Koncerty klasické hudby v Ostravě

květen 2024

úterý 28.5.2024, 18:30
K. McAllister: Cesta hořícího muže , JKO, sál Leoše Janáčka
středa 29.5.2024, 18:30
ČERTOVA STĚNA , Bedřich Smetana, OSTRAVSKÁ DERNIÉRA
pátek 31.5.2024, 18:00
DUO SYCHA & DVOŘÁK STOPY FOLKLÓRU V BAROKNÍ HUDBĚ , Orlová – Evangelický kostel , Program Program: Stopy folklóru v barokní hudbě Henry Eccles (1670–1742): Ground (varia...

červen 2024

sobota 1.6.2024, 18:00
DUO SYCHA & DVOŘÁK STOPY FOLKLÓRU V BAROKNÍ HUDBĚ , Velká Polom – Kostel sv. Václava , Program Program: Stopy folklóru v barokní hudbě Henry Eccles (1670–1742): Ground (varia...
čtvrtek 6.6.2024, 18:30
Sborový koncert , JKO, sál Leoše Janáčka
čtvrtek 6.6.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček, PREMIÉRA
pátek 7.6.2024, 18:00
DUO LATO & ZIMKA TEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU , Ostrava-Michálkovice Důl Michal , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
sobota 8.6.2024, 15:00
DUO LATO & ZIMKA TEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU , Kunín, Půdní galerie zámku Kunín / Kunín č. p. 1, 742 53 Kunín , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
sobota 8.6.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček, DRUHÁ PREMIÉRA
sobota 8.6.2024, 19:00
DUO LATO & ZIMKATEMPERAMENT KLARINETU A AKORDEONU , Nýdek - Evangelický kostel , Program Benedetto Marcello (1686–1739): Sonáta F dur č. 3 Johann Sebastian Bach (1685–1750...
čtvrtek 13.6.2024, 21:00
DVĚ VDOVY , Bedřich Smetana, Hrajeme na Festivalu Smetanova Litomyšl 2024.
pátek 14.6.2024, 18:30
Ročníkové představení HDU , JKO, sál Leoše Janáčka
pátek 14.6.2024, 21:00
BRANIBOŘI V ČECHÁCH , Bedřich Smetana, Hrajeme na Festivalu Smetanova Litomyšl 2024.
sobota 15.6.2024, 19:00
JAZZOVÉ TRIO KAHOMAIN THE WOODS , Ostrava - Český rozhlas Studio S1 / Dr. Šmerala 1626/2, 70200 Ostrava - Moravská Ostrava , Program Program: „In The Woods“ Kahoma Trio (dříve Jan Kavka Trio) představí materiál z je...
sobota 15.6.2024, 21:00
ČERTOVA STĚNA , Bedřich Smetana, Hrajeme na Festivalu Smetanova Litomyšl 2024 DERNIÉRA
neděle 16.6.2024, 18:00
JAZZOVÉ TRIO KAHOMA IN THE WOODSABONENTNÍ CYKLUS , Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...
úterý 18.6.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček,
sobota 22.6.2024, 18:00
DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY , Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750) / Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta g moll BWV 1...
neděle 23.6.2024, 16:00
DUO SCHELINGEROVÁ & TOKARSKAPŮVABY FLÉTNY A HARFY , Nová Horka u Studénky – Zámek, Sala terrena , Program Johann Sebastian Bach (1685–1750) / Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta g moll BWV 1...
pondělí 24.6.2024, 18:30
pondělí 24.6.2024, 19:00
2. abonentní koncert v Opavě , , Smetana, Chopin, Beethoven,  , Lukáš Vondráček – klavír, Valentin Uryupin – dirigent,
středa 26.6.2024, 18:30
Koncert současného tance , JKO, sál Leoše Janáčka
čtvrtek 27.6.2024, 18:30
Koncert klasického tance , JKO, sál Leoše Janáčka

