Pražské jaro

Nejbližší koncerty

květen 2025

středa 14.5.2025 Boston Symphony Orchestra, Obecní dům – Smetanova síň, Dmitrij Šostakovič: Koncert pro housle a orchestr č. 1 a moll op. 77 Dmitrij Šostakovič: Symfonie č. 11 g moll op. 103 "Rok 1905" | začátek: 20:00
úterý 20.5.2025 Chicago Symphony Orchestra, Obecní dům – Smetanova síň, Gustav Mahler: Symfonie č. 6 a moll „Tragická“ | začátek: 20:00

Proběhlé koncerty

po 3/6/2024 , 20:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT, Obecní dům – Smetanova síň, Miroslav Srnka: Superorganisms (evropská premiéra) Leoš Janáček: Putování dušičky pro housle a orchestr Antonín Dvořák: Mazurek pro housle a orchestr op. 49 Josef Suk: Praga, symfonická báseň op. 26
ne 2/6/2024 , 18:00 11 000 STRUN, Forum Karlín, Georg Friedrich Haas: 11 000 strun (pro 50 mikrotonálně naladěných klavírů a komorní orchestr), skladba na objednávku F. Busoni – G. Mahler Foundation s laskavou podporou Ernst von Siemens Musikstiftung
ne 2/6/2024 , 20:00 AMSTERDAM BAROQUE ORCHESTRA & CHOIR & KOOPMAN, Rudolfinum – Dvořákova síň, Johann Sebastian Bach: Kantáta „Unser Mund sei voll Lachens“ BWV 110 Johann Sebastian Bach: Kantáta „Herr Jesu Christ, wahr’ Mensch und Gott“ BWV 127 Johann Sebastian Bach: Kantáta „Auf, schmetternde Töne der muntern Trompeten“ BWV 207a
ne 2/6/2024 , 21:00 11 000 STRUN, Forum Karlín, Georg Friedrich Haas: 11 000 strun (pro 50 mikrotonálně naladěných klavírů a komorní orchestr), skladba na objednávku F. Busoni – G. Mahler Foundation s laskavou podporou Ernst von Siemens Musikstiftung
so 1/6/2024 , 14:00 READING LESSONS – KLANGFORUM WIEN, DOX+, Klangforum Wien Enno Poppe - dirigent
so 1/6/2024 , 16:00 MASTERCLASS – KLANGFORUM WIEN, DOX+
so 1/6/2024 , 18:30 HOW TO SPRING OFF? DISKUZE, Kavárna DOX
so 1/6/2024 , 20:00 KLANGFORUM WIEN II., DOX+, Kaija Saariaho: Solar Nové skladby na objednávku Pražského jara: Tímea Hvozdíková, Michal Indrák, Martin Klusák, Matej Sloboda, Michal Wróblewski Rebecca Saunders: Nether
31/5/2024 , 18:30 REBECCA SAUNDERS IN CONVERSATION, Kavárna DOX
31/5/2024 , 20:00 KLANGFORUM WIEN I., DOX+, Slavomír Hořínka: Zrno, plevy a oheň (světová premiéra skladby na objednávku Pražského jara) Rebecca Saunders: to an utterance (study) Rebecca Saunders: Fury II, koncert pro kontrabas a ansámbl Rebecca Saunders: Scar
čt 30/5/2024 , 19:00 SLAVNOSTNÍ LIBUŠE II, Rudolfinum – Dvořákova síň, Bedřich Smetana: Libuše (koncertní provedení opery)
st 29/5/2024 , 20:00 RYTMUS A TEMPERAMENT, Rudolfinum – Dvořákova síň, George Gershwin: Kubánská předehra Erich Wolfgang Korngold: Koncert pro housle a orchestr D dur op. 35 Leonard Bernstein: Symfonické tance z West Side Story
st 29/5/2024 , 10:00 Malá země – velcí hudebníci, Obecní dům – Sladkovského sál
st 29/5/2024 , 10:00 Konference Malá země – velcí hudebníci, Obecní dům – Sladkovského sál
út 28/5/2024 , 19:00 SLAVNOSTNÍ LIBUŠE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Bedřich Smetana: Libuše (koncertní provedení opery)
po 27/5/2024 , 11:00 MASTERCLASS – AMAURY COEYTAUX, HAMU
