 VLAKY - BESEDA, znovunalezený autograf 4. věty z Beethovenova Smyčcového kvartetu č. 13 B dur
ne 27/8/23 , 20:00 KINGDOM COME: DELIVERANCE / FESTIVAL ŠPILBERK, velké nádvoří hradu Špilberk, hudba k úspěšné počítačové „středověké“ hře
ne 27/8/23 , 20:00 KINGDOM COME: DELIVERANCE / FESTIVAL ŠPILBERK, hudba k úspěšné počítačové „středověké“ hře
čt 24/8/23 , 20:00 ADAM PLACHETKA & ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS: NEBE NA ZEMI / FESTIVAL ŠPILBERK, velké nádvoří hradu Špilberk, nestárnoucí písně Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha
čt 24/8/23 , 20:00 VSTUPENKY NA STÁNÍ: ADAM PLACHETKA & ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS: NEBE NA ZEMI / FESTIVAL ŠPILBERK, nestárnoucí písně Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha
st 23/8/23 , 20:00 CARPE NOCTEM UŽÍVEJ NOCI / FESTIVAL ŠPILBERK, velké nádvoří hradu Špilberk, DVOŘÁK, SMETANA,MENDELSSOHN-BARTHOLDY,BERLIOZ, GRIEG, MOZART
ne 20/8/23 RHEINGAU / HOSTOVÁNÍ
ne 20/8/23 , 20:00 REVIENS BÉBEL! / FESTIVAL ŠPILBERK, velké nádvoří hradu Špilberk, melodie z nesmrtelných „belmondovek“
18/8/23 Rheingau Musik Festival / HOSTOVÁNÍ, MAHLER Symfonie č. 2
po 24/7/23 TOULKY BRTNICÍ, Ostatní, Hudebně-výtvarný prázdninový kurz Filharmonie Brno a Moravské galerie v Brně.
po 10/7/23 LETNÍ ARTCAMP ČAR A KOUZEL, Ostatní, Hudebně-výtvarný prázdninový kurz Filharmonie Brno a Moravské galerie v Brně.,Kapacita kurzu naplněna, další přihlášky již nepřijímáme
ne 25/6/23 SMETANOVA LITOMYŠL / HOSTOVÁNÍ, BRAHMS Klavírní koncert č. 2 B dur, DVOŘÁK Symfonie č. 7 d moll
23/6/23 , 19:00 BRAHMS & DVOŘÁK, Janáčkovo divadlo, BRAHMS Klavírní koncert č. 2 B dur,DVOŘÁK Symfonie č. 7 d moll
čt 22/6/23 , 19:00 BRAHMS & DVOŘÁK, Janáčkovo divadlo, BRAHMS Klavírní koncert č. 2 B dur,DVOŘÁK Symfonie č. 7 d moll
ne 18/6/23 , 19:00 BCO ROZŠIRUJE REALITU BESEDNÍHO DOMUEXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ANDRIESSEN, NEJEDLÝ, NEJTEK, VARÉSE
ne 18/6/23 , 15:00 BCO ROZŠIŘUJE REALITU KAMENNÉ KOLONIE EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Kamenná kolonie a okolí, NEJEDLÝ, NEJTEK
ne 18/6/23 , 15:00 BCO ROZŠIŘUJE REALITU KAMENNÉ KOLONIE /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Kamenná kolonie a okolí, NEJEDLÝ, NEJTEK
ne 18/6/23 , 19:00 BCO ROZŠIRUJE REALITU BESEDNÍHO DOMU /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ANDRIESSEN, NEJEDLÝ, NEJTEK, VARÉSE
ne 18/6/23 , 19:00 BCO ROZŠIRUJE REALITU KAMENNÉ KOLONIE. BCO ROZŠIŘUJE REALITU BESEDNÍHO DOMU. /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ANDRIESSEN, NEJEDLÝ, NEJTEK, VARÉSE
so 17/6/23 , 19:00 IN SITU / EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, CORNER, HAUTZINGER, JEFFERY, SANTOS SILVA
16/6/23 , 14:00 - 17:00 (18) MOZARTOVY DĚTI NA NÁMĚSTÍ SVOBODY
16/6/23 , 19:00 HERE AND NOWEXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ZLÁMAL