červenec 2024

čtvrtek 18.7.2024, 19:00
3. abonentní koncert v Opavě , , Vasks, Schumann, Bartholdy,  , Bryan Cheng – violoncello, Daniel Raiskin – dirigent,

září 2024

středa 4.9.2024, 18:30
TOSCA , Giacomo Puccini,
středa 4.9.2024, 19:00
ZAHAJOVACÍ KONCERT MENDELSSOHN: LOBGESANG , Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program Felix Mendelssohn (1809–1847): Symfonie č. 2 „Lobgesang“ (Chvalozpěv), op. 52...
pátek 6.9.2024, 19:00
VOCES8 LUX AETERNA , Ostrava-Pustkovec Kostel sv. Cyrila a Metoděje , Program „Lux Aeterna“ William Byrd (1543–1623): Sing Joyfully Felix Mendelssohn (1809–1847...
pátek 6.9.2024, 19:00
4. abonentní koncert v Opavě , , Janáček, Rachmaninov, Mozart,  , Federico Colli – klavír, Tomáš Netopil – dirigent,
sobota 7.9.2024, 15:00
BENNEWITZOVO KVARTETO DVOŘÁK / BRAHMS , Albrechtice u Českého Těšína – Evangelický kostel , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Smyčcový kvintet č. 3 Es dur, op. 97, B180 Johannes Br...
sobota 7.9.2024, 19:00
COLLEGIUM 1704 BACH / ZELENKA , Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Johann Sebastian Bach (1685 – 1750): Aus der Tiefen rufe ich, Herr, zu dir, BWV 13...
neděle 8.9.2024, 17:00
MUSICA GLORIAHÄNDEL: ANTHEMS , Ostrava-centrum – Kostel sv. Václava , Program Georg Friedrich Händel (1685–1759): Chandos Anthems 10, HWV 255 Varhanní koncert „...
středa 11.9.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček, PRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. ČERVENCE OD 9.00 HODIN.
středa 11.9.2024, 19:00
GUSNAR / CHOPIN UNI CHAMBER ORCHESTRA SAXOFON A SMYČCE , Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Javier Alvarez (b.1956): Metro Chabacano Ilja Zeljenka (1932–2007): Musica Slovaka...
čtvrtek 12.9.2024, 19:00
MACHINA MUNDI JAZZ V MUZEU , Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program INSPIRACE WEATHER REPORT   Machina Mundi: Luboš Soukup – tenorový & sopránový saxo...
pátek 13.9.2024, 19:00
PERMONÍK CHOIR KARVINÁ ARNESEN / JENKINS: ADIEMUS , Ostrava-centrum Evangelický Kristův kostel , Program Kim André Arnesen (1980): Magnificat Karl Jenkins (1944): Adiemus...
sobota 14.9.2024, 15:00
ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT , Příbor – Refektář piaristického kláštera, Lidická 50, 742 58 Příbor , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
sobota 14.9.2024, 19:00
JANÁČKOVA FILHARMONIE OSTRAVA VERDI / DVOŘÁK: TE DEUM , Ostrava – Mariánské Hory Kostel Panny Marie Královny , Program Giuseppe Verdi (1813 – 1901): Quattro pezzi sacri Antonín Dvořák ( 1841 – 1904): T...
neděle 15.9.2024, 15:00
ENSEMBLE CASTELKORN ZAHRADNÍ LABYRINT , Dětmarovice - Kostel sv. Máří Magdalény , Program OUVERTURA Johann Heinrich Schmelzer (1620–1680): Intrada di Policinelli (Balletto ...
neděle 15.9.2024, 18:00