po 27/5/2024 , 20:00 KRYŠTOFOVY SVATYNĚ, Rudolfinum – Dvořákova síň, Louise Farrenc: Předehra č. 2 Es dur op. 24 Kryštof Mařatka: SVATYNĚ – v hlubinách jeskynních maleb, koncert pro housle a orchestr (světová premiéra na objednávku Pražského jara a Radio France) Maurice Ravel: Dafnis a Chloé, suita z baletu č. 2 Maurice Ravel: La Valse, choreografická báseň pro orchestr
ne 26/5/2024 , 10:30 SUKOVY KŘEČOVICE, kostel sv. Lukáše, Lucie Kaňková - soprán Aleš Bárta - varhany
ne 26/5/2024 , 17:00 REJCHA VE FRANCII, Anežský klášter, Antonín Rejcha: Kvartet pro flétnu, housle, violu a violoncello op. 98 č. 6 Antonín Rejcha: 18 variací a Fantazie na Mozartovo téma pro flétnu, housle a violoncello op. 51 Eugène Walckiers: Sextet pro flétnu, dvoje housle, violu, violoncello a kontrabas op. 49
ne 26/5/2024 , 20:00 MONUMENTÁLNÍ VARHANY, Obecní dům – Smetanova síň, Johann Sebastian Bach: Toccata a fuga d moll BWV 565 Franz Liszt: Funérailles z cyklu Harmonies poétiques et religieuses S 173 Johannes Brahms: Chorálové předehry op. 122 (výběr) Petr Eben: Requiem a Valpuržina noc z cyklu Faust Léon Boëllmann: Gotická suita op. 25 Pēteris Vasks: Te Deum Johann Sebastian Bach: Ciaccona z Partity č. 2 d moll BWV 1004 (v úpravě pro varhany)
so 25/5/2024 , 11:00 MATINÉ V KLÁŠTEŘE, Anežský klášter, Leoš Janáček: Pohádka pro violoncello a klavír Robert Schumann: Fantazijní kusy op. 73 Thomas Demenga: Efeu Benjamin Britten: Sonáta pro violoncello a klavír C dur op. 65
so 25/5/2024 , 17:00 ALINDE QUINTET, Karolinum, Maurice Ravel: Náhrobek Couperinův Pavel Haas: Dechový kvintet op. 10 Antonín Rejcha: Dechový kvintet d moll op. 100 č. 2
so 25/5/2024 , 20:00 Z.E.N. TRIO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Johannes Brahms: Klavírní trio č. 1 H dur op. 8 Antonín Dvořák: Klavírní trio č. 3 f moll op. 65
24/5/2024 , 19:00 TAJEMSTVÍ, Národní divadlo v Praze, Bedřich Smetana: Tajemství
24/5/2024 , 20:00 SEONG-JIN CHO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Maurice Ravel: Menuet antique Maurice Ravel: Sonatina Maurice Ravel: Gaspard de la nuit (Kašpar noci) Franz Liszt: Léta putování, Rok druhý: Itálie S 161
čt 23/5/2024 , 19:00 JAZZ NA JARU, Mercedes Forum Praha, Camilla George - altsaxofon Renato Paris - klávesy a zpěv Jihad Darwish - baskytara Rod Youngs - bicí
st 22/5/2024 , 20:00 TOTUS TUUS, kostel sv. Anny – Pražská křižovatka, Krzysztof Penderecki: Cherubínská píseň Krzysztof Penderecki: Agnus Dei Henryk Górecki: Totus tuus op. 60 Henryk Górecki: Pět kurpijských písní op. 75 (výběr) Stanisław Moryto: Kurpijské písně (výběr) Roman Maciejewski: Kurpijské písně (výběr) Martin Smolka: The Name Emmanuel (česká premiéra) Bohuslav Martinů: České madrigaly H 278 (výběr)
út 21/5/2024 , 20:00 DEBUT PRAŽSKÉHO JARA, Rudolfinum – Dvořákova síň, Felix Mendelssohn Bartholdy: Sen noci svatojánské, předehra op. 21 Krzysztof Penderecki: Koncert pro violu a orchestr Edvard Grieg: Peer Gynt, Suita č. 2 op. 55 Zoltán Kodály: Tance z Galanty
po 20/5/2024 , 19:00 PIANOFONIA I, Národní technické muzeum, Michal Rataj & Jan Trojan: Pianofonia (světová premiéra na objednávku Pražského jara)