16/6/23 , 19:00 HERE AND NOW /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ZLÁMAL
16/6/23 , 14:00 MOZARTOVY DĚTI NA NÁMĚSTÍ SVOBODY
čt 15/6/23 , 19:00 INTERFERENCEEXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, PLUM, VÍTOVÁ
čt 15/6/23 , 19:00 INTERFERENCE /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, PLUM, VÍTOVÁ
st 14/6/23 , 19:00 BEYOND CAGEEXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ADAMČIAK, BROWN, GRYGAR,STANGL, STEKLÍK, VRBA, WOLFF
st 14/6/23 , 19:00 BEYOND CAGE /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, ADAMČIAK, BROWN, GRYGAR,STANGL, STEKLÍK, VRBA, WOLFF
út 13/6/23 , 19:00 JUST NONE OF THOSE THINGSEXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, FAGASCHINSKI, THIEKE
út 13/6/23 , 19:00 JUST NONE OF THOSE THINGS /EXPOZICE NOVÉ HUDBY, Besední dům, FAGASCHINSKI, THIEKE
ne 11/6/23 , 19:00 SLAVNOSTNÍ KONCERT MOZARTOVÝCH DĚTÍ / MOZARTOVY DĚTI, Janáčkovo divadlo, JANÁČEK Fanfáry ze Sinfonietty ,MENDELSSOHN BARTHOLDY Klavírní koncert č. 1 g moll,FIRKUŠNÝ Klavírní koncert,DVOŘÁK Symfonie č. 8 G dur
út 6/6/23 , 18:00 KONCERT DĚTSKÝCH SÓLISTŮ S FILHARMONIÍ BRNO / MOZARTOVY DĚTI, Besední dům
2/6/23 , 19:00 SCHUBERT MEETS BERIO, Besední dům, FRANZ SCHUBERT / LUCIANO BERIO Rendering ,LUCIANO BERIO Chemins V,SCHUBERT Symfonie č. 3 D dur
2/6/23 , 10:00 - 13:00 MASTERCLASS / PABLO MÁRQUEZ / KYTARA
2/6/23 , 10:00 MASTERCLASS / PABLO MÁRQUEZ / KYTARA
čt 1/6/23 , 19:00 SCHUBERT MEETS BERIO, Besední dům, FRANZ SCHUBERT / LUCIANO BERIO Rendering ,LUCIANO BERIO Chemins V,SCHUBERT Symfonie č. 3 D dur
ne 28/5/23 , 17:00 JARNÍ KONCERT KANTILÉNY / PŘELOŽENO NA 28. 5. 2023, Besední dům, EBEN, TUČAPSKÝ, KOHOUTEK, JURKOVIČ, MÁCHA, ZAPLETAL, MARTINŮ Petrklíč ,PAĽA Cyklus slovenských lidových písní
26/5/23 , 19:00 PATETICKÁ, Janáčkovo divadlo, CHAČATURJAN Klavírní koncert,ČAJKOVSKIJ Symfonie č. 6 h moll „Patetická“
čt 25/5/23 , 19:00 PATETICKÁ, Janáčkovo divadlo, CHAČATURJAN Klavírní koncert,ČAJKOVSKIJ Symfonie č. 6 h moll „Patetická“
st 24/5/23 , 19:00 MLADÁ KREV ANEB HUDBA ZBLÍZKA IV, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie a hostů
so 20/5/23 BADEN / HOSTOVÁNÍ
so 20/5/23 , 18:00 - 23:55 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC, Besední dům, Prohlídka zákulisí a míst, kam se lidé běžně neodstanou, minikoncerty, zajímavé informace a netradiční průvodci.
so 20/5/23 , 18:00 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC, Besední dům, Prohlídka zákulisí a míst, kam se lidé běžně neodstanou, minikoncerty, zajímavé informace a netradiční průvodci.
so 13/5/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ ZASE DOMA V BRNĚ, Besední dům, Do filharmonického kamionu naskládáme kufry, frakovky, botovky, pícháky i nástroje a vyrazíme vstříc hudebním dobrodružstvím z celého světa.