SLOVENSKÝ KOMORNÍ ORCHESTRSUK / BELLA / DVOŘÁK , Třinec – Evangelický kostel , Program Josef Suk (1874–1935): Meditace na staročeský chorál Svatý Václave, op. 35a Ján Le...
úterý 17.9.2024, 19:00
JAN MRÁČEK & PKF DVOŘÁK / MARTINŮ , Ostrava-centrum – Sál Vesmír / ul. Zahradní 1741/17 , Program Antonín Dvořák (1841-1904): Smyčcová serenáda E dur, op. 22 Bohuslav Martinů (1980...
středa 18.9.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček, PRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. ČERVENCE OD 9.00 HODIN.
středa 18.9.2024, 19:00
VUS ONDRÁŠ 70 LET: ONDRÁŠOVSKÉ PUTOVÁNÍ , Ostrava centrum — NDM divadlo Jiřího Myrona /Čs. Legií 148/14 702 00 Ostrava , Program „ 70 let od založení‘ — Ondrášovské putování Celosouborový pořad sestavený z taneč...
čtvrtek 19.9.2024, 19:00
A1 Zahajovací koncert , , Beethoven, Brahms,  , Denis Kozhukhin – klavír, Lawrence Foster – dirigent,
pátek 20.9.2024, 18:00
CONCERTO AVENTINO / MORE MAIORUM ADAM MICHNA „SVATOVÁCLAVSKÝ“ , Ludgeřovice – Kostel sv. Mikuláše , Program Adam Václav Michna (1600–1676): Officium Vespertinum & Missa Sancti Wenceslai OFFI...
pátek 20.9.2024, 19:00
P1 Zahajovací koncert II , , Beethoven, Brahms ,  , Denis Kozhukhin – klavír, Lawrence Foster – dirigent,
sobota 21.9.2024, 18:00
COLLEGIUM MARIANUM SALVE REGINA , Ostrava – Slezská Ostrava – Husův sbor , Program Program: „Salve Regina“ Johann Joseph Fux (1660–1741): Rondeau a 7 pro flétnu, fag...
sobota 21.9.2024, 18:30
TOSCA , Giacomo Puccini,
neděle 22.9.2024, 18:00
CAPPELLA MARIANAKRYŠTOF HARANT ANEB PUTOVÁNÍ DO SVATÉ ZEMĚ , Hlučín – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Kryštof Harant aneb Putování do Svaté země „Hudební cesta po stopách českého rene...
pondělí 23.9.2024, 19:00
FILIPPO MINECCIA / LES AFFRANCHI·E·S ITALSKÉ BAROKO , Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Attilio Ariosti (1666–1729): La Madre de’ Maccabei, Introduzione Georg Friedrich H...
úterý 24.9.2024, 19:00
CAPPELLA MARIANA HUDBA K VELKOFILMU SVATÝ VÁCLAV , Opava – Kostel sv. Václava , Program První československý velkofilm Svatý Václav (němý film Jana Stanislava Kolára, 19...
středa 25.9.2024, 19:00
THE TRIO MISTŘI ČESKÉ HUDBY , Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Klid pro violoncello a klavír, op. 68/5, B173 Leoš Jan...
čtvrtek 26.9.2024, 18:30
PŘÍHODY LIŠKY BYSTROUŠKY , Leoš Janáček, PRODEJ VSTUPENEK BUDE ZAHÁJEN 1. ČERVENCE OD 9.00 HODIN.
pátek 27.9.2024, 18:00
ENSEMBLE INÉGAL DVOŘÁK: LUŽANSKÁ , Frýdek-Místek – Kostel sv. Jana a Pavla , Program Antonín Dvořák (1841–1904): Tří duchovní zpěvy, op. 19b Hymnus ad laudes in festo ...
sobota 28.9.2024, 18:00
ZÁVĚREČNÝ KONCERT DVOŘÁK: REQUIEM , Ostrava-centrum – Katedrála Božského Spasitele , Program  Antonín Dvořák (1841–1904): Requiem, op. 89, B165...