po 20/5/2024 , 20:00 NÁVRAT LEGENDY, Obecní dům – Smetanova síň, Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll op. 23 Leoš Janáček: Žárlivost Sergej Prokofjev: Symfonie č. 3 c moll op. 44
po 20/5/2024 , 21:00 PIANOFONIA II, Národní technické muzeum, Michal Rataj & Jan Trojan: Pianofonia (světová premiéra na objednávku Pražského jara)
ne 19/5/2024 , 14:00 SPRINGTEEN, Anežský klášter
so 18/5/2024 , 14:00 SALON ZUŠ, kostel sv. Šimona a Judy
so 18/5/2024 , 20:00 ORCHESTRA DI SANTA CECILIA & HRŮŠA, Obecní dům – Smetanova síň, Bohuslav Martinů: Fresky Piera della Francesca H 352 George Gershwin: Koncert pro klavír a orchestr F dur Sergej Rachmaninov: Symfonické tance pro velký orchestr op. 45
17/5/2024 , 20:00 COLLEGIUM VOCALE GENT & HERREWEGHE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Salomone Rossi, Giovanni Gastoldi, Luca Marenzio, Claudio Monteverdi, Sigismondo d’India, Giaches de Wert: Madrigaly v Arkádii
čt 16/5/2024 , 11:00 MASTERCLASS – VICTOR JULIEN-LAFERRIÈRE, HAMU
čt 16/5/2024 , 20:00 LÁSKA A ŽIVOT ŽENY, Rudolfinum – Dvořákova síň, Clara Schumann: výběr z písní Robert Schumann: Láska a život ženy op. 42 Gösta Nystroem, Ture Rangström, Wilhelm Stenhammar, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Bo Linde, Hugo Alfvén, Lars-Erik Larsson, Wilhelm Peterson-Berger: výběr z písní
čt 16/5/2024 , 20:00 Miah Persson: LÁSKA A ŽIVOT ŽENY, Rudolfinum – Dvořákova síň, Clara Schumann: výběr z písní Robert Schumann: Láska a život ženy op. 42 Gösta Nystroem, Ture Rangström, Wilhelm Stenhammar, Edvard Grieg, Jean Sibelius, Bo Linde, Hugo Alfvén, Lars-Erik Larsson, Wilhelm Peterson-Berger: výběr z písní
st 15/5/2024 , 20:00 75 LET SOUTĚŽE PRAŽSKÉ JARO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Sylvie Bodorová: Koncert pro trubku a orchestr (světová premiéra nové skladby na objednávku Pražského jara) Petr Iljič Čajkovskij: Variace na rokokové téma pro violoncello a orchestr A dur op. 33 Wolfgang Amadeus Mozart: Koncertantní symfonie Es dur KV 297b Bohuslav Martinů: Smyčcový kvartet s orchestrem H 207
út 14/5/2024 , 11:00 MASTERCLASS – LIVIU PRUNARU, HAMU
út 14/5/2024 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: HOUSLE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Jeden z následujících koncertů dle výběru finalisty: Antonín Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll op. 53 Bohuslav Martinů: Koncert pro housle a orchestr č. 2 H 293 Ludwig van Beethoven: Koncert pro housle a orchestr D dur op. 61 Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur op. 77 Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle a orchestr e moll op. 64 Jean Sibelius: Koncert pro housle a orchestr d moll op. 47 Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro housle a orchestr D dur op. 35
po 13/5/2024 , 20:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT II, Obecní dům – Smetanova síň, Bedřich Smetana: Má vlast
po 13/5/2024 , 11:00 MASTERCLASS – ANDRÉ CAZALET, HAMU