12/5/23 , 19:00 MOZARTOVO REQUIEM, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
12/5/23 , 20:15 MOZARTOVO REQUIEM / ZMĚNA ZAČÁTKU KONCERTU, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
12/5/23 , 20:15 MOZARTOVO REQUIEM / STÁNÍ+ / ZMĚNA ZAČÁTKU KONCERTU, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
12/5/23 , 19:00 MOZARTOVO REQUIEM / STÁNÍ+, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
čt 11/5/23 , 19:00 MOZARTOVO REQUIEM, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
čt 11/5/23 , 19:00 MOZARTOVO REQUIEM / STÁNI+, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
čt 11/5/23 , 19:00 MOZARTOVO REQUIEM / STÁNÍ+, Besední dům, VRANICKÝ Symfonie D dur, MOZART Requiem
ne 7/5/23 , 10:00 - 12:00 DĚTSKÁ MUZIKOLOGICKÁ KONFERENCE, Besední dům, ke 150. výročí založení Besedního domu
ne 7/5/23 , 10:00 DĚTSKÁ MUZIKOLOGICKÁ KONFERENCE - ZRUŠENO, Besední dům, ke 150. výročí založení Besedního domu
so 6/5/23 , 16:00 Janáčkovy Listy důvěrné, Besední dům, Janáčkovo kvarteto
so 6/5/23 , 18:00 Janáčkovy Listy důvěrné, Besední dům, Janáčkovo kvarteto
so 6/5/23 KONCERTNÍ DŮM 19. A 21. STOLETÍ, Besední dům, Mezinárodní konference ke 150. výročí založení Besedního domu
so 6/5/23 , 9:00 - 17:30 KONCERTNÍ DŮM 19. A 21. STOLETÍ, Besední dům, Mezinárodní konference ke 150. výročí založení Besedního domu
so 6/5/23 , 17:00 Janáčkovy Listy důvěrné, Besední dům, Janáčkovo kvarteto
so 6/5/23 , 9:00 - 17:00 KONCERTNÍ DŮM 19. A 21. STOLETÍ, Besední dům, Mezinárodní konference ke 150. výročí založení Besedního domu
so 6/5/23 , 17:00 KONCERTNÍ DŮM 19. A 21. STOLETÍ, Besední dům, Mezinárodní konference ke 150. výročí založení Besedního domu
5/5/23 , 19:00 JANÁČEK A HORŇÁCKÁ MUZIKA, Besední dům, JANÁČEK Rákos Rákoczy,lidová hudba,Horňácká muzika Petra Mičky
5/5/23 , 20:15 JANÁČEK A HORŇÁCKÁ MUZIKA / ZMĚNA ZAČÁTKU KONCERTU, Besední dům, JANÁČEK Rákos Rákoczy,lidová hudba,Horňácká muzika Petra Mičky
5/5/23 , 20:15 JANÁČEK A HORŇÁCKÁ MUZIKA / ZMĚNA ZAČÁTKU KONCERTU - STÁNÍ+, Besední dům, JANÁČEK Rákos Rákoczy, koncertní provedení baletu o 1 dějství,
čt 4/5/23 , 19:00 JANÁČEK A HORŇÁCKÁ MUZIKA, Besední dům, JANÁČEK Rákos Rákoczy,lidová hudba,Horňácká muzika Petra Mičky
čt 4/5/23 , 19:00 JANÁČEK A HORŇÁCKÁ MUZIKA - STÁNÍ+, Besední dům, LEOŠ JANÁČEK Rákos Rákoczy, koncertní provedení baletu o 1 dějství
po 1/5/23 , 19:00 KDYŽ SMETANA V BRNĚ POPRVÉ HRÁL…, Besední dům, HÄNDEL Air s variacemi, CHOPIN Nokturno G dur,SMETANA Vzpomínka na Čechy ve formě polek,FRANZ LISZT Rigoletto
po 1/5/23 , 17:00 ZAHÁJENÍ OSLAV 150. VÝROČÍ BESEDNÍHO DOMU, Besední dům
21/4/23 , 19:00 BRUCKNEROVA ROMANTICKÁ, Janáčkovo divadlo, MOZART Klavírní koncert č. 17 G dur, BRUCKNER Symfonie č. 4 Es dur „Romantická“
čt 20/4/23 , 19:00 BRUCKNEROVA ROMANTICKÁ, Janáčkovo divadlo, MOZART Klavírní koncert č. 17 G dur, BRUCKNER Symfonie č. 4 Es dur „Romantická“
st 19/4/23 , 19:00 CARLOS PIÑANA: BODY & SOUL, Besední dům, Carlos Piñana flamenková kytara,Miguel Ángel Orengo perkuse ,Maise Márquez palmas, flamenkový tanec