říjen 2024

pondělí 7.10.2024, 19:00
R1 Federico Colli , , Ligeti, Couperin, Mozart,  , Federico Colli – klavír,
sobota 12.10.2024, 18:00
BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERRE , Ostrava – Stará Bělá – Husův sbor , Program Program: „FANTASIE“ Georg Philipp Telemann (1681–1767): Duet A dur TWV 40:107 (Der...
neděle 13.10.2024, 18:00
BAROKNÍ FANTAZIE TELEMANN / MARAIS / HOTTETERREABONENTNÍ CYKLUS , Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...
pátek 18.10.2024, 18:00
BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA , Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Septet Es dur, op. 20 Franz Schubert (1797–1828)...
sobota 19.10.2024, 18:00
BENNEWITZOVO KVARTETO BEETHOVEN / SCHUBERT: VELKOLEPÁ KOMORNÍ HRA , Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program Ludwig van Beethoven (1770–1827): Septet Es dur, op. 20 Franz Schubert (1797–1828)...
pondělí 21.10.2024, 18:00
G1 Aneta Langerová & JFO , , Zázračná písně krajina 20 LET Symfonická., ,  , Jak krásné je být s vámi 20 let aneb Aneta Langerová slaví hudbou s Janáčkovou filharmonií Ostrava na třech výjimečných říjnových koncertech v Praze, Brně a v Ostravě. ,  , Aneta Langerová – zpěv, akustická a elektrická kytara, aranže, Jakub Zitko – klavír, instrumentace a orchestrální aranžmá, Ludvík Kulich – akustická a elektrická kytara, zpěv, Miloš Klápště – baskytara, kontrabas, zpěv, Martin Kopřiva – bicí nástroje, perkuse, zpěv, Adam Koller – bicí nástroje, perkuse, Dorota Barová – violoncello, zpěv, Veronika Vališová – housle, zpěv, Vladan Malinjak – viola, zpěv, Alena Hron – dirigentka,
čtvrtek 31.10.2024, 19:00
B1 Brucknerova Třetí symfonie , , Bruckner,  , Robert Reimer – dirigent,

listopad 2024

pondělí 4.11.2024, 19:00
K1 Polská komorní hudba , , Szymanowski, Penderecki, Bartholdy,  , Airis String Quartet, Moravsko-slezské smyčcové okteto,
pátek 8.11.2024, 18:00
MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů , Orlová – Evangelický kostel , Program „Misterios del Amor“ (hudba i text – anonym, arr. Plaisirs de Musique, °Giovanni G...
sobota 9.11.2024, 18:00
MISTERIOS DEL AMOR Hudební odkaz sefardských Židů , Muzeum nákladních automobilů Tatra / Husova 1326/13, 742 21 Kopřivnice , Program „Misterios del Amor“ (hudba i text – anonym, arr. Plaisirs de Musique, °Giovanni G...
neděle 10.11.2024, 11:00
D1 O největšího zdvořilce , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 10.11.2024, 16:00
D1 O největšího zdvořilce II , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
úterý 19.11.2024, 19:00
ONDŘEJ RUML & MATEJ BENKO QUINTETJEŽEK / VOSKOVEC / WERICH , Ostrava, Koncertní sál Fakulty umění / Moravská Ostrava 3398 , Program Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha Klobouk ve křoví (J+V+W, arr. Matej Be...
pátek 22.11.2024, 18:00
BACH / HÄNDEL / ZELENKA , Brušperk – Kostel sv. Jiří , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
sobota 23.11.2024, 18:00
BACH / HÄNDEL / ZELENKA , Ostrava-Zábřeh – Kostel sv. Ducha , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
neděle 24.11.2024, 17:00
BACH / HÄNDEL / ZELENKA , Sudice – Kostel sv. Jana Křtitele , Program Josef Ferdinand Norbert Seger (1716–1782): Toccata a fuga a moll Johann Sebastian ...
sobota 30.11.2024, 18:00
ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁABONENTNÍ CYKLUS , Frýdek-Místek – Rytířský sál frýdeckého zámku , Program Předprodej celoročního abonmá na 4 zámecké koncerty za zvýhodněnou cenu: plná cena...