po 13/5/2024 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: LESNÍ ROH, Rudolfinum – Dvořákova síň, Jeden z následujících koncertů dle výběru finalisty: Othmar Schoeck: Koncert pro lesní roh a smyčce op. 65 Camille Saint-Saëns: Morceau de Concert op. 94
ne 12/5/2024 , 20:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT, Obecní dům – Smetanova síň, Bedřich Smetana: Má vlast
ne 12/5/2024 , 16:00 BERLÍNŠTÍ FILHARMONIKOVÉ NA KAMPĚ, Park na Kampě, Bedřich Smetana: Má vlast
ne 12/5/2024 , 10:00 Pocta Bedřichu Smetanovi, Vyšehradský hřbitov – Slavín
10/5/2024 , 16:00 DVA UMĚLCI, DVA POHLEDY – Kavafian, Špaček, HAMU
10/5/2024 , 09:30 I. a II. kolo soutěže: lesní roh, Národní dům na Vinohradech
čt 9/5/2024 , 16:00 DVA UMĚLCI, DVA POHLEDY – Petráš, Sanders, HAMU
čt 9/5/2024 , 09:30 I. a II. kolo soutěže: housle, HAMU, Sál Bohuslava Martinů
st 8/5/2024 , 09:30 I. a II. kolo soutěže: housle, HAMU, Sál Bohuslava Martinů
út 7/5/2024 , 09:30 I. a II. kolo soutěže: lesní roh, Národní dům na Vinohradech
čt 7/12/2023 , 19:30 Jan Ostrý – flétna, Lukáš Klánský – klavír, Kostel sv. Vavřince
út 5/12/2023 , 20:00 Adventní koncert Pražského jara, Španělský sál, Pražský Hrad, Johann Sebastian Bach: Vánoční oratorium, Orchestra and Choir of the Age of Enlightenment, Masaaki Suzuki – dirigent
so 3/6/2023 , 20:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT, Obecní dům – Smetanova síň, Česká filharmonie s Josefem Špačkem pod vedením Davida Robertsona provede díla českých klasiků. Zazní i evropská premiéra Srnkových Superorganisms.
2/6/2023 , 20:00 ZÁVĚREČNÝ KONCERT, Obecní dům – Smetanova síň, "Diesen Kuß der ganzen Welt!" Boj s osudem i utrpením a vítězství radosti 199 let od vídeňské premiéry.
2/6/2023 , 18:00 11 000 STRUN, Forum Karlín, Monumentální skladba Georga Friedricha Haase pro padesát do kruhu uspořádaných a mikrotonálně naladěných pianin, které doprovodí Klangforum Wien
2/6/2023 , 20:00 AMSTERDAM BAROQUE ORCHESTRA & CHOIR & KOOPMAN, Rudolfinum – Dvořákova síň, Jedna z největších bachovských autorit, Ton Koopman, přijede do Prahy uvést Bachovy kantáty.
2/6/2023 , 21:00 11 000 STRUN, Forum Karlín, Monumentální skladba Georga Friedricha Haase pro padesát do kruhu uspořádaných a mikrotonálně naladěných pianin, které doprovodí Klangforum Wien
čt 1/6/2023 , 20:00 BEETHOVENOVA DEVÁTÁ, Obecní dům – Smetanova síň, Jedno z nejuváděnějších děl v historii festivalu zaznělo na Pražském jaru naposledy v roce 2010.
čt 1/6/2023 , 14:00 READING LESSONS – KLANGFORUM WIEN, DOX+, Jak to vypadá, když špičkový soubor poprvé čte novou skladbu? Veřejná zkouška děl studentů skladby HAMU a JAMU s Klangforem Wien
čt 1/6/2023 , 16:00 MASTERCLASS – KLANGFORUM WIEN, DOX+, Širokému publiku i aktivním účastníkům z řad studentů je určena masterclass se členy tohoto výjimečného souboru specializovaného na soudobou hudbu.
čt 1/6/2023 , 18:30 HOW TO SPRING OFF? DISKUZE, Kavárna DOX, Jak soubory soudobé hudby udržují kontinuitu? Jak se vyvíjejí, aby neustrnuly? Hovoří reprezentanti Klangfora Wien a Ensemble Modern, ptá se Miroslav Srnka.