ne 16/4/23 , 20:00 DARUJ NÁM POKOJ, kostel sv. Janů, SCHUBERT Mše As dur,DVOŘÁK Te Deum laudamus
so 15/4/23 , 15:00 KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE III, Besední dům
14/4/23 OSTRAVA / HOSTOVÁNÍ
st 12/4/23 , 19:30 ROZJÍMÁNÍ O TAJEMSTVÍCH, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, Mendlovo náměstí, MESSIAEN Méditations sur le Mystère de la Sainte Trinité
út 11/4/23 , 19:00 ZAJÁSEJTE JIŽ, ZÁSTUPY, Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, FRANTIŠEK FIALA Mysterium paschale
7/4/23 , 21:00 TEMNÉ HODINKY: ODEŠEL NÁŠ PASTÝŘ, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, DE VILLENEUVE Lamentace na Velký pátek
čt 6/4/23 PRAHA / HOSTOVÁNÍ, KINGDOM COME: DELIVERANCE
čt 6/4/23 , 21:45 TEMNÉ HODINKY: NASTALA TMA, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, CHARPENIER, LAMBERT, COUPERIN, D'ANGLEBERT Lamentace a responsoria
čt 6/4/23 , 21:00 TEMNÉ HODINKY: NASTALA TMA, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, CHARPENTIER, LAMBERT, COUPERIN, D'ANGLEBERT Lamentace a responsoria
st 5/4/23 , 21:00 TEMNÉ HODINKY: NA HOŘE OLIVETSKÉ, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, francouzské varhanní tenebrae alternatim
út 4/4/23 , 9:00 CO VYPRÁVÍ HUDBA?, Besední dům, koncert pro školy
út 4/4/23 , 10:45 Co vypráví hudba?, Besední dům, koncert pro školy
út 4/4/23 , 20:00 HLÁSÁM MILOST, kostel sv. Janů, BACH / arr. ANTON WEBERN Ricercar a 6,HANUŠ Dřevěný Kristus,HONEGGER Symfonie č. 2 pro trubku a smyčce,BACH Vor deinen Thron tret ich hiermit
po 3/4/23 , 19:30 ZE VŠECH SIL, Kostel sv. Augustina, CHARPENTIER Méditations pour le Carême,DU MONT Allemande gravis pour l’orgue seul,DU MONT Jesu dulcedo cordium,SCHÜTZ O Jesu nome dulce,HOŘÍNKA Ze všech sil
ne 2/4/23 , 19:00 AŤ MÉ SRDCE HOŘÍ, Katedrála sv. Petra a Pavla, MUSIL Stabat Mater
ne 2/4/23 , 19:00 AŤ MÉ SRDCE HOŘÍ / VSTUPENKY NA KŮR, Katedrála sv. Petra a Pavla, MUSIL Stabat Mater
so 25/3/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ NAPŘÍČ AMERIKOU / STÁNÍ+, Besední dům, Do filharmonického kamionu naskládáme kufry, frakovky, botovky, pícháky i nástroje a vyrazíme vstříc hudebním dobrodružstvím z celého světa.
so 25/3/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ NAPŘÍČ AMERIKOU, Besední dům, Do filharmonického kamionu naskládáme kufry, frakovky, botovky, pícháky i nástroje a vyrazíme vstříc hudebním dobrodružstvím z celého světa.
24/3/23 , 19:00 POSLOVÉ STARÝCH ČASŮ, Besední dům, HAYDN Symfonie č. 26 d moll „Lamentatione“,MANSURJAN Agnus Dei,SILVESTROV Visnik,HAYDN Symfonie č. 79 F dur
čt 23/3/23 , 19:00 POSLOVÉ STARÝCH ČASŮ, Besední dům, HAYDN Symfonie č. 26 d moll „Lamentatione“,MANSURJAN Agnus Dei,SILVESTROV Visnik,HAYDN Symfonie č. 79 F dur
st 22/3/23 , 19:00 MLADÁ KREV ANEB HUDBA ZBLÍZKA III, Besední dům, Komorní koncert členů Orchestrální akademie a hostů
út 21/3/23 , 19:00 MAREK NOVOTNÝ & EPOQUE QUARTET: FRESCO, Besední dům, Marek Novotný klavír,Epoque Quartet,Josefína Čermáková zpěv,Ondřej Štajnochr kontrabas,Jiří Slavíček bicí