prosinec 2024

neděle 1.12.2024, 16:00
ADAM VÁCLAV MICHNA Z OTRADOVIC LOUTNA ČESKÁ , Ostrava – Stará Bělá Kostel sv. Jana Nepomuckého , Program Program: Adam Václav Michna z Otradovic (1600–1676): Loutna česká v svátek, v pá...
pondělí 2.12.2024, 19:00
R2 Yeol Eum Son , , Bizet, Czerny, List, Alkan, Beethoven,  , Yeol Eum Son – klavír,
čtvrtek 5.12.2024, 19:00
A2 Česko-francouzský večer , , Janata, Saint-Saëns, Suk, Janáček,  , Camille Thomas – violoncello, Andrey Boreyko – dirigent,
pátek 6.12.2024, 18:00
ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční , Luterská evangelická církev a.v. - farní sbor v Bystřici, Bystřice nad Olší, Česko , Program  „České Vánoce – Rakovnická hra Vánoční“  Originální představení plné barokní hudb...
sobota 7.12.2024, 17:00
ČESKÉ VÁNOCE Rakovnická hra vánoční , Divadlo loutek Ostrava, Pivovarská 3164, 728 32 Moravská Ostrava a Přívoz , Program  „České Vánoce – Rakovnická hra Vánoční“  Originální představení plné barokní hudb...
čtvrtek 12.12.2024, 18:00
C1 Když hudba pečuje , , Puccini, Rimskij-Korsakov a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
pondělí 16.12.2024, 19:00
M1 Vánoční koncert , , Trtík, Ryba,  , Veronika Rovná – soprán, Jarmila Vantuchová – mezzosoprán, Daniel Matoušek – tenor, Tadeáš Hoza – baryton, Sbor v jednání, Jiří Habart – dirigent,
čtvrtek 19.12.2024, 18:00
G2 K poctě Petra Hapky , , Kateřina Marie Tichá – zpěv, Petra Hřebíčková – zpěv, Lenka Nová – zpěv, Hana Holišová – zpěv, Naďa Válová – zpěv, Jan Maxián – zpěv, Xavier Baumaxa – zpěv, a další, Skupina Petra Maláska, Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá, Jan Kučera – dirigent,
pátek 20.12.2024, 18:00
G2 K poctě Petra Hapky II , , Kateřina Marie Tichá – zpěv, Petra Hřebíčková – zpěv, Lenka Nová – zpěv, Hana Holišová – zpěv, Naďa Válová – zpěv, Jan Maxián – zpěv, Xavier Baumaxa – zpěv, a další, Skupina Petra Maláska, Petr Malásek a Haštal Hapka – aranžmá, Jan Kučera – dirigent,

leden 2025

neděle 12.1.2025, 11:00
D2 O největšího poctivce , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 12.1.2025, 16:00
D2 O největšího poctivce II , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
středa 15.1.2025, 19:00
M2 Novoroční koncert , , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
čtvrtek 16.1.2025, 19:00
M2 Novoroční koncert II , , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
pátek 17.1.2025, 19:00
M2 Novoroční koncert III , , Sibelius, Ravel, Čajkovskij,  , Lukáš Vondráček – klavír, Daniel Raiskin – dirigent,
pondělí 20.1.2025, 19:00
R3 Mao Fujita , , Skrjabin, Yashiro, Beethoven,  , Mao Fujita – klavír,
čtvrtek 23.1.2025, 18:00
C2 Když hudba provokuje , , Prokofiev, Chačaturjan, Smetana a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
čtvrtek 30.1.2025, 19:00
B2 Debussyho Moře , , Debussy, Ravel,  , Alim Beisembayev – klavír, Gábor Káli – dirigent,
pátek 31.1.2025, 19:00
P2 Debussyho Moře II , , Debussy, Ravel,  , Alim Beisembayev – klavír, Gábor Káli – dirigent,

únor 2025

čtvrtek 6.2.2025, 18:00
E1 Mladí sólisté I , , Nová skladba vybraná na základě otevřené výzvy, Saëns, Martinů,  , Pavol Praženica – klavír, Ivo Kahánek – klavír, umělecký garant cyklu, Anna Bangoura – průvodní slovo, Piotr Wacławik – dirigent,
pondělí 17.2.2025, 19:00
K2 Bruno Philippe – violoncello , , Bach, Ligeti, Kodály,  , Bruno Philippe – violoncello,
čtvrtek 20.2.2025, 19:00
A3 Stravinského Pták Ohnivák , , Bartók, Stravinskij,  , Ilya Gringolts – housle, Andrey Boreyko – dirigent,
pátek 21.2.2025, 19:00
P3 Stravinského Pták ohnivák II , , Bartók, Stravinskij,  , Ilya Gringolts – housle, Andrey Boreyko – dirigent,
úterý 25.2.2025, 18:00
G3 To nejlepší ze světových muzikálů , , Dan Bárta – zpěv, Radim Schwab – zpěv, Kristýna Daňhelová – zpěv, Oldřich Smysl – zpěv, Anna Jelínková – zpěv, Petr Mlynář – klavír, Jan Navrátil – kytara, Martin Mišák – baskytara, Marek Antoňů – bicí, Komorní sbor Lenky Dohnalové-Mlynářové a jeho sólisté, Stanislav Vavřínek – dirigent,