čt 1/6/2023 , 20:00 KLANGFORUM WIEN II., DOX+, Druhý večer s Klangforem Wien přinese světovou premiéru pěti děl českých a slovenských skladatelů a připomene finskou skladatelku Kaiju Saariaho.
st 31/5/2023 , 20:00 ANDREAS SCHOLL& CZECH ENSEMBLE BAROQUE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Schollova interpretace opomíjených děl fenomenálního mistra Tůmy slibuje hudební událost mezinárodního významu.
st 31/5/2023 , 18:30 REBECCA SAUNDERS IN CONVERSATION, Kavárna DOX, Dramaturg Pražského jara Josef Třeštík hovoří s rezidenční skladatelkou Prague Offspring Rebeccou Saunders.
st 31/5/2023 , 20:00 KLANGFORUM WIEN I., DOX+, První z koncertů víkendového Prague Offspring: Klangforum Wien zahraje stěžejní skladby rezidenční skladatelky Rebeccy Sauders.
út 30/5/2023 , 19:00 UTHANDO, Mercedes Forum Praha, "Výtečné instrumentální a vokální výkony. Z každé skladby čiší až obžerství nápadů!" Jazzport.cz
út 30/5/2023 , 19:00 SLAVNOSTNÍ LIBUŠE II, Rudolfinum – Dvořákova síň, Stěžejní počin k Roku české hudby za účasti České filharmonie, Kateřiny Kněžíkové, Adama Plachetky ad. pod vedením Jakuba Hrůši
po 29/5/2023 , 20:00 LES TALENS LYRIQUES, Rudolfinum – Dvořákova síň, Český debut proslulého francouzského barokního orchestru s koncertním provedením oper Pygmalion a Almasis.
po 29/5/2023 , 19:00 Igor Levit – No Fear, Edison Filmhub, Filmová projekce dokumentárního filmu o jedinečném klavíristovi.
po 29/5/2023 , 20:00 RYTMUS A TEMPERAMENT, Rudolfinum – Dvořákova síň, Krásné melodie i živé taneční rytmy Karibiku od Gershwina, Bernsteina a Korngolda zahrají Pražští symfonikové s Tomášem Braunerem a houslistkou Caroline Widmann.
ne 28/5/2023 , 20:00 PKF — PRAGUE PHILHARMONIA& OKSANA LYNIV, Rudolfinum – Dvořákova síň, První Maestra, která kdy dirigovala na Bayreuthském festivalu.
ne 28/5/2023 , 10:30 SUKOVY KŘEČOVICE, kostel sv. Lukáše, Benjamínci českého hudebního nebe s překvapivě vyzrálým projevem. Kukal Quartet v Křečovicích za to stojí!
ne 28/5/2023 , 19:00 SLAVNOSTNÍ LIBUŠE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Stěžejní počin k Roku české hudby za účasti České filharmonie, Kateřiny Kněžíkové, Adama Plachetky ad. pod vedením Jakuba Hrůši
so 27/5/2023 , 16:00 MASTERCLASS –KLANGFORUM WIEN, DOX+, Nejlepší tutoři interpretace soudobé hudby na dosah ruky.
so 27/5/2023 , 14:00 READING LESSONSKLANGFORUM WIEN, DOX+, Nechte si zahrát skladbu od Klangfora Wien. To není legrace!
so 27/5/2023 , 20:00 KLANGFORUM WIEN II., DOX+, Legendární Haasův in vain v konfrontaci s premiérou objednávek mladých českých skladatelů.
so 27/5/2023 , 19:00 GEORG FRIEDRICH HAASIN CONVERSATION, DOX+, Na všechny odpovědi nedojde, ale proč to nezkusit? Georg Friedrich Haas pod palbou otázek Josefa Třeštíka.
so 27/5/2023 , 11:00 MASTERCLASS – AMAURY COEYTAUX, HAMU, Širokému publiku i aktivním účastníkům je určen masterclass s Amaury Coeytauxem – primáriem Modigliani Quartet.
so 27/5/2023 , 20:00 KRYŠTOFOVY SVATYNĚ, Rudolfinum – Dvořákova síň, Koncert Orchestre de Radio France a houslisty Amaury Coeytauxe pod vedením Mikko Francka uvede ve světové premiéře skladbu Kryštofa Mařatky inspirovanou pravěkými jeskynními malbami.
26/5/2023 , 18:30 HOW TO SPRING OFF?, DOX+, Vstup volný pro držitele permanentek Prague Offspring a vstupenek na večerní koncert od 20.00.