10/3/23 , 19:00 SCHNITTKE & RACHMANINOV, Janáčkovo divadlo, SCHNITTKE Houslový koncert č. 4,RACHMANINOV Symfonie č. 3 a moll
10/3/23 , 10:30 - 11:30 TLUČE BUBENÍČEK / KONCERT PRO ŠKOLKY, Besední dům, kapacita naplněna
10/3/23 , 9:00 - 10:00 TLUČE BUBENÍČEK / KONCERT PRO ŠKOLKY, Besední dům, kapacita naplněna
10/3/23 , 10:30 TLUČE BUBENÍČEK / KONCERT PRO ŠKOLKY, Besední dům, kapacita naplněna
10/3/23 , 10:00 TLUČE BUBENÍČEK / KONCERT PRO ŠKOLKY, Besední dům, kapacita naplněna
čt 9/3/23 , 19:00 SCHNITTKE & RACHMANINOV, Janáčkovo divadlo, SCHNITTKE Houslový koncert č. 4,RACHMANINOV Symfonie č. 3 a moll
ne 5/3/23 , 19:00 DIALOGY, Besední dům, WEINBERG Sonáta pro dvoje housle, SCHNITTKE Sonáta č. 2 pro housle a klavír, BOLCOM Sonáta č. 2 pro housle a klavír,KUTAVIČIUS Rozprava s neznámým
so 4/3/23 , 15:00 KOMORNÍ RODINNÉ ODPOLEDNE II, Besední dům
3/3/23 , 19:00 Z AMERIKY DO ČESKA, Janáčkovo divadlo, MARTINŮ Thunderbolt P-47,BOLCOM Houslový koncert in D,DVOŘÁK Symfonie č. 8 G dur
čt 2/3/23 , 19:00 Z AMERIKY DO ČESKA, Janáčkovo divadlo, MARTINŮ Thunderbolt P-47,BOLCOM Houslový koncert in D,DVOŘÁK Symfonie č. 8 G dur
st 22/2/23 , 19:00 MLADÁ KREV ANEB HUDBA ZBLÍZKA II, Komorní koncert členů Orchestrální akademie a hostů
so 18/2/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ V AFRICE / STÁNÍ+, Besední dům, Do filharmonického kamionu naskládáme kufry, frakovky, botovky, pícháky i nástroje a vyrazíme vstříc hudebním dobrodružstvím z celého světa.
so 18/2/23 , 10:30 RODINNÉ ABONMÁ V AFRICE, Besední dům, Do filharmonického kamionu naskládáme kufry, frakovky, botovky, pícháky i nástroje a vyrazíme vstříc hudebním dobrodružstvím z celého světa.
út 14/2/23 , 19:00 ANDREAS SCHAERER & LUCIANO BIONDINI: LA SCINTILLA NELL’OMBRA, Besední dům, Andreas Schaerer zpěv ,Luciano Biondini akordeon
so 11/2/23 , 17:00 MOZARTŮV EFEKT, Besední dům, MOZART Malá noční hudba,KOŽELUH Klarinetový koncert č. 2 Es dur,VIVALDI Jaro z cyklu Čtvero ročních dob , HAYDN Symfonie č. 49 f moll „La passione“
st 8/2/23 US TOUR 2023
st 1/2/23 , 19:00 PROMĚNY, Besední dům, RÖSSLER-ROSETTI Sonáta pro harfu B dur, KVĚCH Hrubínovské proměny, DEBUSSY Tance pro harfu a smyčce, MARTINŮ Smyčcový kvartet č. 7 „Concerto da camera“
ne 29/1/23 LIPSKO / HOSTOVÁNÍ, MARTINŮ Thunderbolt P-47, JANÁČEK Taras Bulba, GLASS Symfonie č. 12
so 21/1/23 , 19:00 26. REPREZENTAČNÍ PLES FILHARMONIE BRNO, Besední dům, K tanci i poslechu hrají Filharmonie Brno pod taktovkou Stanislava Vavřínka, Salonní orchestr Brno, Jazz Archiv a Cimbal Classic.
út 17/1/23 , 19:00 PASQUALE GRASSO TRIO & OSIAN ROBERTS, Besední dům, Pasquale Grasso kytara, Mathias Allamane kontrabas, Jason Brown bicí, Osian Roberts saxofon
13/1/23 , 19:00 DÁVNÉ NORDICKÉ PŘÍBĚHY, Janáčkovo divadlo, GRIEG Peer Gynt, ABRAHAMSEN let me tell you, SIBELIUS Symfonie č. 5 Es dur
čt 12/1/23 , 19:00 DÁVNÉ NORDICKÉ PŘÍBĚHY, Janáčkovo divadlo, GRIEG Peer Gynt, ABRAHAMSEN let me tell you, SIBELIUS Symfonie č. 5 Es dur