březen 2025

neděle 2.3.2025, 11:00
D3 O největšího spolehlivce , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 2.3.2025, 16:00
D3 O největšího spolehlivce II , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
čtvrtek 6.3.2025, 18:00
E2 Mladí dirigenti , , Beethoven, Brahms, Strauss,  , Kento Satsuma – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, dirigují posluchači oboru dirigování Curyšské hudební akademie pod vedením Christopha‑Mathiase Muellera,
čtvrtek 13.3.2025, 19:00
B3 Leila Josefowicz – housle , , Janáček, Adès, Borodin,  , Leila Josefowicz – housle, Anna Sulkowska-Migoń – dirigentka,
pondělí 17.3.2025, 19:00
R4 Yulianna Avdeeva , , Šostakovič,  , Yulianna Avdeeva – klavír,
čtvrtek 27.3.2025, 18:00
C3 Když hudba doprovází , , Beethoven, Sibelius, Brahms a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,

duben 2025

čtvrtek 3.4.2025, 18:00
E3 Mladí sólisté II , , Wagner, Beavers, Čajkovskij,  , Lenka Titzová – marimba, Klára Skalková – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, dirigent v jednání,
pondělí 7.4.2025, 19:00
K3 Federico Colli & Camerata Janáček , , Mysliveček, Mozart, Dittersdorf,  , Federico Colli – klavír, Camerata Janáček, Pavel Doležal – umělecký vedoucí,
čtvrtek 10.4.2025, 19:00
A4 Beethovenova Pastorální , , Beethoven, Neruda, Lindberg,  , Pacho Flores – trubka, Domingo Hindoyan – dirigent,
středa 23.4.2025, 18:00
G4 Plus/Mínus Ro©k , , Nirvana, Metallica, Red Hot Chilli Peppers,  , Hana Holišová – zpěv, Michal Skořepa – zpěv, Jiří Kučerovský – kytara, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 27.4.2025, 11:00
D4 O největšího nadšence , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,
neděle 27.4.2025, 16:00
D4 O největšího nadšence II , , Michal Sedláček – Vláďa, Jakub Burýšek – Ota, Lenka Jaborská – scénář, režie, Stanislav Vavřínek – dirigent,

květen 2025

pondělí 5.5.2025, 19:00
K4 Šaturová & Kozák – nokturno , , Mozart, Schubert, Schumann, Dvořák, Chopin, Debussy, Szymanowski, Liszt, Barber, Strauss,  , Simona Šaturová – soprán, Marek Kozák – klavír,
čtvrtek 15.5.2025, 18:00
C4 Když hudba rozvíjí , , Beethoven, Berlioz, Bizet a další,  , Markéta Matulová – průvodní slovo, Lenka Jaborská – koncepce a režie, Maroš Potokár  – dirigent,
čtvrtek 22.5.2025, 19:00
B4 Závěrečný koncert , , Dvořák, Adams, Kodály,  , Karen Gomyo – housle, Gilbert Varga – dirigent,
pátek 23.5.2025, 19:00
P4 Závěrečný koncert II , , Dvořák, Adams, Kodály,  , Karen Gomyo – housle, Gilbert Varga – dirigent,
čtvrtek 29.5.2025, 18:00
E4 Mladí sólisté III , , Kačo, Grieg,  , Tomáš Kačo – klavír, Anna Bangoura – průvodní slovo, v druhé polovině koncertu řady filharmoniků doplní žáci ZUŠ, Stanislav Vavřínek – dirigent,