26/5/2023 , 22:30 HYENA, DOX+, BDSM koučka Mollena Williams-Haas mluví o svých démonech za doprovodu hudby svého manžela. Filmová projekce.
26/5/2023 , 20:00 KLANGFORUM WIEN I., DOX+, György Ligeti, Georg Friedrich Haas a světová premiéra skladby na objednávku festivalu od Jany Vöröšové.
26/5/2023 , 10:30 SUKOVY KŘEČOVICE, kostel sv. Lukáše, Pražské jaro na výletě v malebném kostele v Křečovicích s koncertem z děl J. S. Bacha, Vaňhala, Händela, Dvořáka, Janáčka a Liszta
26/5/2023 , 17:00 REJCHA VE FRANCII, Anežský klášter, Špičkoví francouzští hudebníci vzdají poctu Antonínu Rejchovi, jehož ve Francii dodnes považují za svého
26/5/2023 , 20:00 MONUMENTÁLNÍ VARHANY, Obecní dům – Smetanova síň, Titulární varhanice Elbphilharmonie Iveta Apkalna provede monumentální díla varhanního repertoáru včetně Bachovy Toccaty a fugy d moll a Boëllmannovy Gotické suity.
čt 25/5/2023 , 20:00 IGOR LEVIT, Rudolfinum – Dvořákova síň, Občan. Evropan. Klavírista. Pocity na hranici zázraku.
čt 25/5/2023 , 11:00 MATINÉ V KLÁŠTEŘE, Anežský klášter, Festivalový debut violoncellisty Viléma Vlčka, čerstvého držitele ceny Jiřího Bělohlávka
čt 25/5/2023 , 17:00 ALINDE QUINTET, Karolinum, Cenami ověnčené dechové kvinteto se poprvé představí na festivalu.
čt 25/5/2023 , 20:00 Z.E.N. TRIO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Uznávaní sólisté i komorní hráči sdružení v Z.E.N. Triu zahrají koncert z děl Johannese Brahmse a Antonína Dvořáka
st 24/5/2023 , 20:00 SYMPHONIEORCHESTER DES BAYERISCHEN RUNDFUNKS, Obecní dům – Smetanova síň, Kubelíkův mnichovský orchestr se vrací s Danielem Hardingem a "pražskou" Sedmou Mahlerovou symfonií.
st 24/5/2023 , 19:00 TAJEMSTVÍ, Národní divadlo v Praze, Premiéra nového nastudování slavné opery Bedřicha Smetany v režii Ondřeje Havelky a pod vedením Roberta Jindry
st 24/5/2023 , 20:00 SEONG-JIN CHO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Vítěz Chopinovy soutěže se po osmi letech vrací na festival, aby uvedl program spojující hudbu Maurice Ravela a Franze Liszta.
út 23/5/2023 , 20:00 ČESKÁ FILHARMONIEADAMS & ÓLAFSSON, Rudolfinum – Dvořákova síň, Je k neuvěření, že legenda americké klasické hudby přijíždí do Prahy poprvé!
út 23/5/2023 , 19:00 JAZZ NA JARU, Mercedes Forum Praha, Camilla George je vizionářská jazzová saxofonistka, skladatelka a inovátorka nigerijského původu.
po 22/5/2023 , 20:00 DEBUT PRAŽSKÉHO JARA, Rudolfinum – Dvořákova síň, Energická Alena Jelínková, první žena v historii formátu dirigentských debutů, se na festivalu potká s violoncellistou Tomášem Jamníkem.
po 22/5/2023 , 19:00 Igor Levit – No Fear, Edison Filmhub, Filmová projekce dokumentárního filmu o jedinečném klavíristovi.
po 22/5/2023 , 20:00 TOTUS TUUS, kostel sv. Anny – Pražská křižovatka, Sbor Polského rozhlasu uvede díla velikánů evropské hudby.
ne 21/5/2023 , 14:00 SALON ZUŠ, kostel sv. Šimona a Judy, Nejmladší umělecká generace bok po boku s našimi nejlepšími umělci.
ne 21/5/2023 , 17:00 NEVERMIND, Anežský klášter, Svěží vítr v historicky poučené interpretaci staré hudby vane z Francie.
ne 21/5/2023 , 20:00 FAUST & TAMESTIT, Rudolfinum – Dvořákova síň, Dva virtuosové nabídnou neotřelou kombinaci velmi starých a těch nejnovějších děl pro housle a violu.
ne 21/5/2023 , 17:00 NEVERMIND TRIO, Anežský klášter, Svěží vítr v historicky poučené interpretaci staré hudby vane z Francie.
ne 21/5/2023 , 20:00 DEBUT PRAŽSKÉHO JARA, Rudolfinum – Dvořákova síň, Festivalový debut dirigenta Jiřího Habarta, laureáta prestižní britské soutěže Donatella Flick Competition
so 20/5/2023 , 20:00 TAMESTIT & TIBERGHIEN, Rudolfinum – Dvořákova síň, Večer rezidenčního umělce Antoine Tamestita a jeho nejbližšího uměleckého partnera, klavíristy Cédrica Tiberghiene.
so 20/5/2023 , 17:00 GRADUS AD PARNASSUM, Anežský klášter, Cesta k umělecké dokonalosti fenomenálního cembalisty Jeana Rondeaua, laureáta soutěže Pražské jaro.
so 20/5/2023 , 11:00 ADAMOVA & SCHÄFER, Anežský klášter, Hudební pouť plná niterných prožitků i temného humoru odhaluje nečekané souvislosti mezi zdánlivě různorodými autory.
so 20/5/2023 , 19:00 PIANOFONIA I, Národní technické muzeum, Všichni víme, jak zní klavír. Ale jak znějí jeho jednotlivé součásti?
so 20/5/2023 , 20:00 NÁVRAT LEGENDY, Obecní dům – Smetanova síň, Dirigent Riccardo Chailly se po téměř čtvrtstoletí vrací Pražské jaro, aby v pozici šéfdirigenta stanul v čele filharmoniků milánské opery La Scala.
so 20/5/2023 , 21:00 PIANOFONIA II, Národní technické muzeum, Všichni víme, jak zní klavír. Ale jak znějí jeho jednotlivé součásti?
19/5/2023 , 20:00 ESSENER PHILHARMONIKER, Rudolfinum – Dvořákova síň, Světoběžník Tomáš Netopil se vrací na Pražské jaro, kde vyvrcholí jeho spolupráce s Essenskými filharmoniky.
19/5/2023 , 19:00 ANTONÍN DVOŘÁKARMIDA, Národní divadlo v Praze, Láska Armidy a Rinalda očima scénického mága, režiséra Jiřího Heřmana v novém hudebním nastudování Roberta Jindry.
19/5/2023 , 14:00 SPRINGTEEN, Anežský klášter, Nový projekt věnovaný mladému publiku přinese nevšední a pestré koncerty i kreativní workshopy.
čt 18/5/2023 , 20:00 SOČR, MEISTER & MRÁČEK, Obecní dům – Smetanova síň, Slavnostní koncert u příležitosti výročí sto let od prvního pravidelného vysílání Českého rozhlasu.
čt 18/5/2023 , 14:00 SALON ZUŠ, kostel sv. Šimona a Judy, Koncert mladých talentů – stipendistů projektu MenART
čt 18/5/2023 , 20:00 ORCHESTRA DI SANTA CECILIA & HRŮŠA, Obecní dům – Smetanova síň, Jeden z nejlepších orchestrů světa pod taktovkou nejuznávanějšího českého dirigenta současnosti
st 17/5/2023 , 20:00 ČESKÁ FILHARMONIE MÄKELÄ & TAMESTIT, Rudolfinum – Dvořákova síň, Nejžádanější světový dirigent mladé generace Klaus Mäkelä poprvé v Praze!
st 17/5/2023 , 20:00 COLLEGIUM VOCALE GENT & HERREWEGHE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Ikona historicky poučené interpretace uvede díla italských mistrů přelomu 16. a 17. století.
út 16/5/2023 , 11:00 MASTERCLASS – VICTOR JULIEN-LAFERRIÈRE, HAMU, Širokému publiku je určen masterclass s violoncellistou Victorem Julien-Laferrièrem.
út 16/5/2023 , 20:00 LÁSKA A ŽIVOT ŽENY, Rudolfinum – Dvořákova síň, Miah Persson – soprán, Malcolm Martineau – klavír Slavný Schumannův cyklus a písně skandinávských autorů
po 15/5/2023 , 20:00 TROMBON? TROMBON!, Národní technické muzeum, Koncert členů poroty Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru trombon.
po 15/5/2023 , 20:00 75 LET SOUTĚŽE PRAŽSKÉ JARO, Rudolfinum – Dvořákova síň, Slavní laureáti zahrají k poctě Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro.
ne 14/5/2023 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: TROMBON, Obecní dům – Smetanova síň
ne 14/5/2023 , 20:00 KOŽENÁ & UCHIDA, Rudolfinum – Dvořákova síň, Díla Oliviera Messiaena a Claude Debussyho v podání hvězdného dua.
ne 14/5/2023 , 11:00 MASTERCLASS – LIVIU PRUNARU, HAMU, Širokému publiku je určen masterclass s koncertním mistrem Royal Concertgebouw Orchestra.
ne 14/5/2023 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: HOUSLE, Rudolfinum – Dvořákova síň, Finálové kolo mezinárodní soutěže Pražské jaro, ve kterém se utkají nejlepší mladí houslisté z celého světa
so 13/5/2023 , 11:00 VIOLA? VIOLA!, Anežský klášter, Koncert členů poroty Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru viola.
so 13/5/2023 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: VIOLA, Rudolfinum – Dvořákova síň, Jaký je rozdíl mezi přejetým violistou a přejetým ježkem? Tento večer nevtipkujte, violisté jsou v převaze!
so 13/5/2023 , 20:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT II, Obecní dům – Smetanova síň, Repríza Zahajovacího koncertu s Welsh National Opera Orchestra s dirigentem Tomášem Hanusem.
so 13/5/2023 , 11:00 MASTERCLASS – ANDRÉ CAZALET, HAMU, Širokému publiku je určen masterclass se sólohornistou Orchestre de Paris.
so 13/5/2023 , 18:00 FINÁLE SOUTĚŽE: LESNÍ ROH, Rudolfinum – Dvořákova síň, Finálové kolo mezinárodní soutěže Pražské jaro, ve kterém se utkají nejlepší mladí hornisté z celého světa
12/5/2023 , 16:00 ZAHÁJENÍ NA KAMPĚ, Park na Kampě, Sledujte přenos ze Smetanovy síně Obecního domu na dece na Kampě.
12/5/2023 , 20:00 ZAHAJOVACÍ KONCERT, Obecní dům – Smetanova síň
12/5/2023 , 10:00 MASTERCLASS JEREMY WILSON – TROMBON, HAMU, Jeremy Wilson obletěl svět s trombonem a Prahu nechce vynechat. Naleštěte trombony a nechte si poradit!
12/5/2023 , 10:00 POCTA BEDŘICHU SMETANOVI, Vyšehradský hřbitov – Slavín
12/5/2023 , 16:00 BERLÍNŠTÍ FILHARMONIKOVÉ NA KAMPĚ, Park na Kampě, Zahájení festivalu v parku na Kampě, bohatý doprovodný program, piknikové deky s sebou!
čt 11/5/2023 , 10:00 MASTERCLASS – VIOLA, HAMU, Tolik violových virtuosů se v Praze dalších sto let nesejde. Je to příležitost pro semifinalisty violové soutěže.
čt 11/5/2023 , 09:00 Mezinárodní hudební soutěž, II. kolo, trombon, Národní dům na Vinohradech
st 10/5/2023 , 09:00 Mezinárodní hudební soutěž, II. kolo, viola, HAMU, Sál Bohuslava Martinů
st 10/5/2023 , 16:00 DVA UMĚLCI, DVA POHLEDY – Kavafian, Špaček, HAMU, Kolik různých interpretací může mít jedna skladba? Liší se český a zahraniční pohled?
út 9/5/2023 , 16:00 DVA UMĚLCI, DVA POHLEDY – Petráš, Sanders, HAMU, Kolik různých interpretací může mít jedna skladba? Liší se český a zahraniční pohled?
po 8/5/2023 , 10:00 Mezinárodní hudební soutěž, I. kolo, trombon, Národní dům na Vinohradech
ne 7/5/2023 , 10:00 Mezinárodní hudební soutěž, I. kolo, viola, HAMU, Sál Bohuslava Martinů